Ухвала
від 11.09.2024 по справі 44/440-б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА вул. Б.Хмельницького, 44-В, м.Київ, 01054, тел. (044) 334 68 95 e-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua, web: ki.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 05379487

УХВАЛА

м. Київ

11.09.2024Справа № 44/440-бЗа заявою публічного акціонерного товариства "Альфа - банк"

до товариства з обмеженою відповідальністю "СІТІ`КОМ"

(ідентифікаційний код 33104061)

про банкрутство

Суддя Івченко А.М.

Представники: відповідно до протоколу

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про визнання боржника банкрутом, оскільки останній неспроможний сплатити борг.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.07.2010 порушено провадження у справі № 44/440-б.

Ухвалою попереднього засідання Господарського суду міста Києва від 01.07.2011 затверджено реєстр вимог кредиторів на суму 501.163.637, 90 грн.

Постановою Господарського суду міста Києва від 07.11.2011 визнано боржника банкрутом та призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Кіцула С.Б.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.11.2018 замінено ліквідатора боржника на арбітражного керуючого Реверука П.К.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.04.2021 продовжено строк для подання суду на затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на шість місяців, тобто до 06.10.2021.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.11.2023 відкладено розгляд справи на 18.01.2024.

17.01.2024 від ліквідатора боржника надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.01.2024 відкладено розгляд справи на 19.03.24; зобов`язано ліквідатора боржника надати суду на затвердження оновлений звіт та ліквідаційний баланс.

29.05.2024 від АТ "Закрити не диверсифікований венчурний кооперативний фонд "Інвестохіллс Хеліантус" надійшла заява про заміну ліквідатора банкрута.

Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.07.2024 справу передано судді Івченко А.М.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.08.2024 прийнято справу до свого провадження; призначено розгляд справи, заяви АТ "Закрити не диверсифікований венчурний кооперативний фонд "Інвестохіллс Хеліантус" про заміну ліквідатора банкрута на 11.09.24; зобов`язано ліквідатора банкрута надати пояснення на заяву; запропоновано учасникам провадження у справі надати пояснення на заяву.

04.09.2024 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про затвердження звітів про нарахування основної грошової винагороди та витрат.

В судовому засіданні судом розглянуто заяву про заміну ліквідатора банкрута.

Протоколом засідання комітету кредиторів від 25.04.2024 вирішено відсторонити ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Рвереука П.К. від виконання обов`язків та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Пінчука Ю.А.

Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Відомостей про те, що арбітражний керуючий Пінчук Ю.А. здійснював управління боржником або ж є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів, судом не встановлено, не встановлено також обмежень, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута, кандидатура арбітражного керуючого не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у вказаній статті.

Суд ухвалив заяву задовольнити.

Судом розглянуто клопотання про затвердження звітів про нарахування основної грошової винагороди та витрат.

Відповідно до положень статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частиш витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 06.04.2021 у справі №44/440-б про банкрутство ТОВ «СІТІ`КОМ» задоволено клопотання ліквідатора боржника, зокрема: затверджено звіт про нарахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого Реверука П.К. за період виконання ним повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» у справі 44/440-6 за період з 27.11.2018 по 16.02.2021 у розмірі 320 055,25грн.; затверджено звіт про витрати арбітражного керуючого Реверука П.К. пов`язані із виконанням повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» у справі № 44/440-6 за період з 27.11.2018 по 22.01.2021 у розмірі 16 333,24 грн. Цією ж ухвалою суду, поряд з іншим, встановлено з 21.10.2019 оплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого Реверука П.К. у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожен місяць виконання ним повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» у справі № 44/440-б.

На засіданні Комітету кредиторів ТОВ «СІТІ`КОМ» згідно Протоколу №30/11/21 від 30.11.2021 прийнято рішення здійснювати відшкодування основної грошової винагороди щомісячно у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати та відшкодування витрат арбітражного керуючого Реверука П.К. за виконання повноважень ліквідатора у справі №44/440-б з 04.11.2021 року за рахунок АТ «ЗНВКІФ «ІНВЕСТОХІЛЛС ХЕЛІАНТУС» (код ЄДРПОУ 43515433).

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 01.02.2022 у справі №44/440-б встановлено арбітражному керуючому Реверуку П.К. оплату послуг в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним обов`язків ліквідатора боржника у справі № 44/440-6 за рахунок АТ «ЗНВКІФ «ІНВЕСТОХІЛЛС ХЕЛІАНТУС».

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 06.12.2022 у справі №44/440-6 затверджено звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого Реверука П.К. за виконання повноважень ліквідатора боржника у справі № 44/440-6 за період з 17.02.2021 по 30.11.2022 у розмірі 403 714,32 грн.; затверджено звіт про витрати арбітражного керуючого Реверука П.К., пов`язані із виконанням повноважень ліквідатора боржника у справі № 44/440-6 за період з 23.01.2021 по 30.11.2022 у розмірі 1 276,20 грн.

Також, в ході ліквідаційної процедури у справі № 44/440-б ліквідатор банкрута арбітражний керуючий Реверук П.К. скликав засідання комітету кредиторів ТОВ «СІТІ`КОМ». До порядку денного засідань комітету кредиторів, поряд з іншим, включалися питання схвалення звітів про нарахування основної грошової винагороди та витрат арбітражного керуючого Реверука П.К. за період виконання повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» у справі № 44/440-б, а саме: Рішенням комітету кредиторів ТОВ «СІТІ`КОМ» від 22.03.2023 (Протокол №22/03/23 від 22.03.2023 поряд з іншим, схвалено звіт про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого Реверука П.К. за виконання повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» у справі №44/440-б за період з 01.12.2022 по 22.03.2023 у розмірі 74 567,58грн.; схвалено звіт про витрати арбітражного керуючого Реверука П.К., пов`язані з виконанням повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» у справі №44/440-б за період з 01.12.2022 по 22.03.2023 у розмірі 207,00грн.; визнано період з 24.02.2022 року по 30.06.2022 року таким, що не підлягає оплаті за рахунок кредитора АТ «ЗНВКІФ «ІНВЕСТОХІЛЛС ХЕЛІАНТУС»; за період з 01.07.2022 року здійснювати 50% відшкодування основної грошової винагороди щомісячно у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати та відшкодування витрат арбітражного керуючого Реверука П.К. (по мірі здійснення таких витрат) за виконання повноважень ліквідатора у справі № 44/440-6 за рахунок АТ «ЗНВКІФ «ІНВЕСТОХІЛЛС ХЕЛІАНТУС», шляхом звернення ліквідатора із запитом, що направляється кредитору - АТ «ЗНВКІФ «ІНВЕСТОХІЛЛС ХЕЛІАНТУС» в письмовій формі, з розрахунками щодо основної грошової винагороди та понесених витрат арбітражного керуючого Реверука П.К. Інші 50% підлягають відшкодуванню у визначеному Законом порядку.

Рішенням комітету кредиторів від 25.04.2024 взято до відома звіт про нарахування та виплату грошових винагороди за період з 23.03.2023 по 25.04.2024 у розмірі 270 635,48 грн та витрат у розмірі 1 410,30 грн.

Отже, виходячи з вище викладеного, враховуючи розмір мінімальної заробітної плати та розмір щомісячної основної грошової винагороди, основна грошова винагорода арбітражного керуючого Реверука П.К. за виконання повноважень ліквідатора у справі №44/440-б про банкрутство ТОВ «СІТІ`КОМ» за період з 01.12.2022 по 02.09.2024 становить 446 800,00 грн., а саме: грудень 2022-грудень 2023 (13 місяців): (6 700,00 х 3) х 13 = 261 300,00 грн., січень 2024 - березень 2024 (3 місяці): (7 100,00 х 3) х 3 = 63 900,00 грн., квітень 2024 - серпень 2024 ( 5 місяців): (8 000,00 х 3) х 5 =120 000,00 грн, вересень 2024 (2 дні): (8 000,00 х 3): 30 х 2 = 1 600,00грн.

Витрати арбітражного керуючого Реверука П. K., пов`язані з виконанням повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» по справі №44/440-б за період з 01.12.2022 по 02.09.2024 складають 1 617,30 грн.

Під час ліквідаційної процедури арбітражному керуючому Реверуку П.К. за рахунок кредитора АТ «ЗНВКІФ «ІНВЕСТОХІЛЛС ХЕЛІАНТУС» частково сплачено основної грошової винагороди та відшкодовано витрати, пов`язані із виконанням повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» по справі № 44/440-б за період з 04.11.2021 по 23.02.2022 у розмірі 71 348,41 грн., та за період з 01.07.2022 по 23.03.2023 в розмірі 87 347,45грн., що загалом складає 158 695,86 грн.

Суд ухвалив клопотання задовольнити.

Враховуючи вищезазначене, керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд м. Києва -

УХВАЛИВ:

1. Заяву АТ "Закрити не диверсифікований венчурний кооперативний фонд "Інвестохіллс Хеліантус" про заміну ліквідатора банкрута задовольнити.

2. Відсторонити арбітражного керуючого Реверука П.К. від виконання обов`язків ліквідатора банкрута у справі № 44/440-б.

3. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Пінчука Юрія Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від 21.05.2013 № 972).

4. Зобов`язати ліквідатора банкрута здійснити заходи в ліквідаційній процедурі відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 01.10.2024.

5. Зобов`язати районну в м. Києві державну адміністрацію відділ з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців за місцезнаходженням боржника, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відомості про ліквідатора банкрута.

6. Зобов`язати арбітражного керуючого Реверука П.К. передати ліквідатору банкрута протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали бухгалтерську та всю іншу документацію Товариства з обмеженою відповідальністю "СІТІ`КОМ", печатки і штампи, матеріальні та всі інші цінності.

7. Затвердити звіт про нарахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого Реверука П.К. за період виконання повноважень ліквідатора ТОВ «СІТІ`КОМ» у справі № 44/440-б за період з 01.12.2022 по 02.09.2024 у розмірі 446 800,00 грн.

8. Затвердити звіт про витрати арбітражного керуючого Реверука П.К., пов`язані із виконанням повноважень ліквідатора ТОВ «СІТГКОМ» у справі №44/440-б за період з 01.12.2022 по 02.09.2024 у розмірі 1 617,30 грн.

9. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі, арбітражному керуючому Реверуку П.К., арбітражному керуючому Пінчуку Ю.А., районну в м. Києві державну адміністрацію відділ з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців.

Повний текст ухвали складено 17.09.2024

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено18.09.2024
Номер документу121658450
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи