єдиний унікальний номер справи 546/180/22
номер провадження 2-о/546/37/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
17 вересня 2024 року м. Решетилівка
Суддя Решетилівського районного суду Полтавської області Зіненко Ю.В., вивчивши клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Решетилівської міської ради як орган опіки та піклування, про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, -
встановив:
16 вересня 2024 року до Решетилівського районного суду звернувся ОСОБА_1 із клопотанням про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи ОСОБА_2 недієздатною. Крім того заявник просить призначити судово психіатричну експертизу на вирішення якої поставити питання, пов`язані з психічним здоров`ям ОСОБА_2 .
Суддя, дослідивши матеріали справи, доходить висновку, що клопотання про продовження строкудії рішенняпро визнанняфізичної особинедієздатноюпідлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3, 4 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідно з положеннями ч. 8 ст. 300 ЦПК України, клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
З аналізу вищевказаних норм вбачається, що заявник при зверненні до суду має подати відповідне клопотання, яке містить відповідні обставини, що вже підтверджені висновком судово-психіатричної експертизи, оскільки розгляд такого клопотання не є аналогічним розгляду заяви про визнання особи недієздатною. Тобто, при зверненні до суду з вказаним клопотанням заявник повинен вже мати в наявності висновок судово-психіатричної експертизи, що і є доказом при розгляді вказаного клопотання і який повинен, відповідно до вимог ч. 8ст. 300 ЦПК України, додаватися до клопотання.
У клопотанні про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною зазначено, що ОСОБА_2 і надалі страждає психічним розладом, які позбавляють його можливості усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, однак на підтвердження зазначених обставин до клопотання не було додано відповідного висновку судово-психіатричної експертизи, як цього вимагають положення ч. 8 ст. 300 ЦПК України.
При цьому суд звертає увагу на положення частини 1 статті 71 Закону України «Про судову експертизу», відповідно до якої підставою проведення судової експертизи є відповідне судове рішення чи рішення органу досудового розслідування, або договір з експертом чи експертною установою - якщо експертиза проводиться на замовлення інших осіб.
Слід зазначити, що відповідно до частини 9 статті 300 ЦПК України суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленомустаттею 299цього Кодексу.
Однак відсутність висновку судово-психіатричної експертизи фактично унеможливлює виконання судом даної норми закону.
Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Частиною 3 статті 177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з приписами ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищезазначене, вважаю за необхідне клопотання залишити без руху, надавши ОСОБА_1 час для усунення виявлених недоліків, а саме для надання висновку судово-психіатричної експертизи.
На підставі наведеного, та керуючись ст. 177, 185, 258-261, 294, 300 ЦПК України, суддя, -
постановив:
Клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Решетилівськоїміської радияк органопіки тапіклування,про продовженнястроку діїрішення провизнання фізичноїособи недієздатноюзалишити без руху.
Надати заявнику десятиденний термін для усунення недоліків, зазначених в ухвалі судді, з дня отримання даної ухвали.
У випадку, якщо зазначені недоліки не будуть усунуті в зазначений термін, клопотання вважатиметься неподаним та буде повернуте заявнику.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Зіненко
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121660840 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Зіненко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні