Єдиний унікальний номер №943/1608/23
Провадження № 2/943/210/2024
У Х В А Л А
судового засідання
17 вересня 2024 року м. Буськ
Буський районний суд Львівської області у складі:
головуючого-судді - Коса І.Б.,
за участю секретаря - Дутки С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Буську заяву про зміну позовних вимог від 16.09.2024 року в цивільній справі за позовом кредитної спілки «Вигода» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 простягнення заборгованостіза кредитом,-
в с т а н о в и в :
у провадженні суду перебуває цивільна справа за вищевказаним позовом КС «Вигода».
До початку судового засідання представник позивача КС «Вигода» запосадою директор ОСОБА_6 направила заявупро змінупозовних вимогвід 16.09.2024(вх.№5744від 16.09.2024),у якій, ураховуючи положення ст. 49 ЦПК України, просить прийняти до розгляду зменшені позовні вимоги, зокрема, просить: стягнути із ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 на користь кредитної спілки«Вигода» заборгованість за кредитом у розмірі 94936,97 грн. боргу та судовий збір у сімі 3028 грн., зважаючи на часткове погашення відповідачем ОСОБА_1 протягом 12.04.2024 по 04.07.2024 заборгованості на загальну суму 20375 грн.
Сторони таїх преставникив судовезасідання нез`явилися,незважаючи на повідомлення їх судом про дату, час і місце судового засідання, а про причини своєї неявки суд не повідомили.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подану заяву про зміну позовних вимог, оглянувши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Згідно статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК).
Частиною першою статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У справах «Осман проти Сполученого королівства» та «Креуз проти Польщі» Європейський суд з прав людини роз`яснив, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя, держави-учасниці цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких полягає в запобіганні безладного руху у судовому процесі.
Положеннями статей 12 та 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктами першим і другим частини другої статті 49 ЦПК України визначено, що позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Зважаючи на викладене, наявність у сторони позивача процесуального права, перебаченого частиною другою статті 49 ЦПК України, зокрема, що позивач вправі зменшити розмір позовних вимог та вправі відмовитися відпозову (всіхабо частинипозовних вимог), що має місце в даному випадку через часткове зменшення заборгованості відповідачів перед позивачем шляхом часткового погашення боргу, а тому суд приходить до висновку про прийняття до розгляду заяви позивача про зміну позовних вимог.
За наведених обставин, суд вважає, що слід прийняти до розгляду заяву представника позивача КС «Вигода» запосадою директора ОСОБА_6 про зміну позовних вимог від 16.09.2024 (вх. №5744 від 16.09.2024), а розгляд справи слід відкласти для надання відповідачам процесуальної можливості подати свої відзиви на позовну заяву з урахуванням цієї заяви про зміну позовних вимог.
Відповідно до частини другої статті 258 ЦПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Ураховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 13, 30, 43, 49, 175, 247, 197, 198, 258, 260, 261, 263 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
прийняти до розгляду заяву представника позивача КС «Вигода» запосадою директора ОСОБА_6 про зміну позовних вимог від 16.09.2024 (вх. №5744 від 16.09.2024) в цивільній справі за позовом кредитної спілки «Вигода» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за кредитом.
Встановити відповідачам п`ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, який обчислювати з дня вручення цієї ухвали. У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України та відповідні докази надіслання відзиву іншим учасникам справи.
Роз`яснити позивачу його право протягом п`яти днів з дня отримання копії відзиву на позовну заяву зі збільшеним розміром позовних вимог подати до суду відповідь на відзив, копія якого одночасно підлягає направленню на адресу відповідачів, а відповідачі протягом п`яти днів мають право подати свої заперечення з дотриманням вимог ст.ст. 178, 179, 180 ЦПК України.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи: заява; відзив на заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Оголосити перерву в судовому судовому засіданні до 24жовтня 2024року о11 год.00хв. із повторним викликом учасників справи, з метою реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав, передбачених ст.ст. 178, 179, 180 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити представникам сторін для ознайомлення на їх електронні адреси.
Повний текст ухвали суду складено: 17.09.2024 року.
Суддя І. Б. Кос
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121664420 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Буський районний суд Львівської області
Кос І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні