МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 вересня 2024 р.№ 400/8468/24
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Птичкіна В.В., ознайомившись з матеріалами
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , доМОУ Військової частини НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 , треті особиІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_3 , провизнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до МОУ Військової частини НОМЕР_1 , в якому просить:
«Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 що полягає у незвільнені гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 з військової служби за підпунктом «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» як військовослужбовця, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації під час воєнного стану, за сімейними обставинами , у зв`язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи II групи;
зобов`язати військову частину НОМЕР_1 розглянути, з урахуванням висновків суду, рапорт Позивача щодо звільнення його зі служби із Збройних Сил України в запас з підстав, визначених підпунктом «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» як військовослужбовця, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації під час воєнного стану, за сімейними обставинами у зв`язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи II групи».
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам, установленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає таке.
Згідно з пунктами 4, 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з частиною четвертою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У тексті позову вказано, що ОСОБА_1 звернувся з рапортом про звільнення з військової служби до Військової частини НОМЕР_1 . Копія рапорту, що підтверджує викладені у позові обставини, не додана.
Крім того, відповідачем вказано "МОУ Військова частина НОМЕР_1 ", позовні вимоги до Військової частини НОМЕР_1 , відмову у задоволенні рапорту надала Військова частина НОМЕР_1 .
В позовній заяві позивач зазначив третю особу ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте підстав для залучення третьої особи позивач не вказав.
Також суд звертає увагу на те, що у позові не було зазначено, коли позивач отримав лист відповідача від 19.07.2024. Якщо з дати отримання цього листа до дати подання позову минуло більше місяця (частина п`ята статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України), то необхідно подати заяву про поновлення строку звернення до суду.
У прохальній частині позовної заяви необхідно чітко вказати поважну причину (з перелічених у частині дванадцятій статті 26 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов`язок і військову службу»), з якою позивач пов`язує право на звільнення. Суд зазначає, що у цьому переліку «наявність дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи II групи», відсутня.
За такого позивачу належить чітко зазначити в позовній заяві посилання на фактичні обставини, якими він обґрунтовує позовні вимоги про визнання протиправної відмови у його звільненні з військової служби та надати відповідні докази на підтвердження таких обставин.
Отже, позивачу належить подати до суду позовну заяву, оформлену відповідно до статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з коректним найменуванням відповідача у справі і зазначенням відомостей про нього відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, уточнити зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та зазначити докази, що підтверджують вказані обставини відповідно до пункту 4, 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, та надати докази.
За приписами частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Запропонувати позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви, зокрема надати до Миколаївського окружного адміністративного суду:
- позовну заяву, оформлену відповідно до статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням оцінки суду, наведеної у мотивувальній частині цієї ухвали;
- докази на підтвердження обставин, зазначених у позовній заяві, що подається на виконання цієї ухвали (крім тих, що були додані до позову в первинній редакції);
- у разі порушення строку звернення до суду заяву про поновлення строку та докази на підтвердження поважності причини його пропуску, тобто такі, що об`єктивно, незалежно від волі позивача, унеможливили звернення до суду з дотриманням установленого строку.
3. Попередити позивача, що наслідком неусунення недоліків позовної заяви установлений судом строк є повернення позовної заяви.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту їїпідписання суддею та не підлягає до оскарження окремо від рішення суду.
Суддя В.В. Птичкіна
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121670699 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Птичкіна В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні