УХВАЛА
про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції
17 вересня 2024 року
м. Київ
справа №140/13065/21
адміністративне провадження №К/990/4849/24
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Берназюка Я.О., розглянув клопотання Волинської обласної ради про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в адміністративній справі № 140/13065/21 за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Цуманської селищної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Волинська обласна рада, про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Верховний Суд ухвалою від 11 вересня 2024 року призначив справу № 140/13065/21 до розгляду у судовому засіданні на 24 вересня 2024 року о 14 годині 15 хвилин.
16 вересня 2024 року до Верховного Суду надійшло клопотання Волинської обласної ради про участь заступника керуючого справами-начальника відділу з питань юридичного забезпечення діяльності виконавчого апарату Волинської обласної ради Хорошої Світлани Василівни у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Волинського окружного адміністративного суду.
Вирішуючи це клопотання суддя-доповідач виходить з такого.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно із частиною шостою статті 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Частиною восьмою статті 195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подане не пізніше як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
17 серпня 2021 року Вища рада правосуддя рішенням № 1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення про ЄСІТС).
Відповідно до пункту 58 "Перехідні положення" Положення про ЄСІТС підсистеми (модулі) ЄСІТС, вказані в розділі ІІІ цього Положення, починають функціонувати через 30 днів із дня опублікування Вищою радою правосуддя в газеті "Голос України" та на вебпорталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля).
У газеті "Голос України" від 4 вересня 2021 року № 168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох таких підсистем (модулів) ЄСІТС:
- "Електронний кабінет";
- "Електронний суд";
- підсистема відеоконференцзв`язку.
З урахуванням положень статті 253 Цивільного кодексу України, які передбачають, що перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок, то підсистеми "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистема відеоконференцзв`язку офіційно починають функціонувати з 5 жовтня 2021 року.
Згідно зі статтею 45 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду.
Відповідно до статті 47 Положення про ЄСІТС за наявності в суді технічної можливості учасник справи може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду. Технічну можливість участі у відеоконференції, належну якість зображення та звуку, інформаційну безпеку тощо забезпечує такий суд.
Відповідно до статті 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Клопотання Волинської обласної ради про участь її представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні іншого суду подана з дотриманням вимог КАС України.
Верховний Суд та Волинський окружний адміністративний суд мають відповідні технічні можливості провести судове засідання в такий спосіб за допомогою відеоконференцзв`язку "ВКЗ" (https://vkz.court.gov.ua) у визначені дату та час.
З урахуванням наведеного, Суд вважає, що клопотання Волинської обласної ради про участь її представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні іншого суду слід задовольнити.
Також Суд звертає увагу на те, що Волинському окружному адміністративному суду ухвалою Верховного Суду від 12 вересня 2024 року доручено забезпечити проведення судового засідання, призначеного у Верховному Суді на 24 вересня 2024 року о 14 годині 15 хвилин, в якому братиме участь представник Цуманської селищної ради, в режимі відеоконференції.
Тому Волинському окружному адміністративному суду слід доручити додатково забезпечити участь заступника керуючого справами-начальника відділу з питань юридичного забезпечення діяльності виконавчого апарату Волинської обласної ради Хорошої Світлани Василівни у зазначеному судовому засіданні Верховного Суду в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 195, 241, 248, 256 КАС України, Суд,
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Волинської обласної ради про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду задовольнити.
2. Доручити Волинському окружному адміністративному суду забезпечити участь заступника керуючого справами-начальника відділу з питань юридичного забезпечення діяльності виконавчого апарату Волинської обласної ради Хорошої Світлани Василівни у судовому засіданні, призначеному у Верховному Суді на 24 вересня 2024 року о 14 годині 15 хвилин, в режимі відеоконференції.
3. Копії цієї ухвали надіслати Волинському окружному адміністративному суду та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя-доповідач Я.О. Берназюк
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 18.09.2024 |
Номер документу | 121675339 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо управління об’єктами державної (комунальної) власності, у тому числі про передачу об’єктів права державної та комунальної власності |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Берназюк Я.О.
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кузьмич Сергій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні