Ухвала
від 01.07.2024 по справі 758/8211/24
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/8211/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 липня 2024 року місто Київ

Подільський районний суд міста Києва у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні, клопотання слідчого СВ УП в метрополітені ОСОБА_3 , поданого у рамках кримінального провадження № 12023100120000198, відомості щодо якого 19.12.2023 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України

У С Т А Н О В И В:

До Подільського районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого слідчого СВ УП в метрополітені ОСОБА_3 , поданого у рамках кримінального провадження № 12023100120000198, відомості щодо якого 19.12.2023 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Обґрунтовуючи подане клопотання, слідчий зазначив, що ОСОБА_4 , на підставі протоколу № 01/18 загальних зборів учасників від 25.04.2018 року товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДІПРОМТЕК» (код ЄДРПОУ 39142390) (надалі - ТОВ «МЕДІПРОМТЕК»), наказу № 01/18-к від 25.04.2018 року ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» призначений на посаду директора ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та на підставі протоколу № 1/18 загальних зборів учасників від 27.07.2018 року товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛ-АРТА» (код ЄДРПОУ 13691282) (надалі - ТОВ «ПОДІЛ-АРТА»), наказу № 8-к від 15.08.2018 року ТОВ «ПОДІЛ-АРТА» призначений на посаду директора за сумісництвом ТОВ «ПОДІЛ-АРТА».

Відповідно до п.п. 48, 49, 52, 53, 54, 55 Статуту ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» затвердженого протоколом № 01/18 загальних зборів учасників від 25.04.2018 - виконавчим органом Товариства, що здійснює управління його поточною діяльністю, є колегіальний орган - Дирекція Товариства, до складу якої входять Генеральний директор та Директор. Генеральний директор та директор є посадовими особами Товариства. Директор призначається та звільняється зборами учасників. Директор підзвітний Загальним зборам учасників і організовує виконання його рішень, діє від імені Товариства в межах, встановлених даним Статутом.

Відповідно до п.п. 5.2, 5.2.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.5 Статуту ТОВ «ПОДІЛ-АРТА» затвердженого протоколом № 1/18 загальних зборів учасників від 27.07.2018 - виконавчим органом Товариства є колегіальний орган - Дирекція Товариства, до складу якої входять Генеральний директор та Директор. Генеральний директор та директор є посадовими особами Товариства.

Генеральний Директор або Директор не мають права самостійно (діючи окремо один від одного), якщо немає спеціального погодження Загальних Зборів учасників, вчиняти від імені Товариства будь-які правочини та (або) укладати від імені Товариства будь-якого роду угоди, підписувати векселі, грошові зобов`язання, розпоряджатися коштами та (або) майном Товариства, зокрема коштами на поточних (банківських) рахунках Товариства, при виконанні яких або загальна сума (ціна) яких становить або перевищує 300 000,00 (триста тисяч) гривень 00 копійок. Вищезазначені правочини та (або) угоди вступають в дію, а Товариство набуває прав і обов`язків по таких правочинах (угодах) лише з моменту їх затвердження спільним підписом Генерального директора та Директора Товариства або рішенням Загальних зборів учасників.

Таким чином, в силу покладених обов`язків на директора згідно Статуту ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА», ОСОБА_4 наділений повноваженнями пов`язаними з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій.

Отже, у невстановлений досудовим розслідуванні день та час, не пізніше 15.05.2022 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, директор ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА» ОСОБА_4 усвідомлюючи те, що Генеральний директор вказаних Товариств ОСОБА_5 , фактично не здійснює контроль за діяльністю вказаних суб`єктів господарювання, у ОСОБА_4 винник злочинний умисел щодо заволодіння майном вказаних товариств. Усвідомлюючи, що одноособово реалізувати злочинний умисел не зможе, залучивши до своєї злочинної діяльності - ОСОБА_6 та ввівши в оману працівників ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА», шляхом доведення до останніх інформації про те, що надалі ОСОБА_6 здійснюватиме неофіційно фактичне управління вказаними товариствами.

Не пізніше 15.05.2022, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, ОСОБА_4 здійснюючи поточне управління (керівництво) ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА», будучи в силу своєї посади наділеним правомочністю управляти цими підприємствами, надав злочинну пропозицію ОСОБА_6 , щодо вступу у протиправну діяльність, з метою пособництва та сприяння у заволодінні майном ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА» під час здійснення господарської діяльності вказаних Товариств, на що ОСОБА_6 , передбачаючи суспільно небезпечні наслідки вказаних дій та бажаючи їх настання, погодився та вступив у злочинну змову із ОСОБА_4 .

Для реалізації злочинного умислу, ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванні день та час, але не пізніше 15.05.2022 року надав усні вказівки працівникам ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА» про здійснення фактичного управління вказаними Товариства його тестем - ОСОБА_6 та повне підпорядкування останньому під час здійснення господарської діяльності підприємствами.

В подальшому, ОСОБА_6 , будучи не працевлаштованим працівником та особою, яка не наділена повноваженнями згідно статутів ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА» щодо управління вказаними Товариствами, діючи згідно злочинного плану, розробленого директором вказаних Товариств - ОСОБА_4 , переслідуючи корисливий мотив та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки починаючи із 15.05.2022 року до початку листопада 2023 року здійснював сприяння у вчинені злочинних дій, які полягали у фактичному керівництві ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА», шляхом управління працівниками вказаних Товариств, наданням останнім усних вказівок та розпоряджень, щодо виготовлення продукції, її відвантаження, закупівлю сировини, в обхід фіксації у відділах бухгалтерії вказаних Товариств, контроль за залишком коштів на рахунках вказаних Товариств, наданням вказівок щодо здійснення оплат, проведення розрахункових операцій та інших протиправних дій.

Внаслідок виконання злочинних дій, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 заволоділи торгово-матеріальними цінностями, що належать ТОВ «МЕДІПРОМТЕК» код ЄДРПОУ 39142390 та ТОВ «ПОДІЛ-АРТА» код ЄДРПОУ 13691282, чим завдано збитків вказаним Товариствам на загальну суму 6 829 324 грн.

За результатами зібраних доказів 17.06.2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у заволодінні чужого майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, групою осіб, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах, тобто кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 5 ст. 191 КК України.

Подальшим проведенням досудового розслідування отримано інформацію від АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (код ЄДРПОУ 21133352, МФО 322001), а саме, щодо операцій за рахунками ФОП ОСОБА_4 НОМЕР_1 та НОМЕР_2 .

Враховуючи вищенаведене, у органу досудового розслідування виникла необхідність звернутись, до суду з клопотанням про арешт майна, а саме, банківських рахунків ФОП ОСОБА_4 , відкритих у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (код ЄДРПОУ 21133352, МФО 322001), НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , на яких можуть знаходитися грошові кошти, з метою їх подальшої конфіскації, оскільки санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Незастосування арешту може призвести до невідворотних наслідків, які в подальшому стануть перешкодою для можливого виконання рішення суду.

Слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав, просив його задовольнити, з підстав викладених у ньому.

Власник майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, не повідомлявся про день, час та місце розгляд клопотання з метою забезпечення арешту майна.

Проаналізувавши вищенаведені обставини, слідчий суддя прходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Як визначено ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Як вбачається із матеріалів клопотання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, групою осіб, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах, тобто кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 5 ст. 191 КК України. Санкція статті інкримінованого підозрюваному ОСОБА_4 , передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією майна.

За вимогами п. 3 ч. 2 та ч. 5 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, в тому числі, конфіскації майна як виду покарання, який накладається на майно підозрюваного, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна.

Частиною 10 ст. 170 КПК України визначено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно.

Крім того, відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

З огляду на обставини ймовірно вчиненого кримінального правопорушення, доказів долучених до матеріалів клопотання, враховуючи те, що вказані у клопотанні банківські рахунки належить підозрюваному, до якого можуть бути застосовані заходи кримінально-правового характеру, слідчий суддя вважає за можливе задовольнити клопотання слідчого про арешт майна, оскільки незастосування такої заборони може привести до приховування майна.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ УП в метрополітені ОСОБА_3 , поданого у рамках кримінального провадження № 12023100120000198, відомості щодо якого 19.12.2023 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України - задовольнити;

Накласти накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_3 ), за № НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , який відкритий в АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (код ЄДРПОУ 21133352, МФО 322001), з позбавленням права розпорядження та користування ними;

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її проголошення.

Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.07.2024
Оприлюднено19.09.2024
Номер документу121685942
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —758/8211/24

Ухвала від 04.11.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Юрдига Ольга Степанівна

Ухвала від 02.07.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

Ухвала від 01.07.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні