ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18.09.2024м. ДніпроСправа № 904/4042/24
Суддя Загинайко Т.В. , розглянувши матеріали
до Фізичної особи-підприємця Лещенко Євгена Павловича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
про визнання недійсним договору поставки від 13.12.2019 №71/3
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Комунальне підприємство "Дніпровський електротранспорт" Дніпровської міської ради звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№3858/24 від 13.09.2024) до Фізичної особи-підприємця Лещенко Євгена Павловича про визнання договору поставки від 13.12.2019 №71/3 недійсним з моменту укладення.
Також просить стягнути з відповідача судовий збір за подання позовної заяви.
Відповідно до пунктів 5, 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
Як вбачається, у тексті позовної заяви позивач зазначає, що договір поставки №71/3 від 20.12.2019 укладений за результатом проведення тендерної закупівлі UA-2019-07-17-0004780-с, однак після його виконання позивач вважає, що: - при його укладення відповідачем було допущено порушення положень Закону України "Про публічні закупівлі"; - у вказаних договорах вбачаються ознаки оспорюваності на підставі частини першої статей 203 та 215 Цивільного кодексу України із застосуванням наслідків, передбачених частиною 3 статті 228 Цивільного кодексу України.
Проте, до позовної заяви позивачем додано копію договору поставки від 13.12.2019 №71/3, а також звіт та оголошення щодо процедури закупівлі UA-2019-11-14-001056-с, що не відповідає тексту позовної заяви.
Крім того, позовна заяви не містить виклад обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, оскільки позивач лише зазначає, що у договорі вбачаються ознаки оспорюваності, проте не зазначає, які саме ознаки та не надає доказів вказаних обставин.
Так, позивач зазначає, що відповідачем було допущено порушення положень Закону України "Про публічні закупівлі", проте не зазначає, які саме положення було порушено відповідачем та не наводить обставин й доказів, що підтверджують вказані порушення.
Також у позовній заяві позивачем не наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Натомість у позовній заяві позивач зазначає лише, що витрати по сплаті судового збору складають 3 028 грн. 00 коп.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом; судовий збір включається до складу судових витрат (стаття 1 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви позовної майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", з 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028 грн. 00 коп.
Як вбачається, позивачем у позовній заяві заявлено одну немайнову вимогу - про визнання договору недійсним, тому розмір судового збору за розгляд позовної становить 3 028 грн. 00 коп.
В порушення наведеної норми позивачем до позовної заяви додано платіжну інструкцію від 14.06.2024 №2601 про сплату судового збору в розмірі 2 684 грн. 00 коп.
Отже, позивачем не доплачено суму судового збору в розмірі 344 грн. 00 коп. (3 028 грн. 00 коп. - 2 684 грн. 00 коп.).
Таким чином, позовна заява є такою, що оформлена без дотримання вимог статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: - надати суду докази доплати судового збору в розмірі 344 грн. 00 коп. у встановленому порядку; - навести попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; - навести виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (уточнити який саме договір та за якою саме процедурою закупівлі укладений позивач просить визнати недійсним, а також навести виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги з зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини).
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Комунального підприємства "Дніпровський електротранспорт" Дніпровської міської ради (49038, м. Дніпро, пр. Яворницького Дмитра, буд. 119-А; ідентифікаційний код 32616520) до Фізичної особи-підприємця Лещенко Євгена Павловича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про визнання договору недійсним - залишити без руху.
- надати суду докази доплати судового збору в розмірі 344 грн. 00 коп. у встановленому порядку (з доказами направлення відповідачу);
- навести попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (з доказами направлення відповідачу);
- навести виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (уточнити який саме договір та за якою саме процедурою закупівлі укладений позивач просить визнати недійсним, а також навести виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої позовні вимоги з зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини) (з доказами направлення відповідачу).
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 18.09.2024.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121687221 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні