Справа №638/13891/24
Провадження № 2/638/5334/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2024 року м.Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Заварза Т.В., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Джулинської сільської ради про визначення місця проживання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
До Дзержинського районного суду м. Харкова надійшла зустрічна позовна заява у справі №638/13891/24 від ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Джулинської сільської ради про визначення місця проживання дитини, у якій позивач просить визначити місце проживання дитини з батьком та прийняти зустрічну позовну заяву до спільного розгляду з позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Служба у справах дітей Джулинської сільської ради про визначення місця проживання дитини.
Ухвалою суду від 29 серпня 2024 року позивачу за зустрічним позовом було надано строк для усунення недоліків позовної заяви. У строк визначений в ухвалі недоліки було усунуто.
Ухвалою суду від 06 серпня 2024 року відкрито провадження за первісним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Служба у справах дітей Джулинської сільської ради про визначення місця проживання дитини. Вирішено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 30.08.2024 року. 30.08.2024 року підготовче судове засідання в даній справі відкладено на 20.09.2024 року.
Відповідно до частини 2статті 193 ЦПК Українизустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом (частина 3 цієї ж статті).
Зі змісту зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 та змісту позовної заяви ОСОБА_2 вбачається, що обидва позови взаємопов`язані та виникли з одних правовідносини, тому суд приходить до висновку, що спільний їх розгляд є доцільним, у зв`язку з чим зустрічний позов слід прийняти до спільного розгляду з первісним та вимоги за зустрічною позовною заявою слід об`єднати в одне провадження з первісним позовом.
На підставі вищенаведеного, та керуючись ст.175,177-180,193,194 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до спільного розгляду зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Джулинської сільської ради про визначення місця проживання дитини, з позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Служба у справах дітей Джулинської сільської ради про визначення місця проживання дитини, об`єднавши позови в одне провадження.
Встановити відповідачу за зустрічним позовом п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамстатті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог частини 4статті 178ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина 8статті 178 ЦПК України).
Встановити позивачу за зустрічним позовом п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятоїстатті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.
Роз`яснити учасникам справи, що у разі неможливості самостійно надати докази, право подати клопотання про витребування доказів судом, таке клопотання повинно бути подане разом з поданням позовної заяви, відзиву, письмових пояснень третьої особи. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Направити сторонам, третій особі копію ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Заварза
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121690154 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Заварза Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні