Справа № 645/3000/24
Провадження № 2/645/1607/24
У Х В А Л А
18 вересня 2024 р. м. Харків Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Шевченко Г.С.,
за участю секретаря судових засідань Пастушенко К.Р.,
представника позивача ОСОБА_1 (в режимі відеоконференції),
розглянувши увідкритому підготовчомузасіданні взалі судуу м.Харкові цивільнусправу запозовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС» до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок залиття квартири,
в с т а н о в и в:
У провадженні Фрунзенського районного суду м. Харкова перебуває вказана цивільна справа.
16.08.2024року досуду надійшлоклопотання представникапозивача провитребування доказів,в якомуостанній просивсуд: витребувати у ОСББ «Парковий квартал» (61068, м. Харків, пр-т Героїв Харкова б.118, код ЄДРПОУ 40812759) інформацію, яка містить персональні дані власника квартири АДРЕСА_1 , на момент страхової події, а саме 07.03.2023 року, а також договір про надання житлово-комунальних послуг з власником квартири за адресою: АДРЕСА_2 . В обґрунтування клопотання зазначено, що дані докази є необхідними для повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи.
Представник позивача в судовому засіданні клопотання про витребування доказів підтримала та просила суд його задовольнити. Не заперечувала проти закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду.
Відповідач судове засідання не з`явилась, була повідомлена про дату, час та місце слухання справи належним чином, причини неявки суду не повідомила.
Суд, заслухавши думку представника позивача, дослідивши клопотання та матеріали справи, прийшов до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 ЦПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права.
Згідно ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Вимогами ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 84 ЦПК України передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За ч. 2, ч. 3, ч. 6, ч. 7, ч. 8, ч. 9 ст. 84 ЦПК України у клопотанні повинно бути зазначено вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Враховуючи предмет спору, аргументи, приведені стороною позивача на користь своїх вимог, та неможливість позивачем отримати документи самостійно, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити та витребувати вищевказані документи.
Крім того, положеннямист. 189 ЦПК Українивизначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
У ході підготовчого провадження та під час проведення підготовчого засідання судом проведено наступні підготовчі дії: направлено позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, позовної заяви та копії доданих до неї документів відповідачу, визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, позовних вимог та склад учасників судового процесу.
Також, в підготовчому судовому засіданні встановлено, що підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає. До закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті процесуальних дій вчиняти не потрібно, справа може бути призначена до судового розгляду по суті. Підстав для відкладення підготовчого судового засідання немає.
Відповідно до ч. 2ст .200ЦПК України за результатами підготовчого судового засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, суд вважає за можливе закрити підготовче провадження та призначити справу для судового розгляду по суті позовних вимог.
З урахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 12, 81, 84, 197,200,260-261 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у ОСББ «Парковий квартал» (61068, м.Харків, пр-т Героїв Харкова, б.118, код ЄДРПОУ 40812759) інформацію, яка містить персональні дані власника квартири АДРЕСА_1 , на момент страхової події, а саме 07.03.2023 року, а також договір про надання житлово-комунальних послуг з власником квартири за адресою: АДРЕСА_2 .
Копію ухвали надіслати - для виконання.
Закрити підготовчепровадження поцивільній справіза позовноюзаявою Приватногоакціонерного товариства«Страхова компанія«АРКС» до ОСОБА_2 провідшкодування шкоди,завданої внаслідокзалиття квартири та призначити справу до судового розгляду по суті у приміщенні Фрунзенського районного суду м.Харкова (м. Харків, бульв. Богдана Хмельницького, 32/38, каб.№1)на 15 жовтня 2024 року о 13:30 год.
Кількість судових засідань визначити з врахуванням вимог ЦПК України. Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Копії документів направити до Фрунзенського районного суду м. Харкова за адресою: м. Харків, бульвар Богдана Хмельницького, 32/38 в строк до 15 жовтня 2024 року.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Г. С. Шевченко
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121690878 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Шевченко Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні