Справа № 703/3548/24
1-кс/703/787/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2024 року м. Сміла
Слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250350000563 від 12 липня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -
встановила:
Старший слідчий СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з клопотанням, погодженим прокурором Смілянської окружної прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , про надання в рамках кримінального провадження № 12024250350000563 від 12 липня 2024 року тимчасового доступу до медичних документів - медичної карти стаціонарної хворої ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 яка зберігається у архіві КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , для її вилучення і подальшого направлення судово-медичному експерту.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що 02.07.2024 року до відділу поліції № 2 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшло повідомлення про факт ДТП, що мало місце по АДРЕСА_2 .
По даному факту СВ ВП № 2 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024250350000563 від 02.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху, особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
В ході досудового розслідування встановлено, що 02.07.2024 близько 08 год. 10 хв. ОСОБА_6 керуючи автомобілем «CHEVROLET AVEO» номерний знак НОМЕР_2 та рухаючись по вул. Незалежності від вул. Семена Палія у напрямку Рафінадного бульвару м. Сміла, Черкаської області, під час виконання маневру повороту ліворуч до вул. Трипільска, не переконалась у безпечності руху здійснила зіткнення із попутним автомобілем «Hyundai Tucson» номерний знак НОМЕР_3 , що був під керуванням ОСОБА_7 .
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пасажирка автомобіля «Hyundai Tucson» номерний знак НОМЕР_3 ОСОБА_5 отримала тілесні ушкодження та була доставлена до лікувального закладу.
з.
ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 отримала тілесні ушкодження та у наслідок дорожньо-транспортної пригоди, проводила лікування у Комунальному Некомерційному Підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Для призначення та проведення по матеріалам досудового розслідування судово-медичної експертизи, необхідно вилучити та надати експерту медичні документи - медичну карту стаціонарного хворого ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зберігається у архіві КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити, про що надав відповідну заяву, в якій одночасно просив розглянути дане клопотання у його відсутність.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в судове засідання не з`явився, що відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду вказаного клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов такого висновку.
Виходячи зі змісту вимог статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
За приписами ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити лікарську таємницю. Таким чином доступ до медичних документів може бути наданий прокурору, слідчому, дізнавачу тільки за ухвалою слідчого судді.
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що 02 липня 2024 року розпочато кримінальне провадження № 12024250350000563 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Документи, до яких просить надати доступ орган досудового розслідування, знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Виходячи з наданих слідчим доказів, слідчий суддя вважає, що ним виконані вимоги ст. 163 КПК України, сторона кримінального провадження довела підстави вважати, що інформація, доступ до якої просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 371, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
постановила:
Клопотання задовольнити.
Надати в рамках кримінального провадження 1202425035000563 від 02 липня 2024 року тимчасовий доступ до медичних документів - медичної карти стаціонарної хворої ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 яка зберігається у архіві КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , для її вилучення і подальшого направлення судово-медичному експерту.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 20.09.2024 |
Номер документу | 121698423 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Крива Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні