ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
19 вересня 2024 року місто Чернівці справа №727/4792/24
провадження №22-ц/822/893/24
Чернівецький апеляційнийсуд ускладі суддісудової палатиз розглядуцивільних справ Височанської Н.К., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Мельник Юрій Васильович на ухвалу Шевченківського районного суду м.Чернівців від 05 вересня 2024 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Чернівецької міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «БУКОВИНА-ІНВЕСТ-БУД», про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Шевченківськогорайонного судум.Чернівціввід 05вересня 2024року позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Мельник Юрій Васильович до Чернівецької міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «БУ-КОВИНА-ІНВЕСТ-БУД», про визнання протиправним та скасування рішення залишено без розгляду.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою суду, ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Мельник Ю.В. подав 19 вересня 2024 року до апеляційного суду апеляційну скаргу на вказану ухвалу суду.
Однак, апеляційне провадження у вказаній справі не може бути відкрито, апеляційна скарга подана з порушенням вимог ЦПК України.
Щодо повноважень представника
У частинах третій-четвертійстатті 131-2 Конституції Українивиключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Пунктом 16-1розділу XV «Перехідні положення» Конституції Українивизначено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті131-1та статті131-2цієїКонституціївиключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Відповідно до частин третьої-четвертоїстатті 356 ЦПК Україниапеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
У частині другійстаті 15 ЦПК Українизазначено, що представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Згідно з частиною першоюстатті 60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини четвертоїстатті 62 ЦПК Україниповноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно доЗакону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
У частині першій статті 26Закону України «Про адвокатуру»зазначено, щоадвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Апеляційну скаргу підписано адвокатом Мельником Ю.В., як представником ОСОБА_1 , однак, всупереч вимогам п.2 ч. 4ст.356 ЦПК Українидо апеляційної скарги не додано довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.
Апеляційний суд позбавлений можливості перевірити даний факт у зв`язку з відсутністю матеріалів цивільної справи.
Також звертаюувагу,що уразі підтвердженнястатусу представникаособи,яка подаєапеляційну скаргу,як адвоката,в апеляційнійскарзі маєбути зазначеновідомості щодонаявності уадвоката зареєстрованогоелектронного кабінетув Єдинійсудовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Щодо судового збору
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв`язку з цим, обставини, пов`язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у нього коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатись достатньою підставою для звільнення від сплати судового збору, відстрочення або розстрочення такої сплати.
Апеляційним судом враховано, що Закон України «Про судовий збір» визначає порядок сплати судового збору, встановлює ставки, які залежать від змісту позовних вимог (майнового, немайнового характеру), інших заяв процесуального характеру, статусу особи позивача (юридична, фізична особа).
Наведений Закон визначає обов`язок особи, яка звертається до суду за захистом свого майнового, немайнового права та/або обов`язку, здійснити сплату судового збору. Такий обов`язок справляння судового збору є законним фінансовим обмеженням та убезпечує від надання права на безкоштовні провадження у цивільних справах.
Стаття 5 Закону України «Про судовий збір» передбачає пільги зі справляння судового збору певним категоріям осіб за певними категоріями справ чи процесуальних дій.
Великою Палатою Верховного Суду від 29 травня 2018 року у справі №915/955/15 сформовано висновок про обов`язковість справляння судового збору за подання апеляційних скарг на всі без винятку ухвали, які підлягають оскарженню, незалежно від того чи передбачено Законом України «Про судовий збір» справляння судового збору за подання тих заяв чи скарг, за результатами розгляду яких постановляються відповідні ухвали.
Пунктом 9 частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено розмір судового збору за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою у розмірі - 0,2 прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
На підставі викладеного, за подання апеляційної скарги апелянт повинен був сплатити судовий збір у розмірі 605 гривень 60 коп.
Згідно ч.2 ст.357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2ст. 185 ЦПК Українив ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наданням апелянту строку десять днів з дня отримання копії даної ухвали для виправлення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст.ст.185, 357 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Мельник Юрій Васильович на ухвалу Шевченківського районного суду м.Чернівців від 05 вересня 2024 року залишити без руху.
ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір в розмірі605,60 грн. на такі реквізити доходного рахунку: Одержувач: Чернівецьке УК/ Чернівецька ТГ/22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37836095, Банк: Казначейство України (ЕАП), МФО (отримувача): 899998, р/р НОМЕР_1 , КОД 22030101,призначення платежу: судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду, назва суду Чернівецький апеляційний суд.
ОСОБА_1 необхідно подати до суду довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.
Для усуненнянедоліків надати ОСОБА_1 строк десятьднів здня отриманнякопії даноїухвали,про щоповідомити останнього.
Оригінал відповідної квитанції або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору подати до Чернівецького апеляційного суду.
Роз`яснити апелянту, що в разі не виправлення недоліків апеляційної скарги у встановлений у даній ухвалі строк в частині сплати судового збору, відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України, вона визнається неподаною і повертається апелянту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.К. Височанська
Суд | Чернівецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 20.09.2024 |
Номер документу | 121718006 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Чернівецький апеляційний суд
Височанська Н. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні