ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"16" вересня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/2569/24
Господарський суд Одеської області у складі:
судді С.В. Літвінова
при секретарі Т.О. Липі
За участю сторін
Від позивача : не з`явився
Від відповідача (заявника): не з`явився
Від суб`єкта оскарження: не з`явився
розглянувши скаргу (вх. №2-1377/24 від 27.08.2024) Басейнового Управління Водних ресурсів нижнього Дніпра на дії головного державного виконавця Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) у справі № 916/2569/24
за заявою Управління поліції охорони в Херсонській області (адреса: 73003, м.Херсон, вул. Молодіжна, 6, ЄДРПОУ 40108850) про видачу судового наказу про стягнення з Басейнового Управління Водних ресурсів нижнього Дніпра (адреса: 73000, місто Херсон, вул. Торгова, 37; ЄДРПОУ 01039040) заборгованості за договором про спостереження за ручними системами тривожної сигналізації, що встановлені на Об`єктах з реагуванням наряду поліції охорони від 27.01.2022 №17435/02-14/25 в сумі 800 грн.
В С Т А Н О В И В:
Управління поліції охорони в Херсонській області звернулось до Господарського суду Одеської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з Басейнового Управління Водних ресурсів нижнього Дніпра заборгованості за договором про спостереження за ручними системами тривожної сигналізації, що встановлені на Об`єктах з реагуванням наряду поліції охорони від 27.01.2022 №17435/02-14/25 в сумі 800 грн.
17.06.2024 Господарським судом Одеської області було видано судовий наказ, яким стягнуто з Басейнового Управління Водних ресурсів нижнього Дніпра на користь Управління поліції охорони в Херсонській області борг в сумі 800 грн. 00 коп. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 242 грн. 24 коп.
27.08.2024р. до Господарського суду Одеської області від Басейнового Управління Водних ресурсів нижнього Дніпра надійшла скарга на дії головного державного виконавця Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Жайворонок Наталії Ігорівни.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 03.09.2024 вищезазначену скаргу прийнято до розгляду та призначено до розгляду на 16.09.2024 р.
Однак, в судове засідання представники позвача та суб`єкту оскарження не з`явилсь, свої міркування щодо скарги не надали.
Відповідно до ст. 331 ГПК України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) стосовно фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо. 5. Розстрочення та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови. 6. При відстроченні або розстроченні виконання судового рішення суд може вжити заходів щодо забезпечення позову.
Згідно ст. 114 ГПК України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Разом з тим, суд зазначає, що згідно з приписами ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013, Папазова та інші проти України від 15.03.2012).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
У зв`язку з вищевикладеним, враховуючи ненадання сторонами витребуваних судом документів, що, на думку суду, унеможливлює розгляд скарги, враховуючи принцип незмінності складу суду, з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, з метою повідомлення сторін про розгляд даної справи та надання можливості висловити їм актуальну позицію щодо позовних вимог, суд вважає за необхідне здійснити розгляд заяви впродовж розумного строку.
Керуючись ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Здійснити розгляд скарги (вх. №2-1377/24 від 27.08.2024) Басейнового Управління Водних ресурсів нижнього Дніпра на дії головного державного виконавця Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) по справі № 916/2569/24 впродовж розумного строку.
2. Розгляд скарги відкласти на "30" вересня 2024 р. о 12:20. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 15 ( 5 поверх), тел. 0(482)307-985
3. Викликати учасників справи у судове засідання.
Ухвала складена та підписана 18.09.2024року
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає чинності після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Літвінов
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121724607 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні