Справа № 541/2766/19
Провадження № 1-кп/525/7/2024
У Х В А Л А
19.09.2024 селище Велика Багачка
Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , розглянувши спільне клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 та його захисника адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.09.2016 за №42016171260000078 відносно ОСОБА_2 та ОСОБА_4 за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України,
у с т а н о в и в:
У провадженні Великобагачанського районного суду Полтавської області на розгляді знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.
Розгляд справи відкладено на 13 год. 00 хв. 24.09.2024.
18.09.2024 на адресу суду надійшло спільне клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 та його захисника адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференціїз приміщення Миргородського міськрайонного суду Полтавської області.В обґрунтування вказаного клопотання посилаються на введення на території України воєнного стану.
У Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначено, що «кожен має право при визначенні його громадянських прав і свобод або при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що йому пред`явлено, на справедливий, публічний розгляд справи у розумний строк незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону» (п. 1 ст. 6).
У статті 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, право обвинуваченого на розгляд справи судом без невиправданої затримки перераховано в ряду мінімальних гарантій справедливого правосуддя.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно ч. 6 ст. 22 КПК України суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Серед засад (принципів) кримінального провадження визначено засаду розумних строків (ст. 28 КПК), відповідно до якої під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані чи прийняті в розумні строки.
Відповідно до ч. 1ст. 336 КПК Українисудове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Відповідно до ч. 4 ст. 336 КПК України «якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання».
Отже, відеоконференція покликана захистити учасників процесу від надмірного затягування судового процесу, оскільки основною причиною затягування справи може бути, поряд з іншим, неявка учасників процесу до зали судового засідання.
Таким чином, з метою підвищення оперативності судового розгляду, економії процесуального часу, враховуючи введення на території України воєнного стану, те, що обвинувачений ОСОБА_2 та його захисник - адвокат ОСОБА_3 з об`єктивних причин позбавлені можливості з`явитися до суду, суд вважає за необхідне провести судове засідання, призначене на 13 год. 00 хв. 24.09.2024 та подальші судові засідання у справі в режимі відеоконференції з приміщення Миргородського міськрайонного суду Полтавської області.У зв`язку з цим необхідно доручити Миргородському міськрайонному суду Полтавської областізабезпечити проведення по справі судового засідання в режимі відеоконференції на визначений час і дату.
На підставі вищевикладеного та керуючисьст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», ст. ст. 22, 28, 336 КПК України,
п о с т а н о в и л а:
Судове засідання, що призначене на 13 год. 00 хв. 24.09.2024 та подальші судові засідання по кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.09.2016 за №42016171260000078 відносно ОСОБА_2 та ОСОБА_4 за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України провести в режимі відеоконференції.
Доручити Миргородському міськрайонному суду Полтавської області забезпечити проведення по справі судових засідань в режимі відеоконференції з участю обвинуваченого ОСОБА_2 та його захисника адвоката ОСОБА_3 з Великобагачанським районним судом Полтавської області.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити сторони.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121725803 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Прасол Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні