Справа №:755/10504/23
Провадження №: 2/755/5188/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"25" липня 2024 р. м.Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва САВЛУК Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Класика будівництва» про визнання майнового права на об`єкт інвестування (майбутній об`єкт нерухомості) та скасування рішення про державну реєстрацію права на квартиру,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Класика будівництва» про визнання майнового права на об`єкт інвестування (майбутній об`єкт нерухомості) та скасування рішення про державну реєстрацію права на квартиру.
24 липня 2024 року (вх.№41088) позивач ОСОБА_1 звернулася до суду заявою про залишення без розгляду поданої від його імені позовної заяви на підставі п.5 ч.4 ст.257 Цивільного процесуального кодексу України.
Вивчивши матеріали позовної заяви, оцінивши наведені позивачем підстави для залишення позову без розгляду, суддя приходить до наступних висновків.
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом. ( п.п.4 п.5 ст.12 Цивільного процесуального кодексу України)
Згідно ч.1 ст.13 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи (за винятком тих осіб, які не мають цивільної процесуальної дієздатності) в інтересах яких заявлено вимоги (принцип диспозитивності цивільного судочинства). Тому суд зобов`язаний залишити заяву без розгляду, якщо позивач звернувся з таким клопотанням.
Залишення позову без розгляду - це форма закінчення розгляду судом справи без прийняття рішення суду у зв`язку з виявленням обставин, які перешкоджають розглядові справи, але можуть бути усунуті в майбутньому.
Питання про залишення без розгляду позову у справі регламентується положеннями ст. 257 ЦПК України. Пунктом 5 частини першої вказаної статті передбачено, що суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Отже право позивача (чи його представника) на ініціювання перед судом вирішення питання про залишення позову у справі без розгляду може бути реалізоване до початку розгляду справи по суті.
Суд зобов`язаний залишити заяву без розгляду, якщо позивач або його представник звернулися з таким клопотанням.
При цьому звернення із заявою про залишення заяви без розгляду робить неможливим вирішення спору, навіть якщо на цьому наполягає відповідач.
Таким чином, право позивача у такий спосіб припинити розгляд цивільної справи передбачено після відкриття провадження у справі та до початку розгляду цивільної справи по суті.
В той же час, відповідно до п.3 ч.4 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України заява повертається у випадку, коли до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.
Враховуючи, що на час звернення позивача з заявою про відкликання позовної заяви, провадження у цивільній справі не відкрите, а повернення позову позивачу не перешкоджає повторному зверненню позивача з такими ж вимогами до суду, суддя приходить до висновку про наявність підстав для повернення позивачу позовної заяви, яка пред`явлена до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Класика будівництва» про визнання майнового права на об`єкт інвестування (майбутній об`єкт нерухомості) та скасування рішення про державну реєстрацію права на квартиру, що відповідає положенням п.3 ч.4 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єктів та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, регулюються положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до положень п.2 ч.1 статті 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотання особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Враховуючи викладене та керуючись п.3 ч.4 ст. 185, ст.259-260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Класика будівництва» про визнання майнового права на об`єкт інвестування (майбутній об`єкт нерухомості) та скасування рішення про державну реєстрацію права на квартиру, - повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
С у д д я :
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121727585 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про державну власність щодо реєстрації або обліку прав на майно |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Савлук Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні