У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.09.2024 Справа №607/20202/24 Провадження №2/607/3959/2024
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Стельмащук П.Я., вирішуючи питання про відкриття провадження за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект центр»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Товариство з обмеженою відповідальністю «Сперіус Бум», про захист прав споживача,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект центр»</a>, у якій просить: 1) визнати недійсним договір №0672625022 від 09.07.2019; 2) визнати обов`язок щодо повернення коштів відсутнім.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Однак, подана позовна заява не в повній мірі відповідає вищевказаним вимогам, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як на підставу звільнення від сплати судового збору позивач посилається на ч. 3 ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів», на що суд зазначає наступне.
Згідно із приписами ч. 3 ст.22Закону України«Про захистправ споживачів» споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати недійсним договір №0672625022 від 09.07.2019 та визнати обов`язок щодо повернення коштів відсутнім. При цьому, обґрунтовує свої позовні вимоги, зокрема, тим, що він не укладав із відповідачем жодного кредитного договору, жодних коштів не отримував, картку на яку було нараховано кошти ніколи не відкривав та не користувався нею.
Відповідно до ч. 2 статті 2 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів», особливості захисту прав споживачів фінансових послуг визначаються відповідними законами.
Згідно із статтею 3 Закону України «Про споживче кредитування», цей Закон регулює відносини між кредитодавцями, кредитними посередниками та споживачами під час надання послуг споживчого кредитування, а також відносини, що виникають у зв`язку з врегулюванням простроченої заборгованості за договорами про споживчий кредит та іншими договорами, передбаченими частиною другою цієї статті.
Пунктом 9 ч. 1 статті 1 Закону України «Про споживче кредитування» визначено, що споживач - це фізична особа, яка уклала або має намір укласти договір про споживчий кредит.
Отже, на спірні правовідносини, з огляду на підстави позову, Закон України «Про захист прав споживачів» та Закон України «Про споживче кредитування» не поширюється, оскільки, як зазначає сам позивач, він не укладав ніякого кредитного договору.
За таких обставин, для звільнення від сплати судового збору, позивач при зверненні до суду повинен довести, що він є споживачем фінансових послуг відповідача, або, іншими словами, що правовідносини між позивачем та відповідачем(ами) регулюються Законом України «Про захист прав споживачів», зазначити про те, яке право споживача порушено у відповідності до Закону України «Про захист прав споживачів».
Однак, позивач не вказав, яке його право, як споживача, порушено, та якими доказами це підтверджується. Слід зазначити, копія оспорюваного договору суду не надана.
Відповідно до пп.1 п.1 ч.2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлена ставка судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15140 грн.).
Відповідно до п. 2 ч. 2 статті 4Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка становить 1211,20 грн.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір»).
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір за одну вимогу немайнового характеру (визнання договору недійсним) в розмірі 1211,20 грн. та одну вимогу майнового характеру (визнання обов`язку щодо повернення коштів відсутнім) в розмірі 1211,20 грн. та подати суду оригінал платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 2422,40 грн. (1211,20 ? 2 = 2422,40), або надати суду докази існування між позивачем та відповідачем правовідносин, які регулюються Законом України «Про захист прав споживачів».
Відповідно до частин 1, 2ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, позовну заяву слід залишити без рухуі надати позивачу строк десять днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме звернутися до суду із позовною заявою, яка відповідає вимогам статей 175і177 ЦПК України.
Судовий збір сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач: ГУДК у Терн. обл. / м. Тернопіль/22030101;
Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37975599;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
Номер рахунку (IBAN): UA968999980313101206000019751;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Судовий збір, за позовом, прізвище ініціали, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків.
У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя П. Я. Стельмащук
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121730329 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні