Справа № 211/5725/24
Провадження № 2/211/2571/24
У Х В А Л А
іменем України
про прийняття заяви до розгляду та витребування доказів
19 вересня 2024 року
Суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Костенко Є.К., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Територіальної громади міста Кривий Ріг в особі Криворізької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Починок Віктор Васильович звернувся до суду з позовною заявою до Територіальної громади міста Кривий Ріг в особі Криворізької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку, що вона подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України.
Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
За частиною 1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Спірне майно розташоване на АДРЕСА_1 , що відноситься до Довгинцівського району м. Кривого Рогу.
Разом з позовною заявою надійшло клопотання про витребування доказів, а саме: належним чином завірену копію спадкової справи №3/2024, заведену після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Рукавіцина І.А. (50006, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 18).
Відповідно до ч. 1ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно з п. 4 ч. 2ст. 84 ЦПК України, у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено про те, які вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Статтею 8 Закону України «Про нотаріат»передбачено, що нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо. Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться у провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов`язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження, Національному агентству з питань запобігання корупції - на його письмовий запит, здійснений з метою виконання повноважень, визначенихЗаконом України"Про запобігання корупції", Антимонопольному комітету України, його територіальному відділенню - на їхню обґрунтовану письмову вимогу, направлену у зв`язку з розглядом справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у встановлений органом Антимонопольного комітету України, головою його територіального відділення строк.
Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду.
Представником заявника належним чином обґрунтовано клопотання та необхідність його задоволення, тому ураховуючи, що однією із засад судочинства, регламентованих п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, є змагальність сторін та свобода в наданні ними до суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, приймаючи до уваги, що у позивача є складнощі в наданні доказів, які мають суттєве значення для правильного вирішення спору, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та витребувати від приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Рукавіцина І.А. належним чином завірену копію спадкової справи, заведену після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Справа підсудна Довгинцівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, а тому позовну заяву слід прийняти до розгляду, відкрити провадження у справі і призначити дату час і місце підготовчого засідання, визначивши строк для подання відповідачем відзиву на позов.
Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України і її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку про можливість прийняття справи до провадження та призначення її до розгляду, а також в задоволенні клопотання про витребування доказів.
Керуючись ст. 19, 84, 175, 177, 187, 274 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Територіальної громади міста Кривий Ріг в особі Криворізької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Підготовче засідання призначити на 15жовтня 2024року о10-00годині в приміщенні Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, зал судового засідання № 21 (вул. Леоніда Бородича, 3, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область).
Клопотання про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Рукавіцина І.А. належним чином завірену копію спадкової справи, заведену після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувані докази надати до суду до визначеної в ухвалі дати судового засідання.
Ухвалу для виконання направити приватному нотаріусу Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Рукавіцину І.А., місцезнаходження: 50006, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 18.
Роз`яснити про наслідки неподання доказів, викладені в частинах 7-9статті 84 ЦПК України, відповідно до яких особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Позивачу надіслати ухвалу про відкриття провадження у справі.
Відповідачу надіслати ухвалу про відкриття провадження у справі разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі для надання відзиву на позовну заяву, і всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
У разі подання відзиву, відповідач надсилає його копію та копії доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити відповідачу, що у випадку ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд згідно з вимогами ч. 8 ст. 178 та ч. 2 ст. 191 ЦПК України розгляне справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив має право підготувати заперечення на відповідь на відзив та направити позивачу й суду, з підтвердженням такого направлення позивачу.
Інформацію щодо розгляду справи сторони можуть отримати за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://dv.dp.court.gov.ua/sud0411/gromadyanam/csz.
Повідомити учасників справи про наявність у суді технічної можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя Костенко Є. К
Суд | Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121739068 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Костенко Є. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні