СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/4960/24
ун. № 759/15495/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2024 року м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Твердохліб Ю.О.,
за участю секретаря судового засідання Вінцковської О.І.
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідачів ОСОБА_2
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду клопотання представника позивача ОСОБА_1 про розгляд справи у закритому засіданні у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕЖА НЕТ", ОСОБА_4 про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації і відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
У липні 2024 року ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до ТОВ "МЕЖА НЕТ", ОСОБА_4 про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації і відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.07.2024 року визначено суддю Святошинського районного суду м. Києва Твердохліб Ю.О. та справу передано судді.
Ухвалою Святошинського районного суду м.Києва від 30.07.2024 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
19.09.2024 року до суду від представника позивача ОСОБА_1 надійшло клопотання про розгляд справи у закритому засіданні, оскільки обставини, які підлягають встановленню мають особисту інформацію та з метою захисту особистого та сімейного життя ОСОБА_3 .
У підготовчому засіданні представник позивача підтримала клопотання та просила розглядати справу у закритому засіданні з метою захисту прав позивача.
Представник відповідачів у підготовчому засіданні заперечував проти клопотання, оскільки вважає його передчасним, публікація про поданий позов є відкритою.
Заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали клопотання, суд приходить до наступного.
За правилами пункту 3 частини першої статті 43 ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.
За змістом частин сьомої, дев`ятої та десятої статті 7 ЦПК України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, або за клопотанням учасників справи з метою забезпечення таємниці усиновлення, запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи або відомостей, що принижують їхню честь і гідність, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину. Розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення цивільного судочинства. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні.
Згідно ст. 32 Конституції України передбачено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Згідно зі ст. 301 ЦК України фізична особа має право на особисте життя. Фізична особа сама визначає своє особисте життя і можливість ознайомлення з ним інших осіб. Фізична особа має право на збереження у таємниці обставин свого особистого життя. Обставини особистого життя фізичної особи можуть бути розголошені іншими особами лише за умови, що вони містять ознаки правопорушення, що підтверджено рішенням суду, а також за її згодою.
Таким чином, суд зобов`язаний допустити закритий судовий розгляд за клопотанням особи, яка бере участь у справі в усіх справах, в усіх випадках, коли предметом дослідження в суді є обставини особистого життя людини. Оскільки сфера особистого життя людини є широкою і водночас законом не визначена, то будь-які відомості, пов`язані із особою, можуть тлумачитися як такі, що є її особистим життям
З`ясувавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання слід задовольнити, оскільки розгляд справи у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення відомостей про особисте життя позивача.
Керуючись ст.ст. 7, 43, 197-200, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про розгляд справи у закритому засіданні задовольнити.
Здійснювати розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕЖА НЕТ", ОСОБА_4 про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації і відшкодування моральної шкоди у закритому судовому засіданні.
Суд попереджає учасників справи про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи відбувається в закритому судовому засіданні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 20.09.2024 року.
Суддя Ю.О. Твердохліб
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121746950 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Твердохліб Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні