ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
20.09.2024Справа № 910/6605/24Господарський суд міста Києва у складі судді Гулевець О.В. розглянувши матеріали господарської справи у спрощеному позовному провадженні без проведення судового засідання
за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Авангард-Добробут»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лайнсейл»
про стягнення 8 115,58 грн
Без повідомлення (виклику) учасників справи
РОЗГЛЯД СПРАВИ СУДОМ
Короткий зміст і підстави позовних вимог
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Авангард-Добробут» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лайнсейл» про стягнення 8 115,58 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань з оплати житлово-комунальних послуг.
Процесуальні дії у справі
Господарський суд міста Києва ухвалою від 03.06.2024 зазначену позовну заяву залишив без руху, встановив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
03.06.2024 через систему «Електронний суд» позивачем подано заяву про усунення недоліків, допущених при поданні до суду позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.07.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №910/6605/24, розгляд справи постановлено здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (без проведення судового засідання).
У відповідності до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, тобто не скористався наданим йому процесуальним правом, передбаченим статтею 178 Господарського процесуального кодексу України.
Про розгляд справи відповідача було повідомлено ухвалою суду від 09.07.2024, яка доставлена до електронного кабінету відповідача 09.07.2024, що підтверджується повідомленням про доставку процесуального документа до електронного кабінету особи від 09.07.2024.
Зі змісту частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
За змістом пункту 2 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, вказана ухвала вручена відповідачу та відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи.
Враховуючи вище наведене, суд дійшов висновку, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Позиція позивача
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Лайнсейл» є власником об`єкту нерухомого майна, а саме квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 88,3 кв.м., що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 20.10.2023.
Позивач зазначає, що відповідач у період з 01.12.2022 по 30.04.2024 як власник квартири зобов`язаний був виконувати покладені на нього Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Статутом ОСББ обов`язки по сплаті внесків у розмірі та порядку, які встановлені рішеннями ОСББ «АВАНГАРД-ДОБРОБУТ».
Звертаючись до суду з позовом, позивач посилається на те, що за період з 01.12.2022 по 30.04.2024 відповідач свої зобов`язання з оплати внесків не виконав належним чином, у зв`язку із чим у відповідача перед позивачем виникла заборгованість у розмірі 8115,58 грн.
Позиція відповідача
Відповідач у строк, встановлений в ухвалі про відкриття провадження у справі, не подав до суду відзив на позов.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
18.06.2007 проведено державну реєстрацію Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Авангард-Добробут» (надалі - позивача), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 295935857749 від 19.12.2022. Видами економічної діяльності позивача є: комплексне обслуговування об`єктів (основний), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту.
Відповідно до п. 1. Статуту ОСББ «Авангард-Добробут», затвердженого Протоколом №б/н від 17.11.2016, метою створення об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників дотримання ним своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством.
Актом приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс від 30.07.2007 ТОВ «Агробудпереробка-ЛТД» передало на баланс позивачу багатоквартирний будинок за адресою: м. Київ, пр-т М.Бажана, 1-М.
Рішенням загальних зборів співвласників ОСББ «Авангард-Добробут», оформленим Протоколом від 30.12.2021, було затверджено кошторис на 2022 рік, встановлено внески на утримання будинку на 2022 рік у розмірі 6,97 грн, на ремонтний фонд у розмірі 1 грн. за 1 м2, внесків на консьєржів у розмірі - 143 грн.
Засіданням правління ОСББ «Авангард-Добробут», оформленого Протоколами від 20.01.2023 та від 23.01.2024, було затверджено на 2023 рік: внески на утримання будинку в розмірі: 7,42 грн. за кв. метр; внески на ремонтний фонд в розмірі: 1 грн. за кв. метр; внески на консьєржів у розмірі: 150 грн; на 2024 рік: внески на утримання будинку в розмірі: 8,16 грн. за кв. метр; внески на ремонтний фонд в розмірі: 1,50 грн. за кв. метр; внески на консьєржів в розмірі: 160 грн.
Відповідно до Протоколу загальних зборів співвласників ОСББ «Авангард-Добробут» від 30.12.2021, Протоколу засідання правління ОСББ «Авангард-Добробут» від 20.01.2023 та Протоколу засідання правління ОСББ «Авангард-Добробут» від 23.01.2024, внески на утримання будинку, ремонтний фонд та консьєржів співвласники повинні оплачувати кожного місця не пізніше 25 числа.
Згідно з відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Товариство з обмеженою відповідальністю «Лайнсейл» (надалі - відповідач) з 25.11.2022 є власником квартири АДРЕСА_2 , що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 381421758 від 04.06.2024.
Звертаючись з позовом до суду позивач вказує, що оскільки відповідач є власником квартири АДРЕСА_2 , утримання та обслуговування якого здійснюється ОСББ «Авангард-Добробут», а отже відповідач зобов`язаний щомісяця оплачувати затверджені органами управління ОСББ внески і платежі за утримання будинку.
Позивач зазначає, що у зв`язку з несплатою відповідачем внесків на утримання будинку за період з 01.12.2022 по 30.04.2024 позивачем нараховано та заявлено до стягнення борг у розмірі 8 115,58 грн.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА. ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Відповідно до ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Частиною першою статті 385 ЦК України передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку. Статтею 2 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що цей Закон регулює відносини суб`єктів права власності щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об`єднанні.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. Співвласники багатоквартирного будинку - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. Управління багатоквартирним будинком полягає у вчиненні співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.
Згідно зі статтями 4 та 12 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим законом та статутом об`єднання.
У відповідності до положень ст. 10 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, в тому числі, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
Співвласник, зокрема, зобов`язаний: виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; брати участь у проведенні реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (ст. 15 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку").
Статтею 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Статтею 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» встановлено, що частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення.
Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів (ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Як встановлено судом вище, рішенням загальних зборів співвласників ОСББ «Авангард-Добробут», оформленим Протоколом від 30.12.2021, було затверджено кошторис на 2022 рік, встановлено внески на утримання будинку на 2022 рік у розмірі 6,97 грн, на ремонтний фонд у розмірі 1 грн. за 1 м2, внесків на консьєржів у розмірі - 143 грн.
Також, засіданням правління ОСББ «Авангард-Добробут», оформленого Протоколами від 20.01.2023 та від 23.01.2024, було затверджено на 2023 рік: внески на утримання будинку в розмірі: 7,42 грн. за кв. метр; внески на ремонтний фонд в розмірі: 1 грн. за кв. метр; внески на консьєржів у розмірі: 150 грн; на 2024 рік: внески на утримання будинку в розмірі: 8,16 грн. за кв. метр; внески на ремонтний фонд в розмірі: 1,50 грн. за кв. метр; внески на консьєржів в розмірі: 160 грн.
Таким чином, законодавством на співвласників покладено обов`язок виконувати чинні та не скасовані рішення статутних органів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, якими зокрема є загальні збори учасників та правління, брати участь у проведенні реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень та своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі, незалежно від наявності відповідного договору між Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку та співвласником.
З матеріалів справи вбачається, що Товариству з обмеженою відповідальністю «Лайнсейл» на праві власності належить квартира АДРЕСА_2 , що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 381421758 від 04.06.2024.
За період з 01.12.2022 по 30.04.2024 позивачем нараховано відповідачу заборгованість по внескам на утримання будинку у розмірі 8 115,58 грн.
Відповідачем не надано суду доказів оплати внесків співвласників квартир на утримання будинку, на ремонтний фонд та внесків на консьєржів за період з 01.12.2022 по 30.04.2024 у розмірі 8 115,58 грн
У відповідності до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідачем належними доказами обставин, на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог, не спростовано.
Враховуючи викладене вище, оскільки невиконане зобов`язання з оплати внесків на утримання будинку у розмірі 8 115,58 грн підтверджується матеріалами справи, доказів оплати вказаної суми заборгованості відповідачем не надано, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення заборгованості у сумі 8 115,58 грн.
Приписами ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із ст. ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
ВИСНОВКИ СУДУ
Враховуючи встановлені вище судом обставини, дослідивши повно та всебічно матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Авангард-Добробут» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лайнсейл» повністю.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
Судові витрати за розгляд справи відповідно до ст. 129 ГПК України покладаються на відповідача.
Щодо понесених позивачем витрат на професійну правничу допомогу у сумі 5000,00 грн, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати:
1) на професійну правничу допомогу;
2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;
3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;
4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
У відповідності до ч. 4 ст. 126 ГПК України, розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, згідно із приписами ч. 5 ст. 126 ГПК України, суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Частиною 2 статті 126 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що за результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
На підтвердження понесених судових витрат на професійну правничу допомогу, позивачем надано: договір про надання правничої (правової) допомоги № АД-01/24 від 01.01.2024, додаткову угоду №3 від 18.04.2024 до договору № АД-01/24 від 01.01.2024, рахунок на оплату № 014 від 18.04.2024, платіжну інструкцію № 4137 від 19.04.2024, звіт про обсяг наданих адвокатом юридичних послуг та виконаних робіт від 25.04.2024, акт № 014 від 25.04.2024 прийому-передачі наданих послуг (виконаних робіт), свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серія ТР № 000181 від 02.06.2017, ордер на надання правничої (правової) допомоги Серія АА № 1410966 від 21.02.2024.
Дослідивши подані позивачем докази, суд прийшов до висновку, що позивачем належними та достатніми доказами доведено понесені ним витрати на правничу допомогу по справі № 910/6605/24.
Суд звертає увагу, що відповідно до приписів ч. ч. 5, 6 ст. 126 ГПК України у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається саме на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідачем клопотання щодо зменшення розміру витрат на професійну правничу допомогу не надано.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали справи та надані докази позивача, суд дійшов висновку про те, що позивачем понесені витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5 000,00 грн.
Керуючись статтями 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 237-238, 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лайнсейл» (04071, м. Київ, вул. Хорива, буд. 7, кв. 17-18, ідентифікаційний код 42956429) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Авангард-Добробут» (02068, м. Київ, проспект Миколи Бажана, буд. №1-м, ідентифікаційний код 35198764) заборгованість у розмірі 8115,58 грн, витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5 000,00 грн та судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Після набрання рішенням законної сили видати накази.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено у порядку і строк, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст рішення складено та підписано: 20.09.2024.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121752968 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні