УХВАЛА
18 вересня 2024 року
м. Київ
cправа № 903/1302/23
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Студенець В.І. - головуючий, судді: Бакуліна С.В., Кібенко О.Р.
за участю секретаря судового засідання: Натаріної О.О.
розглянувши заяву про самовідвід суддів:
Студенця В.І. (головуючого), Бакуліної С.В., Кібенко О.Р.
від розгляду справи № 903/1302/23
за позовом Заступника керівника Волинської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Луцької міської ради
до Приватного підприємства "КСАС"
про визнання недійсним договору та повернення майна,
за участю представників учасників справи:
прокуратури - Сельська О.З.,
позивача - Бондарчук Р.І. ,
відповідача - Матвіїв В.М.,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.07.2024 касаційну скаргу Заступника керівника Рівненської обласної прокуратури у справі №903/1302/23 передано колегії суддів у складі: Студенець В.І. (головуючий), Бакуліна С.В., Кібенко О.Р.
Під час розгляду даної справи, колегія суддів дійшла до висновку, що не може брати участь у розгляді вказаної справи з наступних причин.
Частиною першою статті 32 ГПК України встановлено, що справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Частинами шостою та сьомою статті 37 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що у Касаційному господарському суді обов`язково створюються окремі палати для розгляду справ щодо (про): банкрутство; захисту прав інтелектуальної власності, а також пов`язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством; корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів. Інші палати у касаційних судах створюються за рішенням зборів суддів касаційного суду.
Рішенням зборів суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду № 1 від 08.01.2024 затверджено склад судових палат та спеціалізацію судових палат і суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, в тому числі суддів судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів, зокрема, суддям Студенець В.І., Бакуліна С.В., Кібенко О.Р. - справи у спорах щодо цінних паперів, справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, справи позовного провадження, справи у спорах щодо захисту ділової репутації, справи у спорах щодо приватизації майна, справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів, справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб`єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності, справи наказного провадження, інші справи, заяви про відвід судді (суддів) у випадку, коли суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу.
У цій справі предметом спору є визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлового приміщення (літера А-2) загальною площею 71, 8 кв. м (номера приміщень 20-22, 29), яке розташоване за адресою: м. Луцьк, вул. Драгоманова, 1 , укладеного 28.12.2006 між відділом майна міської комунальної власності Департаменту економіки Луцької міської ради та ПП "КСАС", зареєстрованого приватним нотаріусом за № 5470; скасування державної реєстрації права приватної власності ПП "КСАС" на нежитлове приміщення (приміщення № 20-22, 29) /2-й поверх/ літера А-2) загальною площею 71, 8 кв. м, яке знаходиться за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Драгоманова, 1 (реєстраційний номер нерухомого майна 17328423); зобов`язання ПП "КСАС" повернути територіальній громаді міста Луцька в особі Луцької міської ради вказане майно.
Тобто, спір у справі пов`язаний з правом власності. Вказана категорія справ є спеціалізацією судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності.
Водночас при здійсненні автоматизованого розподілу справи №903/1302/23 неправильно визначено категорію спору, у зв`язку з чим порушено порядок визначення суддів для розгляду цієї справи.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Наведені у заяві суддів Студенця В.І. (головуючого), Бакуліної С.В., Кібенко О.Р. обставини, у розумінні приписів статті 35 ГПК України, є підставою для самовідводу у розгляді вказаної справи.
Керуючись статтями 32, 35, 234 Господарського процесуального кодексу України Верховний Суд, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Студенця В.І. (головуючого), Бакуліної С.В., Кібенко О.Р. про самовідвід у справі №910/1302/23 задовольнити.
2. Справу № 903/1302/23 передати для повторного автоматизованого розподілу з урахуванням спеціалізації суддів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий В. Студенець
Судді С. Бакуліна
О. Кібенко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121753648 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Студенець В.І.
Господарське
Господарський суд Волинської області
Дем'як Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні