Ухвала
від 17.09.2024 по справі 450/4076/24
ПУСТОМИТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 450/4076/24 Провадження № 1-кс/450/746/24

УХВАЛА

про застосування заходів забезпечення кримінального провадження

"17" вересня 2024 р. слідчий суддяПустомитівського районногосуду Львівськоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Пустомити клопотанняслідчого СВВП №3ЛРУП №2ГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , яке надійшло на розгляд слідчого судді 16.09.2024, про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024141430000738 від 31.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -

в с т а н о в и в :

16.09.2024 слідчий СВ ВП № 3 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області, старший лейтенантполіції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ з можливістю вилучення із Комунального некомерційного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до оригіналів історії хвороби (історій хвороб), рентгенограм (рентген-знімків), результатів медичних консультацій гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Слідчий СВ ВП №3 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області у судове засідання не прибув, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав, просив задоволити.

Прокурор у судове засідання не прибув, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав, просив задоволити.

Особа, у володінні якої знаходяться документи, у судове засідання не викликалась згідно ч. 2 ст. 163 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Проаналізувавши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим відділенням відділу поліції № 3 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024141430000738 від 31.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Досудовим розслідування цього кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_6 31. 08. 2024 року, приблизно о 18 годині 00 хвилин, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння керував " ОСОБА_7 " НОМЕР_1 та рухався ним через с. Верхня Білка у напрямку до с. Нижня Білка Львівського району Львівської області, при проїзді ділянки дороги в районі АДРЕСА_2 , грубо порушив вимоги Правил дорожнього руху, а саме: п. п. 1.2, 1.5, 1.10 Розділу 1 (в частині значення терміну "безпечний інтервал", "безпечна швидкість", "дорожні умови", "дорожня обстановка"; п. п. 2.3.б) д), 2.9 а) Розділу 2; п. п. 10.1 Розділу 10; п. п. 12.3 Розділу 12; п. п. 34.1 Розділу 1 "вузька суцільна лінія", що виразилось у тому, що він керуючи транспортним засобом перебував у стані алкогольного сп`яніння, проявив неуважність до дорожньої обстановки та її зміни, під час руху не вибрав в установлених межах безпечної швидкості руху, враховувати дорожню обстановку, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, перед початком виконання маневру ліворуч з метою виїзду на смугу зустрічного руху та пересікання вузької суцільної лінії переконався, що це буде безпечно і не створить перешкоди чи небезпеки іншим учасникам дорожнього руху, з моменту, коли мав об`єктивну можливість виявити пішоходів ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , котрі рухались по краю зустрічної, для нього, смузі руху у напрямку до с. Нижня Білка, не відмовився від виконання маневру ліворуч і без причин технічного характеру виїхав на смугу зустрічного руху, при цьому пересік вузьку суцільну лінію розмітки, та не вжив своєчасних заходів до зменшення швидкості руху керованого ним транспортного засобу аж до зупинки, внаслідок чого скоїв наїзд на пішоходів ОСОБА_5 та ОСОБА_8 .

Для встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, які отримали учасники ДТП призначено судово-медичні експертиза, а експертам для дослідження та ознайомлення необхідно надати усі медичні документи, рентгенологічні дослідження, консультації із місця лікування, історії хвороб в оригіналах.

На даний час у слідства виникла необхідність в отримані медичних документів із Комунального некомерційного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", а саме оригінали історії хвороби (історій хвороб), рентгенограм (рентген-знімків), результати медичних консультацій гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Такі медичні документи необхідні для проведення судово-медичної експертизи цій особі, що є обов`язковим і висновок якої необхідно використати як доказ у кримінальному провадженні.

Таким чином, ураховуючи необхідність отримання документів про які зазначається у цьому клопотанні та правові підстави для їх отримання, з урахування того, що в силу положення п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, що міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю, слідство приходить до висновку щодо неможливості отримання доступу до вищевказаних документів не інакше як за дозволом слідчого судді та на підставі ухвали.

В інший спосіб всебічно, повно та об`єктивно дослідити усі обставини кримінального провадження, надати їм належну правову оцінку, а також провести необхідну судово-медичну експертизу є неможливим. Доступ до вказаних документів сприятиме досягненню ефективності досудового розслідування та виконання завдань кримінального провадження в цілому.

Відповідно до ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно дост. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до вимог ч. 5ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя встановив, що документи, про доступ до яких просить слідчий, безпосередньо стосуються обставин вчинення кримінального правопорушення.

Разом з тим слідчий суддя переконався у доведеності обставин, передбачених ч. 3 ст. 132 КПК України.

Запитувані слідчим документи не відносяться до речей і документів, до яких заборонений доступ (ст. 161 КПК України).

Документи, про доступ до яких просить слідчий, містять охоронювану законом таємницю (п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України).

Згідно з п. 2 ч. 1ст. 162 КПК Українидо охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Статтею 40 «Лікарська таємниця» Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» передбачено, що медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

Відповідно до ч.2ст. 32 Конституції України, не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Частиною 6 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Згідно ч.7ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

У зв`язкуз вищевикладеним,слідчий суддядійшов висновку,що стороноюкримінального провадженнядоведені обставини,передбачені ч.5ст.163КПК України.У зв`язкуз тим,що медичнідокументи,а саме: оригінали історії хвороби (історій хвороб), рентгенограм (рентген-знімків), результати медичних консультацій гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, іншим способом довести ці обставини неможливо, а також на можливість використання відомостей, що містяться в цих документах, як доказів в кримінальному провадженні, необхідно надати тимчасовий доступ до них з правом їх вилучення, оскільки таке вилучення потрібне для досягнення мети доступу, а такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів повністю виправдовує потреби досудового розслідування.

Керуючись ст. ст. 132, 159-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в:

клопотання слідчого СВВП №3ЛРУП №2ГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , яке надійшло на розгляд слідчого судді 16.09.2024, про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024141430000738 від 31.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,- задоволити.

Надатислідчому СВВП№3ЛьвівськогоРУП№2ГУНП у Львівській області, ОСОБА_3 тимчасовий доступ з можливістю ознайомлення та вилучення із Комунального некомерційного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до оригіналів історії хвороби (історій хвороб), рентгенограм (рентген-знімків), результатів медичних консультацій гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Строк дії ухвали 30 (тридцять) календарних днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Відповідно до ч. 1ст. 166 КПК Україниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудПустомитівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.09.2024
Оприлюднено23.09.2024
Номер документу121765413
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —450/4076/24

Ухвала від 17.09.2024

Кримінальне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 17.09.2024

Кримінальне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 03.09.2024

Кримінальне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 03.09.2024

Кримінальне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 03.09.2024

Кримінальне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні