Справа № 346/3853/23
Провадження № 22-ц/4808/966/24
Головуючий у 1 інстанції Васильковський В. В.
Суддя-доповідач Максюта
У Х В А Л А
23 вересня 2024 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд у складі судді Максюти І.О., розглянувши клопотання представника Міністерства культури та стратегічних комунікацій Яцишена Дмитра Віталійовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Національного музею Голодомору-геноциду, третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Міністерства культури та інформаційної політики України, виконуюча обов`язків Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Гасиджак Леся Іванівна, про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, продовження дії контракту, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 15 травня 2024 року,
в с т а н о в и в :
В провадженні Івано-Франківського апеляційного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Національного музею Голодомору-геноциду, третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Міністерства культури та інформаційної політики України, виконуюча обов`язків Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Гасиджак Леся Іванівна, про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, продовження дії контракту.
На адресу суду через підсистему «Електронний суд» від представника Міністерства культури та стратегічних комунікацій Яцишена Дмитра Віталійовича надійшла заява про розгляд даної справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, посилаючись на статтю 212 ЦПК України.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України суд з власної ініціативи або за заявою учасника справи може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи технічну можливість проведення засідання в режимі відеоконференції, з метою забезпечення сторонам можливості в повній мірі реалізувати свої процесуальні права, заява представника апелянта про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду підлягає задоволенню.
Враховуючи особливості обставин справи, з метою забезпечення прав учасників справи, суд вважає за необхідне провести судове засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, із участю представника Міністерства культури та стратегічних комунікацій Яцишена Дмитра Віталійовича.
Роз`яснюємо, що з 1 жовтня 2022 року вхід (авторизація) до підсистеми відеоконференцзв`язку здійснюється виключно через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua/login).
Для входу через Електронний суд необхідно:
авторизуватися за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису;
перевірити, щоб в профілі користувача Електронного суду було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті відеоконференцзв`язку; в іншому випадку - змінити зазначену електронну адресу в Електронному суді;
виконати перехід до відеоконференцзв`язку за допомогою окремого пункту меню в Електронному суді «Відеозв`язок». Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт відеоконференцзв`язку авторизованим в обліковому записі.
Суд просить взяти до уваги зазначену інформацію та завчасно у разі потреби авторизуватися належним чином.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Клопотання представника Міністерства культури та стратегічних комунікацій ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Національного музею Голодомору-геноциду, третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Міністерства культури та інформаційної політики України, виконуюча обов`язків Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Гасиджак Леся Іванівна, про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, продовження дії контракту, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 15 травня 2024 року, здійснювати дистанційно, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у відповідності до вимог, визначених Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду в новій редакції.
З 1 жовтня 2022 року вхід (авторизація) до підсистеми відеоконференцзв`язку здійснюється виключно через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua/login).
Відповідно до порядку, визначеному ЦПК України, проінформувати учасників справи, в тому числі і засобами телефонного зв`язку та електронної пошти, щодо технічної можливості проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами суду.
Копію цієї ухвали надіслати представнику Міністерства культури та стратегічних комунікацій Яцишену Дмитру Віталійовичу, для відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя І.О. Максюта
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121780062 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Максюта І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні