ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2024 року Справа № 915/1079/23
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Коваль С.М.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження
без виклику сторін справу № 915/1079/23,
за позовом: Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк",
вул. Грушевського, 1 Д, м. Київ, 01001;
адреса для листування: вул. Набережна Перемоги, 50, м. Дніпро, 49094;
14360570@mail.gov.ua;
до відповідачів:
1) Фермерського господарства "Вікторія Люкс Миколаїв",
57263, Миколаївська область, Вітовський район, с. Новогригорівка, вул. Степова, буд. 5;
2) ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ;
про стягнення в солідарному порядку заборгованості в загальній сумі 43089 грн. 95 коп. по договору банківського обслуговування від 08.06.2016.,-
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" (далі - Банк) звернулося з позовом до Фермерського господарства (ФГ) "Вікторія Люкс Миколаїв" та громадянки ОСОБА_1 про стягнення з останніх у солідарному порядку грошових коштів у сумі 43089 грн. 95 коп. - заборгованість з повернення кредитних коштів, з посиланням на неналежне виконання ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" зобов`язань, передбачених "Умовами та правилами надання банківських послуг" (далі - Умови), Тарифами Банку, що розміщені в мережі Інтернет на сайті http:/privatbank.ua, котрі разом із заявою фермерське господарство від 08.06.2016 про приєднання до умов та правил надання банківських послуг складають договір банківського обслуговування від 08.06.2016, а саме, зобов`язань щодо своєчасного і в повному обсязі повернення кредитних коштів, у зв`язку з чим утворилася заборгованість у спірній сумі, стягнути яку Банк просить солідарно з ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв", як кредитора за договором банківського обслуговування, та громадянки Поливоди, яка, згідно умов укладеного з Банком договору поруки від 04.05.2018 № Р1525426245614298329, поручився своїм майном за виконання ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" зобов`язань за договором банківського обслуговування.
Банк також просить про стягнення з відповідачів грошових коштів на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором.
За такими вимогами ухвалою від 17.07.2023 відкрито провадження в даній справі, вирішено розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження, а також встановлено відповідачам строк для подання відзивів на позов, оформлених згідно вимог ст. 165 ГПК України, - п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Від відповідача 1 відзив на позовну заяву не надійшов; поштове відправлення з ухвалою про відкриття провадження у справі від 17.07.2023 направлена на адресу відповідача 1 повернено до суду відділенням зв`язку з відміткою "за закінченням терміну зберігання", проте суд ухвалами від 19.01.2024 та 24.06.2024 про повторне направлення ухвали від 17.07.2023, направлені на адресу відповідача 1 з відміткою "судова повістка", повернені до суду відділенням зв`язку із зазначенням про те, що "адресат відсутній за вказаною адресою", отже, суд вважає, що відповідача 1 належним чином повідомлено про відкриття провадження у справі, так як ухвали від 17.07.2023, від 19.01.2024 та від 24.06.2024 направлено на адресу, за якою Фермерське господарство "Вікторія Люкс Миколаїв" зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Від відповідача 2 відзив на позовну заяву не надійшов; поштове відправлення з ухвалою про відкриття провадження у справі від 17.07.2023, а також ухвалами від 19.01.2024 та 24.06.2024 про повторне направлення ухвали від 17.07.2023, направлені на адресу відповідача 2 з відміткою "судова повістка", повернені до суду відділенням зв`язку із зазначенням про те, що "адресат відсутній за вказаною адресою", отже, суд вважає, що відповідача 1 належним чином повідомлено про відкриття провадження у справі, так як ухвали від 17.07.2023, від 19.01.2024 та від 24.06.2024 направлено на адресу, за якою ОСОБА_1 зареєстрована в Єдиному державному демографічному реєстрі.
Згідно з приписами ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
Ураховуючи викладене, та що справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами, у відповідності до ч. 13 ст. 8, ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178, ч. 5 ст. 252 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
08.06.2016 керівником Фермерського господарства "Вікторія Люкс Миколаїв" підписано заяву на відкриття поточного рахунку та Заяву про приєднання до умов і правил надання банківських послуг.
Умовами, які діяли в редакції станом на момент підписання договору, і які є невід`ємною частиною укладеного між сторонами договору від 08.06.2016, передбачено таке.
Банк при наявності вільних грошових ресурсів зобов`язується здійснювати обслуговування кредитного ліміту відповідача на вказаному рахунку, про розміри якого позивач повідомляє клієнта на свій вибір або у письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку та відповідача. Порядок встановлення, змінення ліміту, погашення заборгованості та розмір відсоткової ставки за користування кредитним лімітом регламентується Умовами, Тарифами банка, що розміщені в мережі Інтернет на сайті http://privatbank.ua.
Ліміт може бути змінений відповідачем в односторонньому порядку, передбаченому Умовами, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами позивача. Підписавши угоду, відповідач висловлює свою згоду на те, що зміна ліміту проводиться позивачем в односторонньому порядку шляхом повідомлення відповідача на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку сторін (системи клієнт-банк, інтернет-клієнт-банк, sms - повідомлення або інших) (пп. 3.2.1.1.6. Умов).
Проведення платежів відповідача в порядку обслуговування кредитного ліміту, здійснюється позивачем протягом одного року з моменту, зокрема, підписання угоди про приєднання відповідача до Умов (або у формі "Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки" або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі - далі "Угода"). При порушенні відповідачем будь-якого із зобов`язань, передбачених Умовами, позивач, на власний розсуд, має право змінити умови кредитування, встановити інший термін повернення кредиту. При належному виконанні відповідачем зобов`язань, передбачених Умовами, за відсутності заперечень за місяць до закінчення терміну обслуговування Ліміту, проведення платежів відповідача в порядку обслуговування ліміту може бути продовжено позивачем на той же строк. Термін також може бути змінений Банком згідно з п. 3.2.1.2.3.4. Умов. Згідно ст. 212, 651 ЦКУ при порушенні відповідачем будь-якого із зобов`язань за кредитом, позивач на свій розсуд, починаючи с 91-ого дня порушення будь-якого із зобов`язань має право встановити інший термін повернення кредиту. При цьому позивач направляє відповідачу повідомлення із зазначенням дати терміну повернення кредиту на свій вибір або в письмовій формі, або допомогою встановлених засобів електронного зв`язку позивача та відповідача (системи клієнт-банк, Інтернет клієнт банк, sms-повідомлення або інших). При непогашенні заборгованість у термін, зазначений у повідомленні, вся заборгованість, починаючи з наступного дня дати, зазначеної в повідомленні вважається простроченою (пп. 3.2.1.1.8. Умов).
Періодом безперервного користування кредитом вважається перший день, починаючи з якого безперервно існувало дебетове сальдо на поточному рахунку відповідача при закритті банківського дня. Зменшення або збільшення заборгованості за кредитом в цей період не впливають на зміну дати закінчення періоду безперервного користування кредитом. Датою закінчення періоду безперервного користування кредитом вважається день, по закінченні якого на поточному рахунку зафіксовано нульове дебетове сальдо. Період безперервного користування "кредитним лімітом на поточному рахунку" - не більше 30 днів. (пп. 3.2.1.1.11. Умов).
При укладанні договорів і угод, або вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання відповідача до Умов (або Угоди), сторони допускають використання підписів відповідача у вигляді електронно-цифрового підпису та/або підтвердження через пароль, спрямований позивачем через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі відповідача з правом "першого" підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладання договорів та угод у письмовій формі (пп. 3.2.1.1.16 Умов).
ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" зобов`язалося сплатити відсотки за весь час фактичного користування кредитом, виробляти погашення кредиту, отриманого в межах встановленого ліміту, не пізніше терміну закінчення періоду безперервного користування кредитом, виробляти погашення різниці між заборгованістю за кредитом і знову встановленим лімітом відповідно до п. 3.2.1.2.3.2, у разі перевищення заборгованості за кредитом над сумою знову встановленого ліміту, протягом операційного дня, за станом на який виникла різниця та повністю повернути кредит у строки, передбачені Умовами (п.п. 3.2.1.2.2.2, 3.2.1.2.2.3, 3.2.1.2.2.4 та 3.2.1.2.2.5 Умов).
Банк має право при порушенні відповідачем будь-якого із зобов`язань, передбаченого Умовами, змінити умови кредитування - вимагати від відповідача дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов`язань за кредитом в повному обсязі шляхом подання відповідного повідомлення (пп. 3.2.1.2.3.4 Умов).
За користування кредитом у період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку відповідача при закритті банківського дня останній сплачує відсотки, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом (диференційована процентна ставка). За період користування кредитом до моменту обнуління кредитного ліміту, за період користування з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнуління дебетового сальдо в одну з дат до 25-го числа поточного місяця, якщо дебетове сальдо на поточному рахунку утворилося з 1-го до 20-го (включно) числа поточного місяця або до 25-го числа наступного місяця, якщо дебетове сальдо на поточному рахунку утворилось з 21-го до кінцевого число поточного місяця (надалі - "період, в який дебетове сальдо підлягає обнулінню"), розрахунок відсотків проводиться за процентною ставкою у розмірі 0 % річних від суми залишку непогашеної заборгованості. При не обнулінні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнулінню, протягом 90 днів з кінцевої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, відповідач сплачує позивачу за користування кредитом відсотки в розмірі 36 % річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнулінню. У випадку непогашення кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнулінню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов`язання відповідача щодо погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні відповідачем будь-якого з грошових зобов`язань, він сплачує позивачу відсотки за користування кредитом у розмірі 56 % річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення відповідачем будь-якого з грошових зобов`язань та при реалізації права позивача на встановлення іншого терміну повернення кредиту, передбаченого Умовами, відповідач сплачує позивачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення, виходячи з 360 днів у році. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою порушення зобов`язань. Під "непогашенням кредиту" мається на увазі не виникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня (пп. 3.2.1.4.1.4 Умов).
ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" сплачує позивачу комісію за використання ліміту відповідно до п.п. 3.2.1.1.6, 3.2.1.2.3.2 Умов 1-го числа кожного місяця в розмірі 0,9 % від суми максимального сальдо кредиту, що існував на кінець банківського дня за попередній місяць, у порядку, передбаченому Умовами (пп. 3.2.1.4.4 Умов).
Розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості по кредиту, на суму залишку заборгованості за кредитом. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється в дату сплати. При несплаті винагороди, процентів у відповідні їм дати сплати, вони вважаються простроченими (п.п. 3.2.1.4.9, 3.2.1.4.10 Умов).
За своєю юридичною природою укладений сторонами договір є змішаним договором здійснення банківських операцій, який містить елементи договору банківського рахунку та кредитного договору.
Чинним законодавством України передбачено, що банками здійснюється фінансове посередництво у формі банківських операцій, зокрема розрахункових, кредитних (ст.339 ГК України). Розрахункові операції банків спрямовані на забезпечення взаємних розрахунків між учасниками господарських відносин, а також інших розрахунків у фінансовій сфері (ч.1 ст.341 ГК України), а кредитні операції полягають у розміщені банками від свого імені, на власних умовах та на власний ризик залучених коштів юридичних осіб (позичальників) та громадян (ст.345 ГК України).
Для здійснення розрахунків суб`єкти господарювання зберігають грошові кошти в установах банків на відповідних рахунках (ч.2 ст.341 ГК України). За договором банківського рахунка банк зобов`язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком ( ч.1 ст.1066 ЦК України). Клієнт зобов`язаний сплатити плату за виконання банком операцій за рахунком клієнта, якщо це встановлено договором (ч.4 ст.1068 ЦК України). Якщо відповідно до договору банківського рахунка банк здійснює платежі з рахунка клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов`язки сторін, пов`язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 ЦК України), якщо інше не встановлено договором або законом (ст.1069 ЦК України).
За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити відсотки.
Згідно з Умовами Банком встановлено для ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" кредитний ліміт у розмірі 200000 грн., що підтверджується виписками по рахунку боржника.
В порушення відповідних умов договору та приписів законодавства, відповідач-1 не повернув кредитні кошти у передбачений договором термін та не сплатив у повному обсязі проценти за користування кредитом.
У зв`язку із зазначеними порушеннями зобов`язань за договором обслуговування кредитних лімітів на поточному рахунку відповідач-1 станом на 14.06.2023 має заборгованість у загальному розмірі 43089 грн. 95 коп.
У відповідності до ч.1 ст.193 ГК України суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Положеннями ст.ст. 525, 526, 629 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися відповідно до умов договору та вимог ЦК України. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається. Договір є обов`язковим для виконання сторонами.
На забезпечення виконання зобов`язань ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" за договором банківського обслуговування, Банком укладено з громадянкою Поливода договір поруки від 04.05.2018 № Р1525426245614298329 (далі - догові поруки), згідно умов якого громадянка Поливода (поручитель) поручився своїми коштами та майном за виконання ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" зобов`язань за договором банківського обслуговування (кредитування).
Умовами договору поруки передбачено наступне.
Предметом договору є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" (боржником) зобов`язань за угодами приєднання до: 1.1.1 розділу 3.2.1 "Кредитний ліміт" Умов, (далі - "Угода 1"), по сплаті: а) процентної ставки за користування кредитом: за період користування кредитом згідно п. 3.2.1.4.1.2 "Угоди 1" - 21 % річних; за період користування кредитом згідно п. 3.2.1.4.1.3 "Угоди 1" - 42 % річних; б) комісійної винагороди згідно п. 3.2.1.1.17 "Угоди 1" в розмірі 3 % від суми перерахувань; в) винагороди за використання Ліміту відповідно до п. 3.2.1.4.4. "Угоди 1" 1-го числа кожного місяця у розмірі 0,5 % від суми максимального сальдо кредиту, що існувало на кінець банківського дня за попередній місяць; г) кредиту в розмірі 10000 грн.
Якщо під час виконання "Угоди 1" зобов`язання боржника, забезпечені цим договором, збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності поручителя, поручитель при укладенні цього договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань за "Угодою 1" в розмірі таких збільшень. Додаткові узгодження про такі збільшення з поручителем не потрібні (п. 1.1 договору поруки).
Поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за "Угодою 1 та Угодою 2" в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків; поручитель відповідає перед кредитором всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності (п. 1.2 договору поруки).
Згідно з п. 2.1.2. договору поруки у випадку невиконання боржником якого-небудь зобов`язання, передбаченого п. 1.1 цього договору, кредитор має право направити поручителю вимогу із зазначенням невиконаного (их) зобов`язання (нь). Ненаправлення кредитором вказаної вимоги не є перешкодою та не позбавляє права кредитора звернутися до суду з вимогою виконати взяті на себе поручителем зобов`язання або вимагати від поручителя виконання взятих на себе зобов`язань іншими способами. Поручитель відповідає перед кредитором як солідарний боржник у випадку невиконання боржником зобов`язань за "Угодою-1 і/або Угодою-2" незалежно від факту направлення чи ненаправлення кредитором поручителю передбаченої даним пунктом вимоги.
Сторонами погоджено, що порука за договором припиняється через 15 років після його укладення. У випадку виконання боржником та/або поручителем всіх зобов`язань за "Угодою 1 і/або Угодою-2" договір поруки припиняє свою дію (п. 4.1 договору поруки).
Зміст договору поруки, укладеного Банком з громадянкою Поливода, узгоджується з умовами розділу 3.2.1.3 Умов, які є частиною договору банківського обслуговування, укладеного Банком з ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв", згідно яких забезпеченням виконання зобов`язань по поверненню клієнтом кредиту є, зокрема, надання поруки Поручителем/ями або зазначеним у "Заяві про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів та відбитка печатки" або надавши згоду на поруку через системи електронного зв`язку клієнта та банка (зокрема системи інтерет клієнт-банк "Приват-24" або інші), за виконання клієнтом зобов`язань з повернення кредиту, сплати процентів за користування кредитним лімітом та на умовах, визначених в розділі 3.18 Умов. Порука дійсна з моменту повідомлення Банком Поручителя/лів про розмір встановленого клієнту кредитного ліміту або в письмовій формі або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку і клієнта (системи клієнт-банк, Інтернет - банку, Приват-24, мобільний додаток "Приват-24", sms- повідомленнями або інших). При цьому вважається, що Поручитель/і з умовами надання кредиту та поруки ознайомлений. Якщо під час виконання зобов`язання клієнта, що забезпечені порукою, збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності Поручителя/ів, Поручитель/і дає свою попередню згоду на збільшення зобов`язань за зобов`язаннями клієнта в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з Поручителем/ями не потрібно (п.п. 3.2.1.3.2-3.2.1.3.2.1 Умов).
Поручитель відповідає перед Банком за виконання зобов`язань клієнта в тому ж розмірі, що і клієнт, включаючи сплату кредиту, відсотків за користування кредитом, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. У випадку невиконання клієнтом зобов`язань за кредитним договором, клієнт і Поручитель відповідають перед Банком як солідарні боржники. В разі порушення будь-якого зобов`язання клієнта по поверненню кредиту Банк у будь-який час може звернутися за захистом своїх порушених прав до суду у встановленому законодавством порядку (п.п. 3.2.1.3.2.3-3.2.1.3.2.5 Умов).
Отже, зобов`язання ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв" за договором банківського обслуговування забезпечені порукою громадянкою ОСОБА_1 за договором поруки.
Ураховуючи викладене, суд визнає, що вимоги Банку про стягнення в солідарному порядку з ФГ "Вікторія Люкс Миколаїв", як боржника за договором банківського обслуговування (кредитування), та громадянки Поливоди, як поручителя за виконання боржником зобов`язань за договором банківського обслуговування (кредитування), заборгованостей з повернення кредитних коштів є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Отже, позов належить задовольнити повністю.
Господарським процесуальним законодавством передбачено покладання судових витрат, зокрема, витрат на оплату позовної заяви судовим збором, у разі задоволення позову, на відповідача (ст. 129 ГПК України).
Витрати на оплату позовної заяви судовим збором складають загальну суму 2684 грн., яка підтверджується поданими Банком платіжними дорученнями від 22.06.2023 № ІНВ92В3YSH. Зазначена сума відповідає розміру судового збору, визначеному Законом України "Про судовий збір", а тому в такій сумі витрати позивача належить відшкодувати за рахунок відповідачів.
Керуючись ст.ст. 232, 233, 236-238 ГПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
1. Позов акціонерного товариства комерційний банк "ПРИВАТБАНК" задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фермерського господарства "Вікторія Люкс Миколаїв", 57263, Миколаївська область, Вітовський район, с. Новогригорівка, вул. Степова, буд. 5; ідентифікаційний код 23616637, та громадянки ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК", вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, ідентифікаційний код 14360570, у солідарному порядку грошові кошти в сумі 43089 (сорок три тисячі вісімдесят дев`ять) грн. 95 коп. - заборгованість за кредитом, а також грошові кошти на відшкодування судових витрат у справі з оплати позовної заяви судовим збором у сумі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн.
Рішення може бути оскаржено до Південно-Західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.М.Коваль.
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121781879 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні