Справа № 635/11397/23
Провадження № 2/635/390/2024
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
11 вересня 2024 року Харківський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Лук`яненко С.А.
секретар судового засідання Шевченко В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка Харківського району Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Циркунівської сілької ради Харківського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок літ. «А-1» загальною площею 98,2кв.м., житловою площею 62,9кв.м. з верандою літ. «а», ганком літ. «а1», та наступними надвірними будівлями та спорудами літньою кухнею літ. «Б», тамбуром літ. «б», сараєм літ. «В», погрібом літ. «Г», сараєм літ. «Д», вбиральнею літ. «Е», душем літ. «З», свердловиною літ. «К», вигрібною ямою літ. «Ж», огорожею №1-4, вимощенням №1 який розташований за адресою: АДРЕСА_1 (колишня Червоноармійська) та право власності на земельну ділянку яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (колишня Червоноармійська) кадастровий номер 6325185001:00:003:0016, площею 0,2499га цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_2 та після своєї смерті залишила заповіт, посвідчений 12 жовтня 2004 року приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Гавриловою С.А., реєстровий № 8573, яким все належне їй майно де б воно не було та з чого б воно не складалось і взагалі все те що буде належати їй, вона заповіла позивачці. Інші спадкоємці померлої ОСОБА_2 , крім позивачки, відсутні.
У якості спадкового майна після смерті ОСОБА_2 залишились: житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який належав померлій на підставі свідоцтва про право на спадщину, реєстровий № 3-1826, від 16.09.2005р., виданого Першою державною нотаріальною конторою Харківського району Харківської області, загальною площею 98.00 кв.м., житловою площею 62.90 кв.м. та земельна ділянка, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6325185001:00:003:0016, площею 0,2499га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка належала померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯБ № 999036.
У встановлений законом 6-ти місячний термін - 08 лютого 2022 року позивачка звернулась до приватного нотаріуса Харківського районного нотаріального округу Харківської області Волкової С.В. із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 та була заведена спадкова справа № 69105127. Адреса здійснення діяльності нотаріуса та відповідно зберігання документів була АДРЕСА_2 .
Восени 2023 року позивачка забажала отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 , але з`ясувалось, що приватний нотаріус Волкова С.В., до якої була подана заява про прийняття спадщини, припинила свою нотаріальну діяльність.
Як з`ясувалось, 18.05.2023р. до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшла письмова заява приватного нотаріуса Волкової С.В. з повідомленням про неможливість виконання вимог стосовно передачі документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса до Харківського обласного державного нотаріального архіву у зв`язку з тим, що під час бойових дій приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , де було розташовано робоче місце нотаріуса Волкової С.В., знищене. В зв`язку з цим приватним нотаріусом Волковою С.В. подана заява до Головного управління національної поліції в Харківській області.
У зв`язку з викладеними обставинами Східним межрегіональним управлінням Міністерства юстиції позивачці було рекомендовано звернутись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 11 грудня 2023 року провадження по справі відкрито в порядку загального позовного провадження, справа призначена до розгляду у підготовчому засіданні.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 07 березня 2024 року витребувано з Харківської районної державної нотаріальної контори Харківської області завірену належним чином копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , а з відділу поліції №3 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області інформацію щодо того, чи вносилися до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо знищення під час бойових дій приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , де було розташоване місце роботи нотаріуса Волкової Світлани В`ячеславівни.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 16 серпня 2024 року підготовче провадження у справі закрито, справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
Позивач позивач ОСОБА_1 подала до суду заяву в якій підтримала заявлені вимоги у повному обсязі, просила розглянути справу за її відсутності, проти ухвалення заочного рішення не заперечувала.
Представник позивача - адвокат Ворожбіян М.М. надала до суду заяву в якій підтримала заявлені вимоги, просила суд проводити розгляд справи без її участі, проти ухвалення заочного рішення не заперечувала.
Представник відповідача Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області у судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, про день, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином. Відзиву на позов і жодних клопотань від відповідача до суду не надходило, тому на підставі ст.ст.223, 280 ЦПК України, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення), проти чого не заперечила позивач.
У відповідності до ч. 2 ст.247ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, не здійснюється.
Оскільки учасники справи у судове засідання не з`явились, відповідно до ч.2 ст.247ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши надані докази, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідност.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до с т. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідност.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог, або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно дост. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно зі ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Судом встановлено,що згіднодо свідоцтвапро смерть серія НОМЕР_1 , виданим 01 лютого 2022р. Виконавчим комітетом Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області 22 січня 2022р. померла мати позивачки - ОСОБА_2 .
Після своєї смерті ОСОБА_2 залишила Заповіт, посвідчений 12 жовтня 2004 року приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Гавриловою С.А., реєстровий № 8573, яким все належне їй майно, де б воно не було та з чого б воно не складалось і взагалі все те що буде належати їй, вона заповіла позивачці - ОСОБА_1 .
Відповідно до Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 68435982 від 08.02.2022р. ОСОБА_1 у встановлений законом 6-ти місячний термін - 08 лютого 2022 року звернулась до приватного нотаріуса Харківського районного нотаріального округу Харківської області Волкової С.В. із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 та була заведена спадкова справа № 69105127. Адреса здійснення діяльності нотаріуса та відповідно зберігання документів АДРЕСА_2 .
Згідно інформації, наданої Харківською районною державною нотаріальною конторою Харківської області 19.06.2024 за №1052/01.16, до Харківської районної державної нотаріальної контори після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 із заявою про прийняття спадщини, відмовою від прийняття спадщини та про видачу свідоцтва про право на спадщину ніхто із спадкоємців не звертався, спадкова справа не відкрита.
Згідно Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру №77337196 від 14 червня 2024 року мається інформація про заведення спадкової справи № 4/2022 приватним нотаріусом Харківського районного нотаріального округу Волковою С.В. після померлої ОСОБА_2 . Спадкова справа була заведена 08.02.2022 року, номер спадкової справи у спадковому реєстрі 69105127.
Отже Позивачка вважається такою, що прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 у встановлений законом строк.
Як вбачається із листа Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції №43641/39540-24-23/15.6 від 13.09.2023, відповідно до вимог ст.30, 30-1 Закону України «Про нотаріат», на підставі заяви приватного нотаріуса Волкової С.В., її нотаріальна діяльність по Харківському районному нотаріальному округу припинена з 01 червня 2023р. на підставі наказу Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 31.05.2023р. № 344/7.
Відповідно до вимог ст. 30-1 Закону України «Про нотаріат» особа, нотаріальна діяльність якої припинена зобов`язана протягом одного місяця з дня одержання копії наказу передати до відповідного державного нотаріального архіву всі документи нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса.
18.05.2023р. за вхідним номером 22885-27-23 до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшла письмова заява приватного нотаріуса Волкової С.В. з повідомленням про неможливість виконання даних вимог стосовно передачі документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса до Харківського обласного державного нотаріального архіву, у зв`язку з тим, що під час бойових дій приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , де було розташовано робоче місце нотаріуса Волкової С.В., знищене. В зв`язку з цим приватним нотаріусом Волковою С.В. подана заява до Головного управління національної поліції в Харківській області про що до міжрегіонального управління надано копію Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
В зв`язку з викладеними обставинами Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції Пономаренко О.Д. було рекомендовано звернутись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.
У якості спадкового майна після смерті ОСОБА_2 залишились житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який належав померлій на підставі свідоцтва про право на спадщину, реєстровий № 3-1826, від 16.09.2005р., виданого Першою державною нотаріальною конторою Харківського району Харківської області загальною площею 98.00кв.м., житловою площею 62.90кв.м. та земельна ділянка, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (колишня Червоноармійська), кадастровий номер 6325185001:00:003:0016, площею 0,2499га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка належала померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯБ № 999036.
Зазначене також підтверджується: інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 352228104 від 28 жовтня 2023р. стосовно житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ; інформацією з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку від 28 жовтня 2023р., згідно якої земельна ділянка з кадастровим номером 6325185001:00:003:0016, площею 0,2499 га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності в цілому ОСОБА_2 , довідкою КП «Харківське районне бюро технічної інвентаризації Безлюдівської селищної ради» від 07.11.2023р. за вих.. № 3827, відповідно до якої згідно реєстраційних матеріалів БТІ, станом на 31.12.2012р., право власності на житловий будинок, розташований адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано в цілому за ОСОБА_2 , згідно свідоцтва на право на спадщину, виданого Першою державною нотаріальною конторою Харківського району Харківської області 16.09.2005 р.№3-1826, про що в бюро зроблено запис в реєстровій книзі №2 реєстр №451 та внесено до електронної версії реєстру права власності під № 11397427.
Згідно з Технічним паспортом, виготовленим ФОП ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , розташований житловий будинок літ. «А-1» загальною площею 98,2кв.м., житловою площею 62,9кв.м., з верандою літ. «а», ганком літ. «а1», та наступними надвірними будівлями та спорудами літньою кухнею літ. «Б», тамбуром літ. «б», сараєм літ. «В», погрібом літ. «Г», сараєм літ. «Д», вбиральнею літ. «Е», душем літ. «З», свердловиною літ. «К», вигрібною ямою літ. «Ж», огорожею №1-4, вимощенням №1.
Згідно з довідкою, наданої ФО-П ОСОБА_3 від 07 листопада 2023р., за адресою: АДРЕСА_1 самочинні будівлі, перепланування та реконструкції відсутні . У зв`язку з уточненням лінійних розмірів при поточній інвентаризації загальна площа будинку складає 98,2кв.м., вбиральня літ. «Е», душ літ. «З», вигрібна яма літ. «Ж» не вважаються самовільними згідно наказу КМУ від 07 червня 2017р. №406.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України визначено, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
Відповідно до п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008р. № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» саме у разі неможливості нотаріуса оформити право на спадщину, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Потреба такого способу захисту права власності, як пред`явлення позову про його визнання, виникає тоді, коли наявність суб`єктивного права власника не підтверджена відповідними доказами, підлягає сумніву, не визнається іншими особами або ними оспорюється (п. 37 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014р. № 5 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав».
Відповідно до п. 37 постанови № 5 від 07.02.2014р. Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав» з урахуванням положеньстатті 392 ЦК України, власник майна має право пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Виходячи зі змісту наведених норм права, потреба в такому способі захисту права власності виникає тоді, коли наявність суб`єктивного права власника не підтверджена відповідними доказами, підлягає сумніву, не визнається іншими особами або ними оспорюється.
Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Відповідно дост. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
У п.п. 23, 24 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008р. «Про судову практику у справах про спадкування» роз`яснено, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.
У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до ч. 1ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема, із правочинів. За приписамист. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
За змістом листа Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013р. № 24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових справ у нотаріальному порядку.
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст.1217 ЦК України).
Згідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини (ст.1223 ЦК України).
Відповідно до ст.1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Статтею 1233 ЦК України визначено, що заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин (ст.1235 ЦК України).
Частиною 1 ст.1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно до ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У розділі 2 Методичних рекомендацій щодо вчинення нотаріальних дій, пов`язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя, схвалених Рішенням Науково-експертної ради з питань нотаріату при Міністерстві юстиції України 29 січня 2009 року, зазначено, що спадкова справа на майно та майнові права померлого на території України спадкодавця може бути заведена тільки одна.
Пунктом 2 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року за № 296/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 року за № 282/20595 встановлено, що спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини, про відмову від прийняття спадщини, про відмову від спадщини, заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину, заяви спадкоємця на одержання частини вкладу спадкодавця у банку (фінансовій установі), заяви про видачу свідоцтва виконавцю заповіту, заяви виконавця заповіту про відмову від здійснення своїх повноважень, заяви другого з подружжя про видачу свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, заяви про вжиття заходів до охорони спадкового майна, претензії кредиторів.
При заведенні спадкової справи нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту, крім випадків, передбачених підпунктом 2.6 цього пункту.
У разі підтвердження факту заведення спадкової справи іншим нотаріусом нотаріус відмовляє заявнику у прийнятті заяви (іншого документа) та роз`яснює право її подачі за місцезнаходженням цієї справи, а у разі потреби (неправильно визначено місце відкриття спадщини) витребовує цю справу для подальшого провадження.
Номер спадковій справі присвоюється один раз і складається з порядкового номера, за яким вона зареєстрована в книзі обліку і реєстрації спадкових справ, та зазначається через дріб (дефіс) рік, у якому вона заведена.
Вказаним Порядком встановлено випадки, у яких спадкову справу може бути передано іншому нотаріусу, проте процедури відновлення спадкової справи у випадку її втрати чи знищення не передбачено.
Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022р. «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженогоЗаконом України від 24.02.2022р. № 2102-IX, в Україні введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022р. строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався.
Згідно із п. 7ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України`тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія)це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України (абз. 1 ч. 2ст. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»).
Так, з 24.02.2022р., тобто з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну на території Харківської області відбувалися активні бойові дії, а відповідно до переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом в останній редкації на 10.12.2022р., затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №75 від 25.04.2022р., з 25.04.2022р. Циркунівська сільська територіальна громада Харківського району Харківської області є в даному переліку.
Системно проаналізувавши докази у справі, суд дійшов висновку, що позивач є спадкоємцем за заповітом після померлої матері ОСОБА_2 , на спадкове майно у вигляді: житлового будинку з надвірними будівлями, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 (колишня Червоноармійська) та земельної ділянки яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (колишня Червоноармійська), кадастровий номер 6325185001:00:003:0016, площею 0,2499га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Оскільки позивач вчасно звернулась до приватного нотаріуса Харківського районного нотаріального округу Харківської області Волкової С.В. із заявою про прийняття спадщини, яка на даний час припинила свою діяльність і не передала до нотаріального архіву всі документи нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса у зв`язку із їх знищенням під час бойових дій, і в позасудовому порядку вона не може оформити свої права на спадкове майно, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі і визнати за нею право власності на спадкове майно за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 .
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,12,258,259,263-265,280-282 ЦПК України,суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Циркунівської сілької ради Харківського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок літ. «А-1» загальною площею 98,2кв.м., житловою площею 62,9кв.м. з верандою літ. «а», ганком літ. «а1», та наступними надвірними будівлями та спорудами - літньою кухнею літ. «Б», тамбуром літ. «б», сараєм літ. «В», погрібом літ. «Г», сараєм літ. «Д», вбиральнею літ. «Е», душем літ. «3», свердловиною літ. «К», вигрібною ямою літ. «Ж», огорожею № l-4, вимощенням №1, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 (колишня Червоноармійська), в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6325185001:00:003:0016, площею 0,2499 га цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідачем протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення відповідно до вимог ст.ст.284-285 ЦПК України.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складення повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 ;
Відповідач Циркунівська сільська рада Харківського району Харківської області, ЄДРПОУ 04396685, місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, с.Циркуни, вул.Соборна,26.
Повний текст рішення виготовлений 20 вересня 2024 року.
Суддя С.А.Лук`яненко
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121786127 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Лук'яненко С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні