Справа № 308/12091/24
1-кс/308/5486/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2024 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши питання про виправлення описки в ухвалі Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 19 вересня 2024 року про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України,
встановив:
19.09.2024 задоволено клопотання слідчого Шостого старшого слідчого 2-го відділення СВ Управління СБ України в Закарпатській області капітана юстиції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні № 22024070000000085 від 11.06.2024 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
19.09.2024 судом постановлено резолютивну частину ухвали.
При виготовлені резолютивної частини ухвали слідчого судді було допущено описку, а саме в абзаці 14 резолютивної частини ухвали неправильно зазначено «Копію ухвали вручити обвинуваченому, захиснику та прокурору», замість правильного «Копію ухвали вручити підозрюваному, захиснику та прокурору».
Учасники судового провадження, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду питання про виправлення описки, в судове засідання не з`явилися.
Слідчий суддя вважає за можливе розглянути питання щодо виправлення описки за відсутності належним чином повідомлених учасників кримінального провадження.
Дослідивши матеріали справи № 308/12091/24, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 КПК Українинеприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Відповідно до абзацу 2 ч. 5 ст. 539 КПК України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не є перешкодою для розгляду клопотання по суті.
Згідно із ст. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань речей, предметів, майна, зазначення дат та строків.
Суд встановив, що при виготовлені резолютивної частини ухвали слідчого судді було допущено описку, а саме в абзаці 14 резолютивної частини ухвали неправильно зазначено «Копію ухвали вручити обвинуваченому, захиснику та прокурору», замість правильного «Копію ухвали вручити підозрюваному, захиснику та прокурору».
Враховуючи те, що описка є технічною, допущена помилково, не тягне за собою зміну ухвали суду по суті, суд вважає, що описка підлягає виправленню.
Керуючись ст. 379, 395 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
постановив:
Виправити описку, допущену при виготовлені резолютивної частини ухвали Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 19 вересня 2024 року, винесеної за результатом розгляду клопотанням старшого слідчого 2-го відділення СВ Управління СБ України в Закарпатській області капітана юстиції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні № 22024070000000085 від 11.06.2024 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У абзаці 14 резолютивної частини ухвали замість помилково вказаного формулювання «Копію ухвали вручити обвинуваченому, захиснику та прокурору», вважати правильним «Копію ухвали вручити підозрюваному, захиснику та прокурору».
Ухвалу про виправлення описки є невід`ємною частиною судового рішення по цій справі.
Ухвалу про внесення виправлень надсилати всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи очевидні арифметичні помилки.
Ухвалу може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121803420 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Чепка В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні