Ухвала
від 12.09.2024 по справі 216/6442/24
ЦЕНТРАЛЬНО-МІСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 216/6442/24

Провадження № 1-кс/216/1962/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про надання дозволу на проведення тимчасового доступу

до речей та документів

12 вересня 2024 року місто Кривий Ріг

Дніпропетровської області

Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання дізнавача СД Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Криворізької центральної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступдо речейі документів у кримінальному провадженні № 12023065400001793 від 19.12.2023 року за ознакамикримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

11 вересня 2024 року до суду надійшло клопотання дізнавача СД Криворізького РУП Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів. Дане клопотання мотивоване наступним.

В ході досудового розслідування, встановлено, що 18.12.2023 до чергової частини Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області надійшла письмова заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом того, що 18.12.2023 приблизно о 15:00 годин дня, невстановлена особа зателефонувала потерпілій з абонентського номеру НОМЕР_1 і представилась співробітником поліції та вводячи в оману потерпілу, з корисливих мотивів, шляхом обману, надала недостовірні відомості, стосовно того, що донька потерпілої вчинила кримінальне правопорушення та з метою звільнення останньої від відповідальності потрібно сплатити відповідну суму грошей в сумі 20000 гривень. Погодившись на це, потерпіла добровільно через термінал, що розташований на відділенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , будучи введеною в оману, перерахувала на банківську платіжну картку НОМЕР_2 , власні грошові кошти в сумі 19700 гривень. При цьому, в подальшому було з`ясовано, що це не працівник поліції, тобто таким чином невідома особа заволоділа грошовими коштами потерпілої ОСОБА_5 на загальну суму 19700 гривень, чим спричинила їй матеріальний збиток на вказану суму.

Грошовими коштами потерпілої ОСОБА_5 , заволоділи, шляхом переказу на банківську платіжну картку НОМЕР_2 , яка відкрита у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на особу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .

При цьому, оперативним шляхом, з`ясовано, що на банківську платіжну картку НОМЕР_2 , яка відкрита у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на особу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 18.12.2023 о 16:52 годин надійшли грошові кошти потерпілої ОСОБА_5 , в подальшому, того ж дня, а саме 18.12.2023 о 16:59 годин, з вказаної вище банківської платіжної картки, грошові кошти потерпілої, перераховуються на банківську платіжну картку укорочений номер НОМЕР_3 (повний номер картки НОМЕР_4 , яка відкрита у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на особу ОСОБА_7 ( ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ).

З метою встановлення обставин кримінального правопорушення, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження, з метою встановлення усіх фігурантів даного кримінального проступку, свідків та очевидців події і враховуючи те, що кримінальне правопорушення по своєму характеру та способу вчинення є аналогічним з рядом інших кримінальних правопорушень вчинених на території Центрально-міського району м. Кривого Рогу, зокрема для отримання відомостей, які є необхідними для доказів у кримінальному провадженні, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів в паперовому вигляді та на цифровому носії, що містять інформацію по банківській платіжній картці НОМЕР_4 , в період часу з 18.12.2023 по час пред`явлення ухвали для виконання, дослідити рух коштів по вказаній картці, IP- ІМЕІ-адреси та MAC-адреси електронно-обчислювальних машин за допомогою яких здійснювались входи до онлайн-банкінгу, до документів щодо відкриття і використання зазначеного рахунку, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », (Код згідно ЄДРПОУ НОМЕР_5 , за адресою: АДРЕСА_3 ).

Таким чином, вказані відомостімістять охоронюванузаконом інформацію,що перебуваєв АТ« ІНФОРМАЦІЯ_7 »,(ЄДРПОУ НОМЕР_5 ,за адресою: АДРЕСА_3 ), становлять банківську таємницю та містять в собі відомості, що мають значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню та в сукупності з іншими відомостями можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Враховуючи вищевикладене, з метою перевірки вищевказаної інформації, її підтвердження або спростування, а також з метою найбільш повного, всебічного та активного проведення досудового розслідування кримінального провадження, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального проступку, відшукання речових доказів, встановлення ймовірного кола осіб, причетних до вказаного кримінального правопорушення, а також, тим, що дана інформація має значення для досудового розслідування, то може бути використана під час досудового розслідування та судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні та без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати вищевказану інформацію не можливо, тому виникла необхідність отримати дозвіл на тимчасовий доступ до документів (інформації), які містять охоронювану законом банківську таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », (ЄДРПОУ НОМЕР_5 , за адресою: АДРЕСА_3 ).

Враховуючи, що вищевказані документи мають значення для встановлення істини, керуючись, ст.60, 62 ЗУ «Про банки та банківську діяльність», ст. ст. 36, 401, 131, 132, 159-166 КПК України, дізнавач звернувся з даним клопотанням.

У судове засідання дізнавач не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності та без застосування засобів технічної фіксації.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Перевіривши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

При цьому, ч. 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Викладені в клопотанні обставини підтверджуються документами, доданими до клопотання, а саме: витягом з ЄРДР, відповідно до якого 19.12.2023 року внесені до ЄРДР за № 12023065400001793 відомості про вчинення злочину з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 190 КК України; копією протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 19.12.2023 року; копією протоколу допиту потерпілої ОСОБА_5 від 20.12.2023 року; копією рапорту інспектора 9-го відділу (з обслуговування Криворізької оперативної зони) УПК в Дніпропетровській області ДКП НП України ОСОБА_9 ; копією виписки по картковому рахунку.

Разом із тим, згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку.

Згідно з п. 2 ст.62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, зокрема стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб`єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу, розкривається банками за рішенням суду. Крім цього, відповідно до ст.91 КПК України сама подія кримінального правопорушення підлягає доказуванню, яке полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Оскільки наявні достатні підстави вважати, що зазначені у клопотанні речі та документи знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », та містять відомості, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використані як докази і неможливо іншими способами отримати ці відомості, тому заявлене клопотання дізнавача підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання дізнавача СД Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, - задовольнити.

Надати дізнавачу сектору дізнання Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у віданні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », а саме до документів, що містять інформацію по банківській платіжній картці НОМЕР_4 , яка відкрита на особу ОСОБА_7 ( ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ), у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » про:

банківську платіжну картку НОМЕР_4 , яким чином та за допомогою чого була відкрита вказана банківська платіжна картка (віртуальна чи фізична), відомості про відділення банку, де була видана картка фізична картка, назва, вид та призначення вказаної картки;

про рух коштів в період часу з 18.12.2023 по дату постановлення ухвали, тобто до 12 вересня 2024 року включно для виконання, що повинен бути сформований в електронному вигляді у форматах «.txt, .xlsm, .xlsb, .xlsx (xml), .doc, .docx» відповідно до додатків 10 та 11 до Інструкції щодо формування файлів інформаційного обміну між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та банками (філіями), затвердженої постановою Правління Національного банку України від 18.08.2016 за №373, з використанням засобів АРМ-НБУ-інформаційний за правилами використання задачі «Т» (листування в захищеному вигляді), по вказаній банківській платіжній картці, а також по всім іншим наявним банківським рахункам та платіжним карткам, що обслуговуються власником рахунку, в тому числі інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахунках (про переказ та отримання коштів з рахунку з їх повним розшифруванням) із зазначенням вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня;

грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, магазину, супермаркету, іншої фізичної установи, в яких здійснювався розрахунок, його номеру, точної фізичної адреси, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою всіх контрагентів, П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків, номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи, референс кожного платіжного документу, номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів включаючи години, хвилини та секунди, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів) із зазначенням повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі повні номери банківських платіжних карток інших банків) із зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що перераховано кошти та звідки і за що отримано кошти);

до документів, які подані для відкриття та використання зазначених вище рахунків (копії заяв про приєднання до договору про комплексне банківське обслуговування, копії паспортів та реєстраційних номерів карток платника податків, довідок про реєстрацію місця проживання особи, всі реєстровані, як фінансові мобільні телефони в системі або інші телефони, що використовувались в системі дистанційного обслуговування, заяви на видачі та оформлення банківської платіжної картки, про закриття рахунку, про перекази коштів або інші заяви, що стали підставою для руху коштів по картці, фотографічні та/або відео зображення особи в разі відкриття віртуальної картки (дистанційно) з наданням повного фото/відео проведеної верифікації; в разі закриття банківських карток, всі документи, які стали підставою для прийняття рішення банком про закриття картки);

у разі, якщо грошові кошти переведені за допомогою інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити ІР-адреси, ІМЕІ-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація) в тому числі до мобільного та WEB онлайн банкінгу « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та зазначити МАС-адреси обладнання із зазначенням GPS-координат (географічного розташування всіх вказаних пристроїв (вказання геолокації з наданням довготи та широти)) під час кожної авторизації в системі онлайн-банкінгу (комп`ютерного обладнання, мобільних пристроїв, планшетів, із зазначенням їх назви тощо), за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах, параметрами електронних пристроїв користувача: «secureelementid», унікальних електронних

відбитків електронних пристроїв, що виконує роль ідентифікатора цих електронних пристроїв, до яких під`єднана банківська картка;

у разі, якщо грошові кошти використано на оплату послуг, надати повну інформацію по таких операціях (транзакціях) та користувачах;

з можливістю вилучення завірених належним чином копій усіх перелічених вище документів в паперовому вигляді, а також в електронному вигляді (CD-R або DVD-R диск).

Зобов`язати керівництво відділення АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_4 видати дізнавачу ОСОБА_3 , вказану інформацію, речі та документи для здійснення тимчасового доступу.

Строк дії ухвали встановити до 12.11.2024 року.

Роз`яснити, що відповідно до частини 1 статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Надати дізнавачу СД Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 оригінал ухвали про тимчасовий доступ до документів для пред`явлення, а копію для вручення посадовим особам відділення АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_4 .

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Ухвала слідчого судді, яка не може бути оскаржена, набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЦентрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення12.09.2024
Оприлюднено25.09.2024
Номер документу121806256
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —216/6442/24

Ухвала від 24.09.2024

Кримінальне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

ОНОПЧЕНКО Ю. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

ОНОПЧЕНКО Ю. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

ОНОПЧЕНКО Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні