Справа №752/19167/24
Провадження №2/752/6971/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2024 року м. Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Кордюкова Ж.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва» Національної академії медичних наук України про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Цурка Наталія Олександрівна в інтересах ОСОБА_1 за допомогою модуля Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» звернулася до Голосіївського районного суду міста Києва з позовною заявою до Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва» Національної академії медичних наук України про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається:
- у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 133 ЦПК України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Передбачена пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на інші вимоги позивача під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Позивач ОСОБА_1 при зверненні до суду не додав до позовної заяви документ, що підтверджує сплату судового збору ним у відповідному розмірі за подання позову.
Разом з тим, у позовній заяві позивачем зазначені самостійні позовні вимоги немайнового та майнового характеру, а саме: 1) про визнання незаконним і скасування наказу про відсторонення, 2) поновлення на посаді, 3) стягнення моральної шкоди.
Отже, оскільки позивачем заявлено позовні вимоги немайнового характеру про визнання незаконним і скасування наказу про відсторонення та поновлення на посаді, то судовий збір відповідно становить 1211,20 грн. за кожну немайнову вимогу, тобто у загальній сумі 2422,40 грн.
За майнову вимогу щодо стягнення моральної шкоди у розмірі 3000 грн судовий збір відповідно становить 1211,20 грн.
Вивчивши матеріали позовної заяви було встановлено, що вона була подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а саме:
- до позовної заяви не додано доказ надсилання листом з описом вкладення відповідачу копії поданої за допомогою модуля Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» в електронній формі позовної заяви та доданих до неї документів;
- у позові не зазначений ідентифікаційний код відповіжача, як юридичної особи, в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача, оскільки код ЄДРПОУ 38488780, зазначений у позовній заяві, належить іншій юридичній особі;
- у позовній заяві зазначено ціну позову у розмірі 100000 грн., однак не доданий обґрунтований розрахунок суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яку заявлено до стягнення;
- відсутні докази сплати судового збору за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди в розмірі 1211,20 грн. (відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою або фізичною особою-підприємцем до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору - 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не менше 1211,20 грн. та не більше 15140 грн.);
- відсутні докази сплати судового збору за позовні вимоги немайнового характеру про визнання незаконним і скасування наказу про відсторонення та поновлення на посаді у розмірі 2422,40 грн. (відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1211,20 грн.) за наступними реквізитами:
Отримувач коштів - ГУК у м. Києві/Голосіїв.р-н/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783;
Банк отримувача - Казначейство України;
Код банку отримувача (МФО) - 899998;
Рахунок отримувача - UA488999980313131206000026002;
Код класифікації доходів бюджету - 22030101;
Найменування коду класифікації доходів бюджету - судовий збір;
Призначення платежу - *; 101; РНОКПП позивача (для юридичних осіб код за ЄДРПОУ); судовий збір за позовною заявою (ПІБ фізичної особи чи назва юридичної особи позивача), Голосіївський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа).
Згідно із ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивач в установлений судом строк повинен усунути зазначені недоліки, в іншому випадку позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258, 260-261 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва» Національної академії медичних наук України про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди залишити без руху.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 впродовж десяти днів з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду:
- належним чином оформленого документу щодо надсилання листом з описом вкладення відповідачу копії поданої за допомогою модуля Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» в електронній формі позовної заяви та доданих до неї документів;
- належним чином оформленої позовної заяви, в якій зазначити ідентифікаційний код відповідача, як юридичної особи, в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача;
- належним чином оформленої позовної заяви, в якій зазначити обґрунтований розрахунок суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яку заявлено до стягнення ;
- доказів сплати судового збору за вимогу про стягнення моральної шкоди у розмірі 1211,20 грн.;
- доказів сплати судового збору за позовні вимоги немайнового характеру про визнання незаконним і скасування наказу про відсторонення та поновлення на посаді у розмірі 2422,40 грн.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Ж. І. Кордюкова
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121816476 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Кордюкова Ж. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні