Справа №345/762/24
Провадження № 1-кс/345/798/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.09.2024 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Калуської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя
в с т а н о в и в:
що дізнавач сектору дізнання Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із вищевказаним клопотанням, яке погоджене прокурором Калуської окружної прокуратури ОСОБА_4 . Клопотання обґрунтовує тим, що 15.11.2023 до чергової частини Калуського РВП надійшла ухвала Калуського міськрайонного суду від 01.11.2023 справа №345/5561/23 провадження № 1-кс/345/845/2023 про зобов`язання внести відомості до ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , стосовно підробки документації про оцінку майна, а саме кімнати гуртожитку, що у АДРЕСА_1 , та квартири за адресою АДРЕСА_2 . У клопотанні зазначає, що для встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та проведення експертиз необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до судової справи № 345/1167/23 ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучити оригінали та/або копії документів судової справи № 345/1167/23, які містяться на паперових та електронних носіях (здійснити їх виїмку).
У судове засідання дізнавач сектору дізнання Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 не з`явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.
Слідчий суддя, ознайомившись із клопотанням і доданими до нього документами, дійшов таких висновків.
Положеннями ст.ст. 2, 7 КПК України визначені завдання кримінального судочинства, відповідно до яких, зміст і форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких зокрема відносяться: верховенство права, недоторканність права власності, забезпечення права на захист, доступ до правосуддя, забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності.
Частина 1 ст. 159 КПК України встановлює, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Слідчий суддя вважає, що клопотання не в повній мірі відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК, а саме не дотримано вимог п. 5 ч. 2 ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
У відповідності до практики Європейського суду з прав людини (п. 175 рішення ЄСПЛ у справі «Нечипорук та Йонкало проти України» (Nechiporuk and Yonkalo v. Ukraine), яка згідно положень ч.5 ст. 9 КПК України застосовується у кримінальному процесуальному законодавстві України, термін обґрунтована підозра означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Із витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що відомості про кримінальне правопорушення внесено за заявою ОСОБА_5 за фактом підробки документації про оцінку майна. Інших обставин вчинення кримінального правопорушення у витязі не зазначено.
Однак який документ підроблений, та чи наявний він в матеріалах судової справи, дізнавачем жодним чином не обґрунтовано.
Разом з тим з протоколу допиту свідка ОСОБА_5 від 17.11.2023 видно, що адвокат колишньої дружини ОСОБА_5 надав його адвокату звіт про оцінку майна.
У клопотанні взагалі не обґрунтовано, яке доказове значення для кримінального провадження має судова справа № 345/1167/23 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Отже, оскільки на цей час слідчий не довів, що відомості, про тимчасовий доступ до яких він просить надати, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не довів обставини, передбачені п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, то у задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю слід відмовити.
Керуючись ст.ст.110,131, 132,159, 160,163, 164,309 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
у задоволенні клопотання дізнавача секторудізнання КалуськогоРВП ГУНПв Івано-Франківськійобласті ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12023096170000283, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.11.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121819244 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні