Єдиний унікальнийномер 448/1722/24
Провадження № 2/448/639/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23.09.2024 року суддя Мостиського районного суду Львівської області Кічак Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс-Агрозахід» до ОСОБА_1 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Фермерське господарство «Агро-Груз» про стягнення заборгованості -
В С Т А Н О В И В:
На адресу суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс-Агрозахід» до ОСОБА_1 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Фермерське господарство «Агро-Груз», про стягнення заборгованості.
Зазначена позовна заява сформована в системі "Електронний суд» представником позивача ОСОБА_2 .
Відповідно достатті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Вимоги до позовної заяви встановлені ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Перевіривши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що таку слід залишити без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам ст.177 ЦПК України з огляду на наступне.
Так, зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що учасниками справи стороною позивача зазначено наступних осіб: відповідачем ОСОБА_1 , а третьою особою Фермерське господарство «Агро-Груз».
Відповідно до ч.1ст.177 ЦПК України,позивач повинендодати допозовної заявиїї копіїта копіївсіх документів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Згідно з частиною 7статті 43 ЦПК України, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи та документів, що до неї додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення. Якщо інший учасник справи відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Однак, всупереч вищенаведеному до сформованої в підсистемі «Електронний суд» позовної заяви стороною позивача додано докази надсилання копій поданих до суду документів лише третій особі по справі - Фермерському господарству «Агро-Груз», натомість доказів надсилання копій поданих до суду документів іншому учаснику справи - відповідачці ОСОБА_1 з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу стороною позивача не додано.
Отже, стороні позивача необхідно надати докази надсилання відповідачці ОСОБА_1 копій позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно частини другої статті 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Таким спеціальним законом є Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до статті 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
З урахуванням зазначеної ціни позову в розмірі 3196890, 18 гривень та вимог п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подану стороною позивача позовну заяву становить 1,5 відсотка ціни позову, що становить 47953, 35 гривень. Про таку ж суму судового збору як складову понесених стороною позивача судових витрат, зазначає представник позивача у позовній заяві.
Натомість, з огляду на те, що позовна заява подана стороною позивача в електронній формі, то у даному випадку застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, відтак за вказану позовну заяву сторона позивача повинна сплатити судовий збір в розмірі 38362, 68 грн. (47953, 35 грн. х 0,8).
Однак, до матеріалів позовної заяви не додано жодного доказу (платіжного документу) про сплату стороною позивача судового збору за подану позовну заяву. Вказівка на відповідний платіжний документ відсутня і в переліку додатків до позовної заяви.
Таким чином, стороні позивача необхідно оплатити судовий збір в сумі 38 362,68 грн., про що до суду надати відповідний платіжний документ або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Отже, недоліки мають бути усунуті шляхом надання оригіналу платіжного документа про сплату судового збору в зазначеному розмірі за наступними реквізитами, які опубліковані на офіційному сайті: «Отримувач коштів ГУК Львiв/Мостиська тг/22030101; код отримувача за ЄДРПОУ 38008294; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); МФО 899998; рахунок отримувача UA448999980313161206000013807; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу 101;
Вищезазначені обставини позбавляють можливості суд вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, а стороні позивача необхідно надати строк для усунення зазначених вище недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ст.185 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс-Агрозахід» до ОСОБА_1 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Фермерське господарство «Агро-Груз» про стягнення заборгованості залишити без руху.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Сервіс-Агрозахід» строк для усунення недоліків п`ять днів в з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху та роз`яснити, що у випадку виконання позивачем у встановлений строк відповідних вимог ухвали суду, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання, інакше така вважається неподаною та повертається позивачу з усіма доданими документами.
Ухвала є остаточною та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Ю.В.Кічак
Суд | Мостиський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121830498 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Мостиський районний суд Львівської області
Кічак Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні