Справа № 386/858/24
Провадження № 2-о/386/46/24
УХВАЛА
про виправлення описок
24 вересня 2024 року смт. Голованівськ
Голованівський районний суд Кіровоградської області в складі
головуючого судді Гут Ю. О.
з участю: секретаря судового засідання Корніцької Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Голованівськ питанння про виправлення описки в ухвалі суду в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: державний нотаріус Другої Бориспільської державної нотаріальної контори Вікуліна Галина Володимирівна та ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення
встановив:
08 серпня 2024 року Голованівський районний суд Кіровоградської області ухвалив рішення у цивільній справі № 386/858/24, провадження № 2-о/386/46/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: державний нотаріус Другої Бориспільської державної нотаріальної контори Вікуліна Галина Володимирівна та ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, було відкрито провадження.
В ухвалі суду було допущено описку, а саме : в описовій та резолютивні частині ухвали не вірно зазначено по батькові ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та замість вірного « ОСОБА_4 » помилково вказано « ОСОБА_5 ».
Суд, з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Судом встановлено, що під час виготовлення тексту вище зазначеної ухвали судом було допущено описку в описовій та резолютивній частині ухвали, а саме : не вірно зазначено по батькові ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Як вбачається з копії витягу ДРАЦС громадян про державну реєстрацію шлюбу № 00044749584 від 27 квітня 2024 року, наданого Дарницьким відділом ДРАЦС у місті Києві Центрального міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Київ) слід правильно зазначати по батькові ОСОБА_3 , замість не правильного « ОСОБА_5 ». (а.с.21-22) .
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про доцільність внесення виправлення в описовій та резолютивних частинах ухвали Голованівського районного суду Кіровоградської області від 08 серпня 2024 року, а саме: вказати вірно ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , замість вказаного не вірно « ОСОБА_5 » .
Керуючись ст.ст. 258-261, 269, 353 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку в ухвалі Голованівського районного суду Кіровоградської області від 08 серпня 2024 року у цивільній справі № справі № 386/858/24, провадження № 2-о/386/46/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: державний нотаріус Другої Бориспільської державної нотаріальної контори Вікуліна Галина Володимирівна та ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення.
Вважати вірним по батькові у мотивувальній та резолютивній частинах ухвали Голованівського районного суду Кіровоградської області від 08 серпня 2024 року- « ОСОБА_3 », яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , замість вказаного не вірно « ОСОБА_5 »».
В іншій частині ухвалу залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду апеляційної скарги. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Голованівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: Гут Ю. О.
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121841252 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Гут Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні