Справа № 301/2449/24
У Х В А Л А
"24" вересня 2024 р. Іршавський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді Гичка О.Б.,
за участю секретаря судового засідання Мелай В.Ю.,
представника позивача адвоката Гринюк Г.В.
представника відповідача адвоката Світлик О.Ю.
провівши підготовче судове засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа : орган опіки та піклування Хустської міської ради про позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Іршавського районного суду Закарпатської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа : орган опіки та піклування Хустської міської ради про позбавлення батьківських прав.
Ухвалою Іршавського районного суду Закарпатської області від 12 липня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
06.09.2024 року відповідач ОСОБА_2 подав до суду зустрічну позовну заявудо ОСОБА_1 про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини.
В підготовчому судовому засіданні представник відповідача - адвокат Світлик О.Ю. просить прийняти зустрічний позов ОСОБА_2 та об`єднати в одне провадження з первісним позовом.
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Гринюк Г.В. подала до суду заяву про збільшення позовних вимог, просить суд прийняти до розгляду та розглянути з основним позовом заяву про збільшення позовних вимог. Стягнути з ОСОБА_2 на користь позивачки аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі по 4000 гривень щомісячно до повноліття дитини з дня подання цієї заяви до суду.
Представник позивача ОСОБА_4 не заперечила проти прийняття зустрічного позову, представник відповідача ОСОБА_5 не заперечила щодо прийняття до розгляду заяви про збільшення позовних вимог.
Заслухавши думку учасників справи, ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до наступних висновків.
У відповідності до вимог ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Згідно з ч.1 ст.194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу.
Як вбачається зі змісту позовних вимог первісного позову до відповідача ОСОБА_2 є - позбавлення батьківських прав. Вимоги зустрічного позову до ОСОБА_1 про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини. Обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, крім цього, задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Судом встановлено, що форма і зміст поданої зустрічної позовної заяви відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, та така заява подана в строк, визначений відповідачу для подання відзиву, юрисдикції та правил підсудності заявлена вимога у справі не змінює, а тому, є за необхідне зустрічний позов прийняти до спільного розгляду з первісним позовом.
Стосовно заяви позивача ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог, суд приходить до висновку про прийняття даної заяви до розгляду.
Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 49, 175, 177, 193, 194, 197, 258-260 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про збільшення розміру позовних вимог - прийняти до розгляду.
Заяву про збільшення позовних вимог надіслати відповідачу, представнику відповідача та третій особі. Відповідачу по справі ОСОБА_2 надати до суду, не пізніше п`яти днів з дня вручення ухвали, відзив на заяву про збільшення позовних вимог в порядку визначеному ст. 191 ЦПК України.
Прийняти зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини.
Відкласти підготовче судове засідання на 28.10.2024 на 11:00 год.
Надати відповідачу за зустрічним позовом строк для подання відзиву на зустрічний позов в порядкуст.178ЦПК України15 днів з дня вручення зазначеної ухвали та копії зустрічної позовної заяви, та надіслати копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Встановити позивачу за зустрічним позовом строк п`ять днів із дня отримання відзиву, протягом якого позивач має право подати відповідь на відзив, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою п`ятою ст.178ЦПК України. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) відповідачеві одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Встановити відповідачу за зустрічним позовом строк п`ять днів із дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою п`ятою ст.178ЦПК України. Копія заперечення на відповідь на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.
Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має право протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали та копій позовних заяв з додатками, подати до суду письмове пояснення щодо позову.
Копію пояснень щодо позову одночасно з поданням його суду третя особа повинна надіслати іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвала окремо від рішення оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Іршавського
районного суду : О. Б. Гичка
Суд | Іршавський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121842520 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Іршавський районний суд Закарпатської області
Гичка О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні