Ухвала
від 24.09.2024 по справі 519/1309/24
ЮЖНИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №519/1309/24

2/519/637/24

У Х В А Л А

24.09.2024 року м. Южне

Суддя Южного міського суду Одеської області Барановська З.І., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до АТ КБ «Приватбанк», за участю третіх осіб Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Швець Руслан Олегович, Южненський ВДВС в Одеському районі Одеської області ПМУМЮ (м.Одеса), про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,

У С Т А Н О В И В:

Позивач звернув до суду з зазначеним позовом.

Позов обґрунтовано тим, що на виконанні Южненського ВДВС в Одеському районі Одеської області ПМУМЮ (м.Одеса) перебуває виконавчий напис про стягнення з ОСОБА_1 на користь АТ КБ «Приватбанк» заборгованості. В теперішній час за місцем роботи боржника у ТОВ «Транспортна Компанія «Рондо» отримано постанову приватного виконавця про звернення стягнення на заробітну плату (дохід) боржника.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Частина 1 статті 4ЦПК України встановлює: кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За загальним правилом, визначеним ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно роз`яснень, викладених у п.37 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» № 3 від 01.03.2013 року, право вибору між судами, яким згідно із правилом загальної підсудності і правилом альтернативної підсудності підсудна справа, належить виключно позивачеві.

Стаття 28ЦПК України встановлює підсудність справ за вибором позивача.

Відповідно до ч. 12статті 28 ЦПК Українипозови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтись також за місцем його виконання.

Таким чином, позови про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню можуть бути пред`явлені як за місцем знаходження відповідача (юридичної особи), так і за місцем його виконання.

Відповідно достатті 1 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VIII(далі - Закон №1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцією України, цимЗаконом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цьогоЗакону, а також рішеннями, які відповідно до цьогоЗаконупідлягають примусовому виконанню.

Згідно частини першоїстатті 5 Закону №1404-VIIIпримусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цимЗакономвипадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюютьсяЗаконом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Відповідно достатті 24 Закону України «Про виконавче провадження»виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.

Приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцем знаходженням боржника - юридичної особи або за місцем знаходженням майна боржника.

Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

Виконання рішення, яке зобов`язує боржника вчинити певні дії, здійснюється виконавцем за місцем вчинення таких дій.

Виконавець має право вчиняти виконавчі дії щодо звернення стягнення на доходи боржника, виявлення та звернення стягнення на кошти, що перебувають на рахунках боржника у банках чи інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах у депозитарних установах на території, на яку поширюється юрисдикція України.

У разі необхідності проведення перевірки інформації про наявність боржника чи його майна або про місце роботи на території, на яку не поширюється компетенція державного виконавця, державний виконавець доручає проведення перевірки або здійснення опису та арешту майна відповідному органу державної виконавчої служби.

Порядок надання доручень, підстави та порядок вчинення виконавчих дій на території, на яку поширюється компетенція іншого органу державної виконавчої служби, передачі виконавчих проваджень від одного органу державної виконавчої служби до іншого, від одного державного виконавця до іншого визначаються Міністерством юстиції України.

Для проведення перевірки інформації про наявність боржника чи його майна або про місце роботи в іншому виконавчому окрузі приватний виконавець має право вчиняти такі дії самостійно або залучати іншого приватного виконавця на підставі договору про уповноваження на вчинення окремих виконавчих дій, типова форма якого затверджується Міністерством юстиції України.

Тобто,закономвстановлено, що місцем виконання рішення є проведення виконавчих дій за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцем знаходження його майна.

Матеріалами виконавчого провадження встановлено, що у виконавчому провадженні ВП №55886558 звернуто стягнення на доходи боржника ОСОБА_1 , а саме на заробітну плату, яку він отримує в ТОВ «Транспортна Компанія «Рондо», яке згідно відповіді з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 24.09.2024 знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що відноситься до території Приморського районного суду м.Одеси.

Відомості про інше місце виконання виконавчого документу на теперішній час відсутні.

Крім того, суддя вважає, що зареєстроване у встановленомузакономпорядку місце проживання або перебування позивача на адміністративно-територіальній одиниці, на яку поширюється юрисдикція Южного міського суду Одеської області не впливає на визначення територіальної підсудності за місцем проживання боржника (відповідача), оскільки місцем виконання виконавчого документу є не місце проживання боржника, а місце його роботи (отримання доходу, заробітної плати, тощо).

Також в позові ОСОБА_1 зазначає, що ніколи не проживав у м.Южне Одеської області, а має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

Таким чином, справа не підсудна Южному міському суду Одеської області, тому позовна заява має бути направлена до Приморському районному суду м.Одеси за місцем виконання виконавчого документу.

За правиломст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Керуючись ст. ст.27,31,32 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовом матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до АТ КБ «Приватбанк», за участю третіх осіб Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Швець Руслан Олегович, Южненський ВДВС в Одеському районі Одеської області ПМУМЮ (м.Одеса), про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, передати на розгляд до Приморського районного суду м.Одеси.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленоюЦПК Українипідсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення її повного тексту.

Суддя Южного міського суду

Одеської області З.І.Барановська

СудЮжний міський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.09.2024
Оприлюднено26.09.2024
Номер документу121845439
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —519/1309/24

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Косіцина В. В.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Южний міський суд Одеської області

Барановська З. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні