ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
24 вересня 2024 року м. ТернопільСправа №921/554/24 Суддя Охотницька Н.В. розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 19.09.2024 (вх. № 649 від 20.09.2024)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросем", проспект Степана Бандери, буд. 9В, м. Київ, 04073
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАРАГРО-С", вул. Є. Коновальця, буд. 11, кв. 34, м. Тернопіль,46020
про стягнення заборгованості в сумі 162 297,20 грн
встановила:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агросем" звернулося до Господарського суду Тернопільської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАРАГРО-С" про стягнення 162 297, 20 заборгованості, з яких: 125 704,51 грн основний борг, 18 807,65 грн пеня, 15 680,91 грн проценти за користування чужими грошовими коштами, 2 104, 13 грн 3 % річних.
Підставою позову визначено неналежне виконання відповідачем умов Договору поставки запасних частин до сільськогосподарської техніки № 28.03.24-299 від 28.03.2024 в частині оплати вартості поставленого позивачем товару.
У відповідності до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Позовна заява б/н від 19.09.2024 (вх. № 649 від 20.09.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросем", подана з дотриманням ст. ст. 162, 164, 176 Господарського процесуального кодексу України, отже, підлягає прийняттю до розгляду судом.
Окрім того, у позовній заяві позивач просить про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження.
При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якому повинен здійснюватися розгляд позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросем", господарський суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Так, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 ГПК України позивач має право в позовній заяві заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається цим Кодексом.
Згідно з ч. 5 ст. 247 ГПК України суд відмовляє у розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження або постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо після прийняття судом до розгляду заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову, відповідна справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ст. 249 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній. Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. ч. 1-3 ст. 247 ГПК України).
Ч. 1 ст. 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 2 ст. 250 ГПК України, у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Окрім того, у позовній заяві представниця Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросем" просить забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ" та направити запрошення для участі у режимі відео конференції на адресу електронної пошти представника anna.o.bodnaruk@gmail.com.
Згідно з ч.1 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання (ч. 2 ст. 197 ГПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 197 ГПК України Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, встановленому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з ч.5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника заявника та надання можливості йому взяти участь у судовому засіданні у справі №921/554/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобі
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст. 12, 162, 164, 176, 197, 232-235, 247, 249, 250, 252 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву б/н від 19.09.2024 (вх. №649 від 20.09.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросем", до розгляду та відкрити провадження у справі № 921/554/24.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Призначити судове засідання на "21" жовтня 2024 року о 09:05 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14а (зал судових засідань № 3, 5-й поверх).
4. Заяву (вх. №7308 від 20.09.2024) представниці Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросем" Боднарук Анни Олександрівни про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задоволити.
5. Судове засідання у справі № 921/554/24 призначене на 21 жовтня 2024 року о 09:05 год. та провести за участю представниці Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросем" Боднарук Анни Олександрівни в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
6. Запропонувати відповідачу, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов, оформлений згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
7. Запропонувати позивачу в 5-денний строк від дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст.166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
8. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив.
9. Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Агросем", відповідно до положень ч. 5 ст. 6 ГПК України, Товариству з обмеженою відповідальністю "ТАРАГРО-С", вул. Є. Коновальця, буд. 11, кв. 34, м. Тернопіль, 46020 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАРАГРО-С" , що згідно ч. 6 ст. 6 ГПК України (в редакції Закону України від 29.06.2023 № 3200-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
З метою усунення негативних наслідків у вигляді повернення письмової заяви (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до ч. 6 статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, суд роз`яснює стороні щодо необхідності здійснити реєстрацію електронного кабінету в ЄСІТС (реєстрація електронного кабінету за посиланням: https://id.court.gov.ua/).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає (ст. 235 ГПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано 24.09.2024.
Суддя Н.В. Охотницька
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121846317 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Охотницька Н.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні