справа № 631/1466/24
провадження № 1-кп/631/136/24
У Х В А Л А
про призначення справи до судового розгляду
25 вересня 2024 року селище Нова Водолага
Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
з боку сторони обвинувачення:
прокурора ОСОБА_3 ,
з боку сторони захисту:
обвинувачених ОСОБА_4 ,
ОСОБА_5
ОСОБА_6
захисників:
обвинуваченого ОСОБА_5 ОСОБА_7 ,
обвинуваченого ОСОБА_6 ОСОБА_8 ,
законного представника ОСОБА_5 ОСОБА_9 ,
законного представника ОСОБА_6 ОСОБА_10 ,
розглянувши та перевіривши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні залу судових засідань № 1 Нововодолазького районного суду Харківської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 липня 2024 року під № 12024221090000686 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України,
В С Т А Н О В И В:
16 вересня 2024 року до Нововодолазького районного суду Харківської області від Красноградської окружної прокуратури Харківської області за вхідним № 6721/24-вх в порядку, передбаченому статтями 291 та 293 Кримінального процесуального кодексу України, надійшов складений слідчим та затверджений прокурором обвинувальний акт з доданими до нього документами у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 липня 2024 року під № 12024221090000686 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України, який відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16 вересня 2024 року у цей же день був переданий головуючому судді ОСОБА_1 під особистий короткий підпис в Журналі реєстрації вхідної кореспонденції.
Ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області від 16 вересня 2024 року призначено підготовче судове засідання.
Під час підготовчого судового засідання прокурор Красноградської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 заявила, що обвинувальний акт складений відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, направлений за підсудністю до Нововодолазького районного суду Харківської області, підстав для закриття чи зупинення провадження не має. У справі маються всі необхідні для розгляду у судовому засіданні матеріали, вважала за можливе призначити справу до судового розгляду у закритому судовому засіданні. Заяв та клопотань щодо витребування певних речей чи документів не мала, прохала здійснити виклик до суду для допиту певних осіб, зазначених у клопотанні, зареєстрованому за вхідним № 6922/24-вх від 25 вересня 2024 року, а саме: ОСОБА_11 та ОСОБА_12 . Також прокурор вважала за необхідне надати доручення органу пробації підготувати досудову доповідь відносно обвинуваченого ОСОБА_4 та неповнолітніх обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_6 відповідно до положень статті 314-1 Кримінального процесуального кодексу України. Крім того, прокурор просила прийняти до розгляду цивільний позов Акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» до ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 про стягнення матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
Уповноважений представник потерпілої особи Акціонерного товариства «Укртелеком» (Харківська філія) ОСОБА_13 у підготовче судове засідання не з`явилась, хоча про дату час та місце розгляду справи була повідомлена у встановленому приписами статті 135 Кримінального процесуального кодексу України порядку. Через канцелярію суду представник потерпілої особи ОСОБА_13 надала заяву, що була зареєстрована за вхідними № 6923/24-вх. від 25 вересня 2024 року, відповідно до якого просила підготовче судове засідання та судовий розгляд справи провести за їх відсутності.
Обвинувачений, ОСОБА_4 , у підготовчому судовому засіданні вважав за можливе призначити справу до судового розгляду, повідомив про відсутність у нього будь-яких клопотань до суду, проти задоволення клопотання прокурора про виклик свідків та наданні доручення органу пробації підготувати досудову доповідь відносно нього не заперечував. Також ОСОБА_4 на пропозицію суду щодо призначення йому захисника відмовився від адвоката, посилаючись на те, що буде самостійно відстоювати свої інтереси, при цьому судом були роз`ясненні обвинуваченому його права, передбачені Конституцією України та нормами Кримінального процесуального законодавства України. Щодо прийняття до розгляду цивільного позову Акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» не заперечував.
Обвинувачений, ОСОБА_5 , його законний представник ОСОБА_9 та захисник ОСОБА_7 у підготовчому судовому засіданні не заперечували проти призначення справи до судового розгляду та наданні доручення органу пробації підготувати досудову доповідь відносно обвинуваченого, повідомивши про відсутність у них будь-яких клопотань, що підлягають вирішенню у відповідності до приписів частини 4 статті 315 Кримінального процесуального кодексу України, проти задоволення клопотання прокурора про виклик для допиту певних осіб та прийняття до розгляду цивільного позову Акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» не заперечували.
Обвинувачений, ОСОБА_6 , його законний представник ОСОБА_10 та захисник ОСОБА_8 у підготовчому судовому засіданні висловили думку про можливість призначення справи до судового розгляду, повідомивши про відсутність у них будь-яких клопотань, що підлягають вирішенню у відповідності до приписів частини 4 статті 315 Кримінального процесуального кодексу України, проти задоволення клопотання прокурора про виклик для допиту певних осіб та наданні доручення органу пробації підготувати досудову доповідь відносно обвинуваченого, не заперечували. Про прийняття до розгляду цивільного позову Акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» не заперечували.
Уповноважені представники Служби у справах дітей Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області та Сектору ювенальної поліції відділу превенції Красноградського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області у судове засідання не з`явились, хоча повідомлялися про дату, час та місце розгляду справи відповідно до приписів частини 1 статті 135 Кримінального процесуального кодексу України. Про причини своєї неявки суд не повідомили, окрім секретаря Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області ОСОБА_14 , яка на електронну адресу суду надіслала клопотання, що було зареєстроване за вхідним № ЕП-1739/24-вх. від 24 вересня 2024 року, відповідно до якого просила розглянути кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України без участі представника Служби у справах дітей Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області.
Заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання щодо можливості призначення справи до судового розгляду, дослідивши обвинувальний акт разом із реєстром матеріалів досудового розслідування, а також проаналізувавши в системному зв`язку усі наявні на даному етапі судового слідства у матеріалах справи докази, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з частиною 1статті 1 Кримінального процесуального кодексу України, порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.
Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положеньКонституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких наданаВерховною Радою України, цього Кодексута інших законів України (частина 2статті 1 Кримінального процесуального кодексу України).
Підготовче провадження у суді першої інстанції здійснюється відповідно до приписів глави 27 розділу ІV Кримінального процесуального кодексу України, якою визначено, що завданням стадії підготовчого судового провадження є, зокрема, перевірка матеріалів досудового розслідування, оцінка змісту і форми обвинувального акту, з метою успішного проведення судового розгляду.
Обвинувальний акт, як встановлено частиною 4 статті 110 Кримінального процесуального кодексу України, є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває особі обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим у статті 291 цього Кодексу
Відповідно до статті 291 Кримінального процесуального кодексу України обвинувальний акт має містити такі відомості: 1) найменуваннякримінального провадженнята його реєстраційний номер; 2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 31) анкетні відомості викривача (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 4) прізвище, ім`я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; 5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення; 6) обставини, які обтяжують чи пом`якшують покарання; 7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; 71) підстави застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, які прокурор вважає встановленими; 8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під часдосудового розслідування); 81) розмір пропонованої винагороди викривачу; 9) дату та місце його складення та затвердження.
Крім того до обвинувального акта додається: 1) реєстр матеріалів досудового розслідування; 2) цивільний позов, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування; 3)розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування(крім випадку, передбаченого частиною другою статті 2971цього Кодексу); 4) розписка або інший документ, що підтверджує отриманняцивільним відповідачемкопії цивільного позову, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування не до підозрюваного; 5) довідка про юридичну особу, щодо якої здійснюється провадження, у якій зазначаються: найменування юридичної особи, її юридична адреса, розрахунковий рахунок, ідентифікаційний код, дата і місце державної реєстрації. Надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється (частина 4 статті 291 Кримінального процесуального кодексу України).
Отже, до суду повинен надійти обвинувальний акт, в якому мають міститися обов`язкові відомості, які зазначені у частині 2 статті 291 Кримінального процесуального кодексу України,та бути доданий перелік документів, який визначений у частині 4 статті 291 наведеного вище кодифікованого закону України.
Як убачається зі змісту обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 липня 2024 року під № 12024221090000686 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України, він фактично відповідає вимогам статті 291 Кримінального процесуального кодексу України, та містить всі необхідні відомості, передбачені зазначеною нормою закону.
Так, в обвинувальному акті міститься виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правова кваліфікація кримінального правопорушення з посиланням на статті закону України про кримінальну відповідальність та сформульовано обвинувачення із зазначенням дій, які були вчинені обвинуваченими, а також обставини, які, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
У обвинувальному акті наявний короткий виклад тексту диспозиції кримінально правової норми, порушення якої інкримінується обвинуваченим, фабула обвинувачення виступає фактичною моделлю вчиненого кримінального правопорушення, а юридичне формулювання це правова модель кримінального правопорушення, вказівка на кримінально-правову норму, порушення якої інкримінується обвинуваченим.
Наведені в обвинувальному акті фактичні дані в своїй сукупності дають повне уявлення стосовно кожного з елементів складу кримінального правопорушення, що, у свою чергу, дає можливість зіставити фактичну складову обвинувачення з його юридичною формулою.
З огляду на вказане, суд доходить висновку про відповідність даного обвинувального акта вимогам чинного законодавства, а також про відсутність у ньому таких недоліків, які б перешкоджали суду призначити судовий розгляд у даному кримінальному провадженні.
Провадження за обвинувальним актом відповідно до приписів статтей 32 та 33 Кримінального процесуального кодексу України підсудне Нововодолазькому районному суду Харківської області.
Угода про визнання винуватості до суду не надходила та сторони кримінального провадження не повідомляли про її досягнення.
Підстав для закриття провадження у справі за підпунктами 4 8 частини 1 або частини 2 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України, як і прийняття рішення за пунктами 1 4 частини 3 статті 314 Кримінального процесуального кодексу України, не має.
Істотних порушень вимог Кримінального процесуального законодавства України, які б перешкоджали призначенню справи до судового розгляду, не встановлено.
З огляду на те, що під час підготовчого судового засідання не було встановлено підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1 4 частини 3 статті 314 Кримінального процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що на підставі обвинувального акта у цьому кримінальному провадженні належить призначити судовий розгляд та з цією метою вирішити питання, пов`язані з підготовкою до судового розгляду.
На підставі приписів статті 26 Кримінального процесуального кодексу України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим кодексом.
Частина 1 статті 337 Кримінального процесуального кодексу України обумовлює, що судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта, крім випадків, передбачених цією статтею.
При цьому, частиною 2 статті 27 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що кримінальне провадження в судах усіх інстанцій здійснюється відкрито. Слідчий суддя, суд може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у разі:
1) якщо обвинуваченим є неповнолітній;
2) розгляду справи про кримінальне правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканності особи;
3) необхідності запобігти розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя чи обставини, які принижують гідність особи;
4) якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може привести до розголошення таємниці, що охороняється законом;
5) необхідності забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.
Також, як констатовано у частинах 4 і 7 зазначеної вище статті, кримінальне провадження у закритому судовому засіданні суд здійснює з додержанням правил судочинства, передбачених цим кодексом. На судовому розгляді в закритому судовому засіданні можуть бути присутні лише сторони та інші учасники кримінального провадження. Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно з пропуском інформації, для дослідження якої проводилось закрите судове засідання та яка на момент проголошення судового рішення підлягає подальшому захисту від розголошення.
Отже, відповідно до загальних засад кримінального провадження рішення про необхідність проведення судового розгляду у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини ухвалюється за клопотанням учасників судового провадження, заявленим під час підготовчого судового засідання, та на підставі чітко обумовлених кримінальним процесуальним законом виняткових випадках, перелік яких є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Заявлене стороною обвинувачення в особі прокурора клопотання про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження, яке підтримане стороною захисту, з огляду на зміст пункту 4 частини 2 статті 315 Кримінального процесуального кодексу України підлягає задоволенню, а тому судовий розгляд цієї справи слід здійснювати у закритих судових засіданнях впродовж усього судового провадження з огляду на наступне.
Кримінальний процесуальний кодекс України у пунктах 11 і 12 частині 1 статті 3 надає визначення терміну малолітня особа та неповнолітня особа, що вжиті у кодексі, а саме: малолітня особаце дитина до досягнення нею чотирнадцяти років і неповнолітня особаце малолітня особа, а також дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Обвинуваченими у даному кримінальному провадженні є ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_6 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_5 , а отже на час здійснення цього судового провадження вони є неповнолітніми особами.
Таким чином, суд вважає за можливе застосувати положення пункту 1частини 2 статті 27 Кримінального процесуального кодексу України й здійснювати судовий розгляд справи з єдиним унікальним № 631/1466/24 (провадження № 1-кп/631/136/24) за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 липня 2024 року під № 12024221090000686 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України, у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження.
Відповідно до положень частини 2 статті 318, пунктів 19, 25 та 26 частини 1 статті 3 Кримінального процесуального кодексу України, судом визначено коло осіб з боку сторони обвинувачення та захисту, які братимуть участь у судовому розгляді.
У підготовчому судовому засіданні від прокурора, потерпілої особи, обвинувачених та їх захисників, а також законних представників неповнолітніх обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_6 клопотань про витребування певних речей чи документів, а також інших клопотань, передбачених пунктом 4 частини 2 статті 315 Кримінального процесуального кодексу України, не надходило, окрім клопотання прокурора про здійснення судового виклику певних осіб до суду для допиту у порядку, визначеному абзацом 1 пункту 4 частини 2 статті 315 Кримінального процесуального кодексу України, яке підлягає задоволенню, й до суду слід викликати задля здійснення допиту під час судового розгляду цього кримінального провадження осіб, перелічених прокурором та зазначених у реєстрі матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 липня 2024 року під № 12024221090000686, а саме: ОСОБА_11 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ; ОСОБА_12 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .
Як убачається з матеріалів справи, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 липня 2024 року під № 12024221090000686, на стадії його досудового розслідування Акціонерним товариство «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» подано цивільний позов до ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 про стягнення матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
З приводу пред`явленого цивільного позову слід зазначити наступе.
Відповідно до частини 2 статті 127Кримінального процесуальногокодексу України шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.
Приписами частин 1 та 5 статті 128Кримінального процесуальногокодексу України визначено, що особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння. Цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються нормиЦивільного процесуального кодексу Україниза умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Процесуальні питання щодо прийняття цивільного позову до розгляду у кримінальному провадженні нормами Кримінального процесуального кодексу Українине врегульовані, а тому для вирішення зазначеного питання судом застосовуються положення цивільного процесуального законодавства.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кримінального процесуального кодексу України форма і зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства.
Ознайомившись з цивільним позовом, суд приходить до висновку, що він в цілому відповідає загальним вимогам, передбаченимстаттями 175 177 Цивільного процесуального кодексу України, підстави, визначеністаттями 185 186Цивільного процесуальногокодексу України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні, а тому суд з урахуванням думки учасників кримінального провадження, зокрема обвинувачених, захисників та законних представників неповнолітніх обвинувачених, вважає за можливе прийняти цивільний позов Акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» до ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 про стягнення матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, до розгляду разом із кримінальним провадженням, що відповідає вимогамстатті 127 Кримінального процесуального кодексу України.
Між тим слід зазначити, що відповідно до статті 61Кримінального процесуальногокодексу України цивільним позивачем у кримінальному провадженні є, зокрема, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди. Права та обов`язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.
Згідно зі статтею 62Кримінального процесуальногокодексу України цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом. Права та обов`язки цивільного відповідача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.
При цьому суд бере до уваги, що відповідно до приписів частини 1 статті 1179 Цивільного кодексу України неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах.
З огляду на вищенаведене, враховуючи, що потерпіла особа Акціонерне товариство «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» має до обвинувачених претензії матеріального характеру, про що звернулася з цивільним позовом, який до провадження прийнято судом, суд вважає за необхідне визнати у даному кримінальному провадженні потерпілу особу Акціонерне товариство «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» цивільним позивачем, а обвинувачених ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , цивільними відповідачами, що узгоджується із положеннями статтей 61 та62 Кримінального процесуального кодексу України.
Положеннями частини 5 статті 314 Кримінального процесуального кодексу України визначено, що у підготовчому судовому засіданні суд у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, за власною ініціативою або за клопотанням обвинуваченого, його захисника чи законного представника, чи за клопотанням прокурора і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини вирішує питання щодо складання досудової доповіді, про що постановляє ухвалу із зазначенням строку підготовки такої доповіді.
За змістом частин 1 та 2 статті 314-1 Кримінального процесуального кодексу України з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду.
Досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні нетяжкого або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі. Досудова доповідь щодо неповнолітнього обвинуваченого віком від 14 до 18 років складається незалежно від тяжкості вчиненого злочину, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи, що під час розгляду кримінального провадження щодо неповнолітніх у відповідності до статтей 485, 487 Кримінального процесуального кодексу України, обов`язковому встановленню підлягають умови життя та виховання неповнолітнього, враховуючи приписи частини 2 статті 314-1 Кримінального процесуального кодексу України суд вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора та доручити представнику персоналу органу пробації скласти досудову доповідь відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та неповнолітніх обвинувачених ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а Службі у справах дітей Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області довідку щодо умов життя та виховання неповнолітніх обвинувачених ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Інших клопотань від учасників кримінального провадження до суду не надійшло.
Таким чином, підготовка до судового розгляду є завершеною.
Відповідно до частини 1 статті 316 Кримінального процесуального кодексу України після завершення підготовки до судового розгляду суд постановляє ухвалу про призначення судового розгляду.
Керуючись пунктом 5 частини 1 статті 7, статтею 12, частиною 1 та пунктом 1 частини 2 статті 27, статтями 32, 33, 61, 62, частиною 2 статті 110, частиною 5 статті 115, статтями 127, 128, 131, 132, 134 138, частиною 4 статті 291, частиною 1 статті 293, статтями 314 317, частиною 1 статті 320, частиною 3 статті 331, частиною 2 статті 369, частиною 3 статті 371, статтею 372, частиною 2 статті 392, частиною 5 статті 532 та статтею 533 Кримінального процесуального кодексу України,
У Х В А Л И В:
Призначити та провести судовий розгляд справи з єдиним унікальним № 631/1466/24 (провадження № 1-кп/631/136/24) за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 липня 2024 року під № 12024221090000686 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України, у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження на 03 жовтня 2024 року о 13 годині 00 хвилин в приміщенні залу судових засідань Нововодолазького районного суду Харківської області, розташованого за адресою: Харківська область, Харківський район, селище Нова Водолага, вулиця Захисників України, будинок № 1.
Прийняти пред`явлений потерпілою особою Акціонерним товариство «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» цивільний позов до ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 про стягнення матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, до провадження з кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 липня 2024 року під № 12024221090000686 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України.
Визнати потерпілу особу Акціонерне товариство «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» цивільним позивачем, а обвинувачених ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 цивільними відповідачами у вказаному кримінальному провадженні.
Роз`яснити Акціонерному товариству «Укртелеком» в особі Харківської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» права цивільного позивача відповідно достатті 61 Кримінального процесуального кодексу України, а обвинуваченим ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 права цивільних відповідачів, відповідно до статті 62 Кримінального процесуального кодексу України.
Визначити цивільним відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 Цивільного процесуального кодексу України, і всі докази, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог частини 4статті 178 Цивільного процесуального кодексу України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів цивільні відповідачі зобов`язані надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує цивільний позов за наявними матеріалами.
У судове засідання викликати учасників кримінального провадження: прокурора, уповноваженого представника потерпілої особи, обвинувачених та їх захисників, а також законних представників неповнолітніх обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , цивільного позивача та цивільних відповідачів.
Клопотання прокурора про виклик певних осіб для допиту задовольнити.
Викликати в судове засідання для допиту в якості свідків:
ОСОБА_11 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ;
ОСОБА_12 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .
Доручити представнику Красноградського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області (вулиця Захисників України, будинок № 121, місто Красноград, Красноградський район, Харківська область) підготувати в строк до 03 жовтня 2024 року досудову доповідь щодо обвинувачених:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Старовірівка, Красноградського району, Харківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , засоби зв`язку НОМЕР_1 ;
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця села Старовірівка, Красноградського району, Харківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , засоби зв`язку НОМЕР_2 ;
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця міста Харкова, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , засоби зв`язку НОМЕР_3 .
Доручити Службі у справах дітей Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області в строк до 03 жовтня 2024 року скласти та направити до суду довідку щодо умов життя та виховання неповнолітніх обвинувачених:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Старовірівка, Красноградського району, Харківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , засоби зв`язку НОМЕР_1 ;
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця села Старовірівка, Красноградського району, Харківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , засоби зв`язку НОМЕР_2 .
Кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснювати суддею одноособово.
Роз`яснити учасникам судового провадження право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження на підставі їх письмових клопотань.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її постановлення. Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачені частиною 1 статті 392 Кримінального процесуального кодексу України.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Нововодолазький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121856584 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Нововодолазький районний суд Харківської області
Трояновська Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні