ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
25.09.2024Справа № 910/7394/24Господарський суд міста Києва у складі судді Трофименко Т.Ю., розглядаючи у підготовчому засіданні матеріали справи
за позовом Приватного акціонерного товариства "Виробничо-наукове підприємство "Укрзооветпромпостач"
до Індивідуального підприємства "МЕЛХЕМ БІО"
про стягнення 39 814,57 доларів США, що еквівалентно 1 610 264,45 грн,
Представники сторін:
від позивача: Верходанов О.А.,
від відповідача: не з`явились
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/7394/24 за позовом Приватного акціонерного товариства "Виробничо-наукове підприємство "Укрзооветпромпостач" до Індивідуального підприємства "МЕЛХЕМ БІО" про стягнення 39 814,57 доларів США, що еквівалентно 1 610 264,45 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.09.2024 було зобов`язано Міністерство юстиції України (вул. Архітектора Городецького, 13, м. Київ, 01001; ідентифікаційний код 00015622) у найкоротший термін, але не пізніше 20.09.2024, надати Господарському суду міста Києва із посиланням на справу № 910/7394/24 письмові роз`яснення та рекомендації щодо порядку виконання положень ст. 21 Консульської конвенції між Україною і Туркменістаном (1998) в контексті способу забезпечення повідомлення учасника справи - резидента Туркменістану про розгляд судової справи, зокрема, вручення йому копії позовної заяви судових рішень (ухвал, повідомлень); щодо можливості надання такої функції консулами України в Туркменістані.
Підготовче засідання у справі № 910/7394/24 відкладено на 25.09.2024.
Суд зазначає, що ухвала Господарського суду міста Києва від 04.09.2024 у справі № 910/7394/24 була надіслана на адресу Міністерства юстиції України, однак, станом на 25.09.2024 останнім вимоги суду не виконано, будь-яких відповідей та роз`яснень щодо викладених у вказаній ухвалі суду питань від Міністерства юстиції України не надходило.
В підготовче засідання 25.09.2024 з`явився представник позивача, який просив повторно зобов`язати Міністерство юстиції України виконати вимоги ухвали від 04.09.2024.
Відповідно до ст. 129 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 18 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Одним із видів судових рішень відповідно до ч. 1 ст. 232 Господарського процесуального кодексу України, є ухвали.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Статтею 177 Господарського процесуального кодексу України визначено завдання та строк підготовчого провадження. Так, згідно з ч. 1 наведеної статті, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.
У підготовчому засіданні суд: 1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів; 2) з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; 3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; 4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; 5) може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; 6) з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; 7) з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; 8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; 9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; 10) вирішує заяви та клопотання учасників справи; 11) направляє судові доручення; 12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; 13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; 14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; 15) встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; 16) з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; 17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи; 18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; 19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті (ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України).
Статтею 7 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Статтею 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Отже, з урахуванням наведених положень процесуального законодавства, з метою дотримання основних принципів господарського судочинства та виконання завдань підготовчого провадження, з огляду на необхідність вирішення питання щодо способів належного повідомлення про розгляд справи юридичної особи-резидента Туркменістану, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання для надання можливості Міністерству юстиції України виконати вимоги п. 3 резолютивної частини ухвали Господарського суду міста Києва від 04.09.2024 у справі № 910/7394/24.
При цьому, за приписами ч. 3 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 120, 177, 182, 183, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Відкласти підготовче засідання у справі № 910/7394/24 на 06.11.24 о 10:15 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 8 .
2. Продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.
3. Викликати у підготовче засідання представників сторін, повноваження яких оформити відповідно до вимог ст. 60 Господарського процесуального кодексу України.
4. Повторно зобов`язати Міністерство юстиції України (вул. Архітектора Городецького, 13, м. Київ, 01001; ідентифікаційний код 00015622) у найкоротший термін, але не пізніше 21.10.2024, виконати вимоги п. 3 резолютивної частини ухвали Господарського суду міста Києва від 04.09.2024 у справі № 910/7394/24, а саме: надати Господарському суду міста Києва із посиланням на справу № 910/7394/24 письмові роз`яснення та рекомендації щодо порядку виконання положень ст. 21 Консульської конвенції між Україною і Туркменістаном (1998) в контексті способу забезпечення повідомлення учасника справи - резидента Туркменістану про розгляд судової справи, зокрема, вручення йому копії позовної заяви судових рішень (ухвал, повідомлень); щодо можливості надання такої функції консулами України в Туркменістані.
5. Попередити Міністерство юстиції України про наслідки невиконання вимог суду відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили негайно після оголошення та оскарженню не підлягає.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 25.09.2024.
Суддя Т. Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121857960 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні