Ухвала
від 24.09.2024 по справі 915/937/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

================================================================

УХВАЛА

про відмову в задоволенні заяви про

прийняття участі засіданні в режимі відеоконференції

24 вересня 2024 року Справа № 915/937/24

м. Миколаїв.

Господарський суд Миколаївської області,

головуючий суддя Коваль С.М.,

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю НІКО Солар

про участь у режимі відеоконференції у підготовчому засіданні

з розгляду справи № 915/937/24

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю НІКО Солар,

04070, м.Київ, вул. Борисоглібська, 6 б;

до Російської Федерації в особі Міністерства оборони Російської Федерації,

Краснопресненська набережна, 2, м.Москва;

про відшкодування завданої шкоди (збитків) у розмірі 87550571 грн,-

В С Т А Н О В И В:

Товариством з обмеженою відповідальністю (ТОВ) НІКО Солар пред`явлено позов до Російської Федерації про відшкодування завданої шкоди (збитків) у розмірі 87550571 грн., понесених унаслідок артилерійсько-ракетного удару по майну (фото електричні станції) ТОВ НІКО Солар, яке заходилось за адресою: вул. Шкільна, 1-Б, село Прибузьке, Галицинівська сільська територіальна громада, Миколаївській район, Миколаївської області.

У позивній заяві також викладено вимогу про стягнення з відповідачів грошових коштів на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором та витрати на експертизу.

За такими вимогами ухвалою від 19.08.2024 відкрито провадження в даній справі, та вирішено розглядати справу у порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 25.09.2024 о 14 год. 00 хв.

Від представника ТОВ НІКО Солар через електронний суд до суду надійшла заява про участь у засіданні, призначеному на 25.09.2024 о 14 год. 00 хв., у режимі відеоконференції поза межами суду.

Згідно чинного законодавства, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється з використанням засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", а в разі їх відсутності - у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ст. 197 ГПК України).

При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Вирішуючи клопотання позивача про проведення засідання в режимі відеоконференції, суд ураховує, що ухвалою суду від 19.08.2024 призначено підготовче засідання на 25.09.2024 о 14 год. 00 хв., явка представників у судове засідання не визнавалась обов`язковою (з метою дотримання захисту життя і здоров`я відвідувачів і працівників суду, а також віялове відключення електричної енергії); участь представника сторони не є необхідною для встановлення всіх обставин справи; предмет та підстави спору; стадію господарського процесу, а також, що будівля Господарського суду Миколаївської області постраждала внаслідок ракетного обстрілу, і на теперішній час суд продовжує здійснювати правосуддя з можливістю проведення відеоконференції тільки у чотирьох залах судового засідання, внаслідок чого проведення засідання в даній справі в режимі відео конференції може бути утрудненим і зайняти тривалий проміжок часу.

Ураховуючи викладене, в задоволенні заяви представників ТОВ НІКО Солар, належить відмовити.

Керуючись ст.ст. 197, 234 ГПК України, суд,

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви представника товариства з обмеженою відповідальністю НІКО Солар про прийняття участі в режимі відеоконференції у судовому засіданні у справі №915/937/24, призначеному на 25.09.2024 о 14 год. 00 хв., відмовити

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя С.М. Коваль.

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення24.09.2024
Оприлюднено26.09.2024
Номер документу121858211
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди

Судовий реєстр по справі —915/937/24

Ухвала від 18.12.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С. М.

Рішення від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С. М.

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С. М.

Ухвала від 25.09.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С. М.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С. М.

Ухвала від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С. М.

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні