Справа № 369/14584/23
Провадження № 2/369/2146/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(про передачу справи за підсудністю)
05.03.2024 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Фінагеєвої І.О.,
при секретарі Херенковій К.К.,
за участі представника позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу №369/14584/23 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_4 звернулася до Києво-Святошинського районного суду Київської області із вищевказаним позовом.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14 вересня 2023 року справу передано на розгляд судді Фінагеєвій І.О.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20 вересня 2023 року відкрито позовне провадження у цивільній справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
В судовому засіданні на обговорення постало питання про передачу цивільної справи №369/14584/23 за підсудністю відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України за зареєстрованим місцем проживання відповідача.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 заперечував щодо направлення справи за зареєстрованим місцем проживання відповідача та просив розглядати справу в Києво-Святошинському районному суді Київської області. Зазначив, що позивач і дитина проживають на території Києво-Святошинського району Київської області. Крім того, третя особа також територіально знаходиться в Києво-Святошинському районі Київської області, тому на думку представника позивача направлення справи за підсудністю до Ружинського районного суду Житомирської області ускладнить розгляд справи. Посилався на ч. 2 ст. 28 ЦПК України, згідно якої позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них. Зважаючи на це, представник позивача вважав, що до даної справи може бути застосована альтернативна підсудність. Окрім вищезазначеного вказав, що відповідач фактично проживає та працює в Києво-Святошинському районі Київської області.
В судовому засіданні відповідач та представник відповідача не заперечували щодо передання справи за підсудністю.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд вважає, що справа не підсудна Києво-Святошинському районному суду Київської області та підлягає передачі за підсудністю до Ружинського районного суду Житомирської області, з таких підстав.
Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Стаття 28 ЦПК України не передбачає альтернативної підсудності для позову про визначення місця проживання дитини, тому територіальна юрисдикція позову про визначення місця проживання дитини визначена імперативно тільки за зареєстрованим місцем проживання відповідача. Для випадків, коли невідоме зареєстроване місце проживання відповідача, то для цього закон встановлює певні правила (ч.9, ч.10 ст.28, ст.29 ЦПК). Інших випадків зміни територіальної підсудності, тобто інших підстав для недотримання та відступу від загального правила, встановленого статтею 27 ЦПК України - процесуальний закон не передбачає.
Так, у судовому засіданні було встановлено, що згідно паспорта громадянина України, відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином,враховуючи викладеневище,позовна заява ОСОБА_4 до ОСОБА_2 провизначення місцяпроживання дитиниповинна бутипред`явленазгідно зч.1ст.27ЦПК Україниза зареєстрованиму встановленомузаконом порядкумісцем проживаннявідповідача заадресою: АДРЕСА_1 , що не відноситься до територіальної підсудності Києво-Святошинського районного суду Київської області, а належить до територіальної юрисдикції Ружинського районного суду Житомирської області.
Згідно статті 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 ЦПК України суддя передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 р. № 3477-IV, інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у пункті 1 статті 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Частиною 9 ст. 187 ЦПК України встановлено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним направити за підсудністю цивільну справу №369/14584/23 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, передати за підсудністю до Ружинського районного суду Житомирської області (адреса: вулиця О. Бурди, 37, смт Ружин, Житомирська область, 13600).
Керуючись ст.ст. 27, 28, 32, 32, 187 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу №369/14584/23 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, передати за підсудністю до Ружинського районного суду Житомирської області (адреса: вулиця О. Бурди, 37, смт Ружин, Житомирська область, 13600).
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: І. О. Фінагеєва
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121860246 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Фінагеєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні