ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
25 вересня 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/8452/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Алєксєєва Н.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника Головного управління ДПС у Київській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та повернення до розгляду справи у підготовчому провадженні у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІБРА ОЙЛ" до Головного управління ДПС у Київській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛІБРА ОЙЛ" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Київській області, Державної податкової служби України про:
- визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26.04.2024 №10968211/44727438;
- зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в реєстрі податкову накладну №18 від 31.03.2024.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.07.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Вирішено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
14.08.2024 надійшла заява представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в адміністративній справі з використанням власних засобів зв`язку поза межами приміщення суду.
14.08.2024 заяву представника Головного управління ДПС у Київській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задоволено. Вирішено провести підготовче засідання, призначене на 10:40 год. 09 вересня 2024 року в режимі відеоконференції із застосуванням сервісу "EASYCON" за участі представника Головного управління ДПС у Київській області.
Ухвалою суду від 09.09.2024 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 09:40 год. 02 жовтня 2024 року.
25.09.2024 надійшла заява представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в адміністративній справі з використанням власних засобів зв`язку поза межами приміщення суду та повернення до розгляду справи у підготовчому провадженні.
Розглядаючи дану заяву суд виходить з наступного.
Положеннями статті 195 КАС України визначений порядок участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до частини 5 статті 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Разом з тим, судом з`ясовано, що від представника відповідача подано дві заяви про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Оскільки, ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.08.2024 заяву про проведення відеоконференції з власних технічних засобів задоволено, то відсутні підстави для повторного задоволення заяви.
Враховуючи викладене, заява представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
Вирішуючи питання про повернення до стадії підготовчого провадження, суд зазначає таке.
Завдання адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до ст. 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Ухвалою суду якою відкрито провадження у справі, явка сторін у судове засідання не визнана обов`язковою, а представник відповідача має можливість наводити суду свої доводи, міркування та вимоги у письмових процесуальних документах.
Відповідно до пункту 7 частини другої статті 180 КАС України у підготовчому засіданні суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом, чи причини їх неподання; пропонує учасникам справи надати суду додаткові докази або пояснення; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових та електронних доказів за їх місцезнаходженням; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання; вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
З аналізу наведеної норми слідує, що сторони повинні подати докази разом із позовною заявою та відзивом на позовну заяву у строк, встановлений законом, до закінчення підготовчого провадження, а у разі неможливості подання з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк.
Згідно зі ст.183 КАС України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Ухвалою від 09.09.2024 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті.
У цій ухвалі суд зазначив, що у підготовчому засіданні судом здійснено дії, визначені частиною 2 статті 180 Кодексу адміністративного судочинства України, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження у справі закрито у порядку письмового провадження, враховуючи неявку представника позивача у підготовче засідання та відсутність необхідності заслухання пояснень представника відповідача, які вже наведені ним у письмових процесуальних документах.
Податковим органом не зазначено, які саме докази слід витребувати, долучити до матеріалів справи, не зазначено об`єктивних причин, з яких відповідні докази не могли бути подані до закриття підготовчого провадження.
У підготовчому провадженні сторони повідомили про всі обставини, які їм відомі; у підготовчому засіданні 09.09.2024 було також з`ясовано, що сторони надали всі докази, на які вони покликаються у заявах по суті справи.
Упродовж розгляду справи в підготовчому провадженні суд з`ясував, що сторони не бажають вирішити спір шляхом примирення.
При цьому суд зауважує, що відповідно до ч.3 ст.199 КАС України розгляд справи по суті розпочинається з оголошенням головуючим судового засідання відкритим. Таким чином, розгляд цієї справи по суті ще не розпочався.
Суд зазначає, що чинним Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено повернення до підготовчого провадження або поновлення підготовчого провадження, повернення до розгляду справи у підготовчому провадженні є неможливим навіть за наявності поважних причин, що зумовлено, зокрема, необхідністю дотримання принципів стадійності адміністративного процесу та правової визначеності, а також з метою недопущення зловживання процесуальними правами тією чи іншою стороною.
Повернення до стадії підготовчого провадження порушить принцип рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, надасть одній зі сторін у справі значну процесуальну перевагу, що є неприпустимим, зважаючи на принципи адміністративного судочинства.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви представника Головного управління ДПС у Київській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та повернення до розгляду справи у підготовчому провадженні.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 173, 180, 181, 183, 195, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В АЛ И В:
Відмовити у задоволенні заяви представника Головного управління ДПС у Київській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та повернення до розгляду справи у підготовчому провадженні.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121871583 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.Ю. Алєксєєва
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні