УХВАЛА
про перехід із спрощеного провадження до загального
25 вересня 2024 року справа № 580/7959/24
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А. В., розглянувши клопотання представника Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Фесюк Оксани Володимирівни про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в адміністративній справі № 580/7959/24 за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку,
ВСТАНОВИВ:
12.08.2024 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі позивач) з позовною заявою до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі відповідач 1), Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області (далі відповідач 2), в якій, з урахуванням поданої уточненої позовної заяви, просить:
- визнати протиправними та скасувати наказ виконуючого обов`язки Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів ОСОБА_2 від 26 липня 2024 року № 15-С «Про притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності»;
- визнати протиправними та скасувати наказ Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від ОСОБА_3 31 липня 2024 року № 647-К «Про звільнення ОСОБА_1 »;
- поновити ОСОБА_1 на посаді першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області з 01.08.2024 або на рівнозначній посаді в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області;
- стягнути з Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час вимушеного прогулу;
- рішення суду в частині поновлення на роботі та виплати середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу звернути до негайного виконання.
Ухвалою від 02.09.2024 суддя прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив спрощене позовне провадження без виклику учасників справи.
19.09.2024 до Черкаського окружного адміністративного суду надійшло клопотання представника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, в якому просить розглядати справу № 580/7959/24 за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче судове засідання.
В обгрунтування клопотання послалась на те, що справа, що розглядається, має важливе значення для сторін і становить значний суспільний інтерес, оскільки стосується правомірності звільнення позивача, яка перебувала на посаді першого заступника керівника територіального органу центрального органу виконавчої влади. Ця справа не належить до категорії справ незначної складності в силу прямої вказівки в п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України, адже стосується звільнення особи, посада якої належить до посад державної служби категорії «Б», тобто особи, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище.
Розглянувши клопотання представника відповідача, суд зазначає таке.
Згідно з частиною 4 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обгрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про:
1) залишення заяви відповідача без задоволення;
2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Згідно з частинами 1, 2, 3 статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України під час вирішення питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Принцип офіційного з`ясування всіх обставин у справі закріплений у частині четвертій статті 9 КАС України, що розуміється у виявленні та дослідженні доказів судом за власною ініціативою, відповідно до якої суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі.
Адміністративний суд не обмежений у виборі способів відновлення порушеного права особи і вправі обрати найбільш ефективний спосіб захисту такого права, який відповідає характеру порушення з урахуванням обставин конкретної справи, однак, перебирання непритаманних суду повноважень суб`єкта владних повноважень неможливе за відсутності всіх умов, необхідних для втручання у дискреційні повноваження відповідного суб`єкта. Рішення, яке приймається суб`єктом владних повноважень у межах його дискреційних повноважень є правомірним лише за умови, що воно відповідає всім критеріям, що визначені частиною другою статті 2 КАС України (висновки ВС у справі №380/13558/21).
Суд врахував, що посада, яку позивач займала перед звільненням, належить до посад державної служби категорії «Б» (перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області). У цій справі позивач оскаржує, зокрема, наказ Держпродспоживслужби від 31.07.2024 № 647-к «Про звільнення ОСОБА_1 ».
Ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Приміткою до ст. 51-3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VIII визначено, що службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, є, зокрема, особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або «Б».
Справа № 580/7959/24 є справою щодо звільнення з публічної служби, в якій позивачем є службова особа, яка у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займає відповідальне та особливо відповідальне становище.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що у справі мають бути вирішені питання статті 180 КАС України, що потребує офіційного з`ясування всіх обставин справи. Дотримуючись принципу офіційного з`ясування обставин справи та вимог ч. 3 ст. 257 КАС України, суд вирішив здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження із призначенням підготовчого засідання.
Згідно із частиною 4 статті 173 КАС України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Згідно з пунктами 1, 3, 7 частини 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує значення справи для сторін, категорію та складність справи; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в загальному позовному провадженні.
Керуючись статтями 12, 256, 260, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Фесюк Оксани Володимирівни задовольнити.
Розгляд справи №580/7959/24 за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 10 год 00 хв 22.10.2024, що буде проводитись одноособово суддею Руденко А.В. у приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
У підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов`язані завчасно повідомити про це суд (ч. 2 ст. 131 КАС України).
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Алла РУДЕНКО
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121872579 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Алла РУДЕНКО
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні