154/2089/24
1-кс/154/887/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2024 року м. Володимир
Слідчий суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області ОСОБА_1 , за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про примусове відібрання біологічних зразків для проведення експертиз у кримінальному провадженні, що внесено в ЄРДР за № 42024032060000013 від 13.05.2024 року, розпочатого за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5ст. 191 КК України,
встановив:
Слідчий СВ Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Володимир-Волинського міського суду Волинської області з клопотанням про надання дозволу напримусовевідібрання біологічних зразків букального епітелію підозрюваного ОСОБА_4 .
Клопотання обгрунтоване тим, що дсудовим розслідуванням встановлено, що службові особи КП "Володимиртепло" та ФОП ОСОБА_4 , діючи в умовах воєнного стану, під час проведення закупівлі паливних матеріалів ( дерев`яної щепи), протягом 2023 допустили розтрату бюджетних коштів. Вказані матеріали внесені в ЄРДР від 22.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
У ході проведення досудового розслідування встановлено, що між КП «Володимиртепло» та ФОП ОСОБА_4 був укладений від 27.02.2023 безномерний договір про постачання щепи.
Згідно з акту 130305-25/05 від 29.03.2024 Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області, що складений за результатом ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Володимиртепло» за період із 01.06.2021 по 31.12.2023, виявлено дебіторську заборгованість ФОП ОСОБА_4 перед підприємством станом на 01.01.2024 у сумі 2757080 гривень.
Враховуючи фактичне закінчення дії договору, згідно з норм ч. 1 ст. 267 Господарського кодексу України , порушення пункту 3.2 договору про закупівлю щепи щодо поставки товару на підприємство, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» призвело до фактичної оплати за дерев`яну тріску (соснову) без її отримання, як наслідок незаконних видатків та матеріальної шкоди (збитків) на суму 2712690 гривень.
02.06.204 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_4 повідомлено про підозру у кримінальному правопорушенні весеному в ЄРДР за ч. 5 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України « Про держану реєстрацію геномної інформації людини» обов`язковій державній реєстрації підлягає геномна інформація осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров`я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, або стосовно яких обвинувальний акт у кримінальних провадженнях зазначеної категорії злочинів передано до суду.
Відповідно до Порядку проведення обов`язкової державної реєстрації геномної інформації людини затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 978 від 29.08.2023, відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров`я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, у разі, коли результати експертизи (дослідження) можуть бути використані для забезпечення завдань кримінального провадження, здійснюється згідно ізстаттею 242КПК України.
02.09.2024 у відповідності до ст. 241 та 245 КПУ України, винесено постанову про відібрання зразків букального епітелію у ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після ознайомлення із вказаною постановою підозрюваний ОСОБА_4 у присутності захисника ОСОБА_5 відмовилися надати зразки букального епітелію про що зробив запис у протоколі відібрання зразків від 02.09.2024.
З метою всебічного, повного і об`єктивного проведення досудового розслідування та проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, в зв`язку з неможливістю отримати біологічні зразки підозрюваного ОСОБА_4 , на підставі ч. 3 ст. 245 КПК України, виникла необхідність у зверненні до слідчого судді з клопотанням про отримання дозволу на здійснення відібрання біологічних зразків, примусово.
Оскільки ОСОБА_4 відмовився надати зразки добровільно, а тому слідчий, за погодженням із прокурором, звернувся до суду із клопотанням про відібрання відповідних зразків у примусовому порядку.
В судове засідання слідчий подав заяву в якій просить клопотання задовольнити, розгляд клопотання проводити у його відсутності.
Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 просили відмовити у задоволенні клопотання за безпідставністю, розгляд проводити у їхній відсутності.
Дослідивши матеріали клопотання та додані докази, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.ч.1-3ст.245КПК України у разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи або за клопотанням якої експертиза призначена слідчим суддею. У випадку, якщо проведення експертизи доручено судом, відібрання зразків для її проведення здійснюється судом або за його дорученням залученим спеціалістом.
З аналізу наведеної норми вбачається, що отримання зразків відбираються лише для необхідності проведення експертизи.
Клопотання слідчий обгрунтовує тим, що підозрюваний ОСОБА_4 відмовляється добровільно надати зразки, які необхідні для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.
Однак слідчий не надав суду процесуального рішення, яке б підтверджувало, що у даному кримінальному провадженні призначена судово молекулярно-генетична експертиза (постанови про призначення експертизи).
Також у клопотанні слідчий покликається на Порядок проведення обов`язкової державної реєстрації геномної інформації людини затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 978 від 29.08.2023.
Відповідно до Порядку проведення обов`язкової державної реєстрації геномної інформації людини затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 978 від 29.08.2023, відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров`я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, у разі, коли результати експертизи (дослідження) можуть бути використані для забезпечення завдань кримінального провадження, здійснюється згідно ізстаттею 242КПК України.
Тобто, з аналізу наведеного Порядку вбачається, що відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу здійснюється лише у разі, коли результати експертизи (дослідження) можуть бути використані для забезпечення завдань кримінального провадження.
Однак слідчий жодним чином не обгрунтував, яким чином можуть бути використанні результати молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу ОСОБА_4 , як доказ у кримінальному провадженні за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.
З урахування наведеного, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є безпідставним, а тому слід відмовити у його задоволенні.
Керуючись ст.ст.159-166,245,369,372 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Відмовити у задоволенні клопотання про примусове відібрання біологічних зразків для проведення експертиз у кримінальному провадженні, що внесено в ЄРДР за № 42024032060000013 від 13.05.2024 року, розпочатого за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5ст. 191 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя:/підпис/
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121881601 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Каліщук А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні