Справа № 570/3607/24
Номер провадження 2-о/570/179/2024
УХВАЛА
16 вересня 2024 року
Рівненський районний суд Рівненської області в особі:
судді Красовського О.О.
з участю секретаря судових засідань Захарук Г.Л.
представника заявниці - адвоката Хіноцької О.
представника заінтересованої особи ОСОБА_3
заінтересованої особи ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області, ОСОБА_1 , в/ч НОМЕР_1 про встановлення факту перебування на утриманні,
в с т а н о в и в :
В провадженні Рівненського районного суду Рівненської області перебуває зазначена справа.
В судовому засіданні представник заявника подану заяву підтримала. Пояснила про обставини описані в заяві.
Представник служби у справах дітей Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області в судовому засіданні підтвердили обставини, описані в заяві. Висновок щодо позбавлення батьківських прав біологічного батька дітей, служба не готувала. Заявник не може бути усиновлювачем старшої дитини, оскільки їхня різниця у віці менша 15 років.
Заінтересована особа ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення заяви. Пояснила, що заявник турбується про дітей.
Після з`ясування всіх обставин справи суд видалився до нарадчої кімнати.
Під час перебування у нарадчій кімнаті виникла необхідність у поновленні судового розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст.5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Однією із засад цивільного судочинства є змагальність сторін та рівність учасників справи в правах щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом (ст. 12 ЦПК України).
Згідно з ст.129 Конституції України до основних принципів судочинства належить принцип змагальності сторін і свободи в наданні суду своїх доказів та в доведенні перед судом їхньої переконливості.
Відповідно до ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість керує ходом судового процесу та сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод(далі Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження.
Відповідно до ст.244 ЦПК України після судових дебатів суд виходить до нарадчої кімнати (спеціально обладнаного для ухвалення судових рішень приміщення) для ухвалення рішення, оголосивши орієнтовний час його проголошення.
Якщо під час ухвалення рішення виникає потреба з`ясувати будь-яку обставину шляхом повторного допиту свідків або вчинення певної процесуальної дії, суд, не приймаючи рішення, постановляє ухвалу про поновлення судового розгляду.
Розгляд справи у випадку, встановленому частиною другою цієї статті, проводиться виключно в межах з`ясування обставин, що потребують додаткової перевірки.
Після закінчення поновленого розгляду справи суд залежно від його результатів відкриває судові дебати з приводу додатково досліджених обставин і виходить до нарадчої кімнати для ухвалення рішення або, якщо вчинення необхідних процесуальних дій у даному судовому засіданні виявилося неможливим, оголошує перерву.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, для повного, об`єктивного та всебічного розгляду справи по суті та встановлення всіх обставин справи, суд вважає за необхідне поновити судовий розгляд у даній цивільній справі, з метою з`ясування та належного повідомлення про слухання справи заінтересованої особи в/ч НОМЕР_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст.244 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Повернутися до стадії судового розгляду у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області, ОСОБА_1 , в/ч НОМЕР_1 про встановлення факту перебування на утриманні.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя: Красовський О.О.
Повне рішення суду складено 21 вересня 2024 року.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121883583 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Рівненський районний суд Рівненської області
Красовський О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні