Рішення
від 26.09.2024 по справі 645/2264/24
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/2264/24

Провадження № 2/645/1398/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

26 вересня 2024 року м.Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Алтухової О.Ю.,

секретар судового засідання Малій О.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові, в порядку заочного розгляду за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Салтівський 264К» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій,-

в с т а н о в и в :

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Салтівський 264К» (далі - ОСББ «Салтівський 264К»), від імені та в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 , через підсистему «Електронний суд» звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість по внесках співвласників на утримання будинку в загальній сумі 9781,26 грн за адресою: АДРЕСА_1 , та заборгованість по внесках співвласників на утримання будинку в загальній сумі 9853,04 грн за адресою: АДРЕСА_2 , зі стягненням з відповідача суми інфляційних втрати та 3% річних за прострочення виконання грошового, витрати по сплаті судового збору в сумі 3028,00 грн просили покласти на відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСББ «Салтівський264К» створено власниками квартир багатоквартирного будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , яке забезпечує утримання та використання спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території. Відповідачу на праві приватної власності належать квартири АДРЕСА_4 - 41,7м2 та АДРЕСА_5 - 42м2 в будинку за вказаною вище адресою, однак відповідач з 01.04.2021 року не виконував передбачений Статутом об`єднання обов`язок по сплаті внеску на утримання будинку, в зв`язку з чим станом на 29.04.2024 року у нього перед позивачем утворилась заборгованість у розмірі: 9781,26 грн за квартирою АДРЕСА_4 та АДРЕСА_6 . Оскільки відповідач добровільно не здійснює погашення тому позивач просить стягнути з нього суму заборгованості з урахуванням індексу інфляції та 3 % річних, а також суму сплаченого судового збору.

Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 06 травня 2024 року відкрито провадження у справі. Розгляд справи постановлено проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

14.08.2024 року на адресу суду, через підсистему «Електронний суд», від представника позивача ОСОБА_2 ,надійшла заява про зменшення позовних вимог, копія якої направлена відповідачу засобом поштового зв`язку, про що надані відповідні докази.

Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 02.09.2024 року постановлено прийняти до розгляду заяву представника позивача про зменшення розміру позовних вимог по справі №645/1955/24 за позовною заявою ОСББ «Салтівський264К» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Представник позивача ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилась, 25.07.2024 року через канцелярію суду подала заяву, у якій, зокрема, просила проводити розгляд справи без участі представника позивача, проти ухвалення заочного рішення не заперечувала.

Відповідно до ч. 3 ст.211ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач у судове засідання повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином. Викликався у судове засідання в порядку ст.128ЦПКУкраїни шляхом шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті Судової влади України. Причини неявки відповідач суду не повідомив, будь-яких заяв та клопотань від відповідача не надходило.

У зв`язку з повторною неявкою в судове засідання належним чином повідомленого про дату, час та місце судового засідання відповідача, який не повідомив про причини неявки та не подав відзив, відповідно ст. 280 ЦПК України, суд вважає за можливе проводити заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх учасників справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.

26 грудня 2020 року співвласниками будинку за адресою АДРЕСА_7 створено ОСББ «Салтівський 264К», ЄРДПОУ 43915341.

Відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 23.01.2021 року проведено державну реєстрацію об`єднання за № 1004801020000087414.

Протоколом № 1 Установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за адресою АДРЕСА_3 від 26 грудня 2020 року затверджено Статут ОСББ « Салтівський 264К».

Згідно статуту ОСББ (Розділ ІІ, пункт 1) об`єднання створено власниками квартир для забезпечення і захисту прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його архівної складової частини щодо об`єкта нерухомого майна № 362018970 від 16.01.2024 року, ОСОБА_1 є власником: квартири АДРЕСА_8 (загальна площа (кв.м): 42, житлова площа (кв.м): 19.2, тип об`єкта:квартира,1-кімнатна; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна:1076183963101); квартири АДРЕСА_9 (загальна площа (кв.м): 41,7, житлова площа (кв.м): 19.2, тип об`єкта: квартира, 1-кімнатна; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна:1076102763101).

У відповідності до вимог ч. 2ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14 травня 2015 року№417-VIII (далі - Закон №417), кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач свої зобов`язання з оплати цільових внесків та платежів, визначених ОСББ, не виконує належним чином, у зв`язку з чим утворилася заборгованість.

Відповідно до ст. 322 Цивільного кодексу України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту. Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки визначені Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до вимог ч. 1ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» вищим органом управління об`єднання є загальні збори, до виключної компетенції яких належить, зокрема, затвердження статуту об`єднання, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Згідно зі ст.ст. 4, 12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належною утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово- комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласник зобов`язаний: виконувати обов`язки,передбачені статутомоб`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщенняза призначенням,дотримуватися правилкористування приміщеннями; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотриманнявимог житловогоі містобудівногозаконодавства щодопроведення реконструкції,реставрації,поточного ікапітального ремонтів,технічного переоснащенняприміщень абоїх частин; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимогправил утриманняжитлового будинкуі прибудинковоїтериторії,правил пожежноїбезпеки,санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки,заподіяні майнуінших співвласників; виконувати передбачені статутними документами обов`язки перед об`єднанням; запобігати псуваннюспільного майна,інформувати органиуправління об`єднанняпро пошкодженнята вихідз ладутехнічного обладнання; дотримуватися чистоти у місцях загального користування та тиші згідно з вимогами, встановленими законодавством. Статутом об`єднання можуть бути встановлені інші обов`язки співвласників.

Згідно з положеннями ст. 16 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» об`єднання має право, зокрема, здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.

Згідно положень п. 11 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» рішення зборів співвласників є обов`язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.

Відповідно до статті 17 Закону ОСББ вправі вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання платежів, зборів і внесків від власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтних фондів.

Відповідно до статуту ОСББ (Розділ V, пункт 2) співвласник зобов`язаний, серед іншого, виконувати рішення статутних органів, прийнятих у межах їхніх повноважень; своєчасно та в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Відповідно до ч. 6 ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирною будинку» для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Відповідно до Постанови ВСУ від 13.11.2019 року у справі № 686/14833/15-ц, особа є власником квартири та споживачем послуг з утримання будинку, які надає ОСББ за тарифами, затвердженими рішеннями загальних зборів об`єднання, а тому відсутність між сторонами договірних зобов`язань не звільняє споживача від сплати за надані житлово-комунальні послуги.

Верховний Суд в постанові від 02 квітня 2020 року у справі № 757/29813/17 зробив висновок, що непроживання споживача у квартирі, яка належить йому на праві власності, та факт відсутності його реєстрації у цій квартирі не звільняє останнього, як власника квартири, від обов`язку нести витрати по оплаті житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ч. 1ст.509ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Загальними зборами співвласників ОСББ «Салтівський 264К», які відбулись 13 лютого 2021 року, був встановлений розмір внесків та платежів на обслуговування будинку та прибудинкової території, а саме: 6,26 грн за квадратний метр для співвласників першого поверху; та 6,46 грн за квадратний метр для співвласників з другого по дев`ятий поверх, що затверджено протоколом загальних зборів ОСББ від 13.02.2021 року №2 (питання №4 та №5 Порядку денного).

Відповідачу присвоєно особовий рахунок № НОМЕР_1 (кв.76) та №1082 (кв.82).

Також, загальними збори ОСББ від 13.02.2021 року встановлено обов`язковий по сплаті внесок на експлуатацію будинку у розмірі 6,46 грн. за 1 м2 загальної площі квартири/приміщення.

Згідно з Актом розрахунку заборгованості по особовому рахунку № НОМЕР_1 від 29.04.2024 за адресою АДРЕСА_10 , у ОСОБА_1 за період з 01.03.2021 року до 29.04.2024 року наявна заборгованість в розмірі 9781,26 грн.

Згідно з Актом розрахунку заборгованості по особовому рахунку № НОМЕР_2 від 29.04.2024 за адресою АДРЕСА_10 , у ОСОБА_1 за період з 01.03.2021 року до 29.04.2024 року наявна заборгованість в розмірі 9853,04 грн.

23 січня 2024 року відповідачу рекомендованими листами «УкрПошта» були напрвлені претензії №2600081080060 на адресу АДРЕСА_11 та №0600081081457 на адресу: АДРЕСА_12 з вимогою про погашення заборгованості. Проте відомостей про сплату заборгованості позивачем не отримано.

Згідно із ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до с. 526 Цивільного кодексу України, Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового оборогу або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі статтею 610, 612 ЦК Українипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Враховуючи те, що відповідач належним чином зобов`язання щодо оплати комунальних послуг не виконав, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги ОСББ «Салтівський 264К» та стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість по внесках співвласників на утримання будинку за період з 01.03.2021 року до 29.04.2024 року по особовому рахунку № НОМЕР_1 , в загальному розмірі - 9781,26 грн, та по особовому рахунку № НОМЕР_2 , в загальному розмірі - 9853,04 грн.

Що стосується позовних вимог в частині стягнення з відповідача на користь позивача 3% річних та інфляційних витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не встановлений договором або законом.

Правовідносини, які склалися між сторонами, є грошовим зобов`язанням, у якому, зокрема, на боржника покладено виключно певний цивільно-правовий обов`язок по оплаті отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора (ч. 1 ст. 509 ЦК України) - вимагати сплату грошей за надані послуги.

Згідно з положеннями ст.525ЦКУкраїни одностороння відмова від зобов`язання або зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Вказана позиція також висловлена Верховним Судом у постанові від 18.04.2019 року у справі № 914/1126/14.

Договірні правовідносини між платниками і одержувачами грошових коштів щодо відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань врегульовано Законом України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань». У ст. 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань» визначається, що розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Зазначена правова позиція щодо розміру обчислення пені за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань на підставі подвійної облікової ставки Національного банку України є сталою та зокрема викладена у постановах Верховного Суду України від 24.10.2011 у справі № 25/187 та від 07.11.2011 у справі № 5002-2/5109- 2010. Аналогічна правова позиція щодо розміру обчислення пені на підставі подвійної облікової ставки Національного банку України також викладена у постановах Верховного Суду від 30.01.2018 у справі № 910/10224/14, від 23.05.2018 у справі № 910/15492/17 та від 06.03.2019 у справі № 916/4692/15.

На підставі вищевказаного у зв`язку із простроченням відповідачем виконання грошового зобов`язання, позивачем за прострочення виконання грошового зобов`язання нараховано інфляційне збільшення та 3% річних.

За змістом постанови КабінетуМіністрів України№ 206від 05.03.2022року «Деякіпитання оплатижитлово-комунальнихпослуг вперіод воєнногостану» зазначено, що в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», Кабінет Міністрів України установив, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Вказана постанова набрала чинності з дня її опублікування і застосовується з 24 лютого 2022 року.

Таким чином, з 24 лютого 2022 року існує заборона на нарахування пені, інфляційних втрат та трьох відсотків річних на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги.

Як вбачається з наданого позивачем розрахунку заборгованості, сума інфляційних втрат та 3% річних нарахована відповідачу за період з 01.04.2021 року по 23.02.2022 року, тобто з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України № 206 від 05.03.2022 року.

Суд вважає обґрунтованими татакими,що підлягаютьзадоволеннюпозовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача по особовому рахунку № НОМЕР_1 заборгованість по внесках співвласників на утримання будинку в розмірі - 9781,26 грн, інфляційних втрат в розмірі 862,61 грн, 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання в розмірі 264,49 грн. та по особовому рахунку № НОМЕР_2 заборгованість по внесках співвласників на утримання будинку в розмірі - 9853,04 грн, інфляційних втрат в розмірі 868,94 грн, 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання у розмірі 266,44 грн.

Відповідно до платіжної інструкції № 555 від 29.04.2024 року при пред`явленні позову до суду позивачем були понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028,00 грн.

Питання про стягнення судових витрат, суд вирішує відповідно до ст. 141 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 12, 81, 141, 247, 263-265, 279, 280-283 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Салтівський 264К» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Салтівський 264К» заборгованість по внесках співвласників на утримання будинку за адресою АДРЕСА_1 , особовий рахунок № НОМЕР_1 , в загальному розмірі - 9781,26 грн, інфляційні втрати в розмірі 862,61 грн, 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання в розмірі 264,49 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Салтівський 264К» заборгованість по внесках співвласників на утримання будинку за адресою АДРЕСА_2 , особовий рахунок № НОМЕР_2 , в загальному розмірі - 9853,04 грн, інфляційні втрати в розмірі 868,94 грн, 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання у розмірі 266,44 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Салтівський 264К» витрати по сплаті судового збору в сумі 3028,00 грн.

Відповідачем протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення відповідно до вимог ст.ст. 284-285 ЦПК України.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Харківського апеляційного суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених законом строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Салтівський 264К», ЄДРПОУ 43915341; рахунок отримувача у форматі згідно стандарту IBAN НОМЕР_3 ; найменування банку АТ КБ «ПРИВАТБАНК», адреса: м.Харків, Салтівське шосе, 264К.

ОСОБА_3 , адреси: АДРЕСА_11 ; АДРЕСА_12 .

Повний текст рішення складений 26.09.2024 року.

Суддя О.Ю. Алтухова

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення26.09.2024
Оприлюднено27.09.2024
Номер документу121890256
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —645/2264/24

Рішення від 26.09.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні