ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 вересня 2024 рокуСправа №160/24211/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Тулянцева І.В., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
06 вересня 2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області в якому просять:
-визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:
1) № 11096173/40782668 від 23 травня 2024 року;
2) № 11096167/40782668 від 23 травня 2024 року;
3) № 11096176/40782668 від 23 травня 2024 року;
4) № 11096163/40782668 від 23 травня 2024 року;
5) № 11096166/40782668 від 23 травня 2024 року;
6) № 11096174/40782668 від 23 травня 2024 року;
7) № 11096164/40782668 від 23 травня 2024 року;
8) № 11096168/40782668 від 23 травня 2024 року;
9) № 11096170/40782668 від 23 травня 2024 року;
10) № 11096171/40782668 від 23 травня 2024 року;
11) № 11096172/40782668 від 23 травня 2024 року;
12) № 11096165/40782668 від 23 травня 2024 року;
про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних, складених ТОВ «АЛОМ»;
-зобов`язати Державну податкову службу України (код за ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» (ідентифікаційний номер в ЄДРОПУ 40782668):
1) № 1 від 31 січня 2022 року - квитанція від 22 листопада 2022 року;
2) № 1 від 28 лютого 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
3) № 1 від 31 березня 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
4) № 1 від 30 квітня 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
5) № 1 від 31 травня 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
6) № 1 від 30 червня 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
7) № 1 від 31 липня 2022 року - квитанція від 16 серпня 2022 року;
8) № 1 від 31 серпня 2022 року - квитанція від 13 вересня 2022 року;
9) № 1 від 30 вересня 2022 року - квитанція від 12 жовтня 2022 року;
10) № 1від 31 жовтня 2022 року - квитанція від 14 листопада 2022 року;
11) № 1 від 30 листопада 2022 року - квитанція від 12 грудня 2022 року;
12) № 1 від 31 грудня 2022 року - квитанція від 12 січня 2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх фактичного подання.
Ухвалою суду від 11 вересня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме:
- визначитись із суб`єктним складом відповідачів по справі, та у разі необхідності, подати до суду уточнений позов у кількості примірників, залежно від складу учасників справи, та привести прохальну частину позову у відповідність до норм, встановлених ч. 5 ст.160 КАС України.
На виконання ухвали суду від 11.09.2024 року на адресу суду через підсистему «Електронний суд» від представника позивача Гюмюш Омер, 19.09.2024 року надійшла уточнена позовна заява, в якій позивач просить:
-визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:
1) № 11096173/40782668 від 23 травня 2024 року;
2) № 11096167/40782668 від 23 травня 2024 року;
3) № 11096176/40782668 від 23 травня 2024 року;
4) № 11096163/40782668 від 23 травня 2024 року;
5) № 11096166/40782668 від 23 травня 2024 року;
6) № 11096174/40782668 від 23 травня 2024 року;
7) № 11096164/40782668 від 23 травня 2024 року;
8) № 11096168/40782668 від 23 травня 2024 року;
9) № 11096170/40782668 від 23 травня 2024 року;
10) № 11096171/40782668 від 23 травня 2024 року;
11) № 11096172/40782668 від 23 травня 2024 року;
12) № 11096165/40782668 від 23 травня 2024 року;
про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних, складених ТОВ «АЛОМ»;
-зобов`язати ГУ ДПС у Дніпропетровській області (код за ЄДРПОУ 44118658) зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» (ідентифікаційний номер в ЄДРОПУ 40782668):
1) № 1 від 31 січня 2022 року - квитанція від 22 листопада 2022 року;
2) № 1 від 28 лютого 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
3) № 1 від 31 березня 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
4) № 1 від 30 квітня 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
5) № 1 від 31 травня 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
6) № 1 від 30 червня 2022 року - квитанція від 12 липня 2022 року;
7) № 1 від 31 липня 2022 року - квитанція від 16 серпня 2022 року;
8) № 1 від 31 серпня 2022 року - квитанція від 13 вересня 2022 року;
9) № 1 від 30 вересня 2022 року - квитанція від 12 жовтня 2022 року;
10) № 1від 31 жовтня 2022 року - квитанція від 14 листопада 2022 року;
11) № 1 від 30 листопада 2022 року - квитанція від 12 грудня 2022 року;
12) № 1 від 31 грудня 2022 року - квитанція від 12 січня 2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх фактичного подання.
Суд, ознайомившись із уточненою позовною заявою позивача зазначає наступне.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що предметом спірних правовідносин є рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а однією із заявлених вимог є вимога зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх фактичного подання.
Положенням підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних регламентований Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі Порядок №1246).
Відповідно до пунктів 12-15 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пунктів 19, 20 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: 1) прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); 3) неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Внесення відомостей до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог Порядку №1246.
Отже, повноваження щодо реєстрації податкових накладних на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, відповідно до вимог діючого законодавства покладені на Державну податкову службу України.
Так, позивачем у первісному позові вірно було зазначено про те, що саме Державна податкова служба України здійснює реєстрацію податкових накладних за рішенням суду, між тим, у якості відповідача її не зазначив, хоча і просив зобов`язати цього суб`єкта владних повноважень зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ».
Суд звертає увагу, що визначення відповідачів, предмета та підстав спору є правом позивача. Натомість, встановлення належності відповідачів й обґрунтованості позову обов`язком суду, який виконується під час розгляду справи. При цьому обов`язком суду є встановлення належності відповідачів та їх заміна у разі необхідності.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі у якості другого відповідача Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) у порядку статті 48 КАС України.
Частиною восьмою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) визначено, що питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду. З матеріалів позовної заяви порушень строків, передбачених статтею 122 КАС України, не вбачається. Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі немає.
Відповідно до положень статті 257 КАС України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 5 статті 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно зі статтею 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
У відповідності до частини 2 статті 262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши та проаналізувавши зміст та матеріали позовної заяви, предмет та підстави позову, склад учасників справи, враховуючи, що позивачем не заявлено клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, суд встановив, що подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі №160/24211/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області - про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Розгляд справи по суті розпочати з 25.10.2024 року.
Справа розглядатиметься суддею Тулянцевою І.В. одноособово.
Залучити до участі в адміністративній справі № 160/24211/24 у якості другого відповідача Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393).
Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, які можуть бути направлені на адресу, в тому числі на електронну адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду (inbox@adm.dp.court.gov.ua).
Роз`яснити відповідачам, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 КАС України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Запропонувати позивачу протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Запропонувати відповідачам подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://adm.dp.court.gov.ua/sud0470/gromadyanam/csz/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Тулянцева
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121901798 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна