Справа № 462/3834/22
УХВАЛА
26 вересня 2024 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Іванюк І.Д., розглянувши подання приватного виконавця виконавчого округу м.Києва Авторгова Андрія Миколайовича про тимчасове обмеження керівника боржника товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал Проперті» Кавалера Ігоря Вікторовича у праві виїзду за межі України,
в с т а н о в и в:
Приватний виконавець виконавчого округу м.Києва Авторгов А.М. звернувся до суду з поданням, в якому просить тимчасово обмежити керівника боржника ТОВ «Капітал Проперті» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у праві виїзду за кордон без вилучення паспорта громадянина України до виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням Залізничного районного суду м. Львова від 20.12.2022 року у справі №462/3834/22 про стягнення з ТОВ «Капітал Проперті» на користь ОСОБА_2 23137330,00 грн завданих збитків.
Зазначене подання не може бути прийняте до розгляду Залізничним районним судом м.Львова та підлягає направленню за підсудністю з наступних підстав.
При визначенні підсудності даного подання приватний виконавець покликався на ч.1 ст.446 ЦПК України, яка передбачає, що процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Водночас, відповідно до частин першої, третьої, четвертої статті 441 ЦПК України, тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
За правилами частин першої та другої статті 24 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу. Приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
У постанові Верховного Суду від 29 жовтня 2020 року у справі № 263/14171/19 /провадження № 61-21991св19/ зазначено, що місце виконання рішення та місце прийняття до виконання виконавчих документів уповноваженим виконавцем можуть не співпадати та є відмінними правовими категоріями. Також Суд касаційної інстанції зазначив про помилковість позицій щодо місця виконання виконавчого напису за територією знаходження приватного виконавця (оскільки приватний виконавець має право вчиняти виконавчі дії на всій території України), відповідно до положень ч. 2 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження», місцем виконання виконавчого документу є не місцезнаходження приватного виконавця, а місце проживання (перебування), роботи боржника або місцезнаходження його майна.
Отже, законодавець пов`язує місце виконання рішення не з місцем знаходження кабінету/офісу державного/приватного виконавця, а саме з місцем вчинення виконавчих дій щодо конкретного боржника.
З виконавчого листа від 19.10.2022 року та постанови про відкриття виконавчого провадження №70670277 вбачається, що адресою місцезнаходження боржника є АДРЕСА_1 , яка не належить до території Залізничного району міста Львова.
Згідно із п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи наведене, те що доказів того, що виконавчі дії з примусового виконання рішення суду здійснюються на території Залізничного району м.Львова не надано адресою місцезнаходження боржника є АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до юрисдикції Шевченківського районного суду м.Києва, суд доходить висновку, що дану справу слід передати на розгляд даного суду за підсудністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.30, 31,32,260,261, 353,354 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Справу за поданням приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Авторгова Андрія Миколайовича про тимчасове обмеження керівника боржника товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал Проперті» Кавалера Ігоря Вікторовича у праві виїзду за межі України передати запідсудністю нарозгляд Шевченківському районному суду м. Києва (вулиця Дегтярівська, 31А, Київ, 03057).
Роз`яснити учасникам справи, що передача справи, з підстав зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала, набирає законної сили негайно після її проголошення.Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя Іванюк І.Д.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121911335 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Іванюк І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні