КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/652/24
Провадження № 2/391/257/24
У Х В А Л А
про відкриття провадження
27.09.2024 р.селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Капиш В.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 від імені якого діє адвокат Багірян Еміль Борикович до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору приватний нотаріус Кропивницького районного нотаріального округу Кіровоградської області Солодова Людмила Анатоліївна про визнання договору дарування не дійсним,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 від імені якого діє адвокат Багірян Еміль Борикович звернувся до Компаніївського районного суду Кіровоградської області з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору приватний нотаріус Кропивницького районного нотаріального округу Кіровоградської області Солодова Людмила Анатоліївна про визнання договору дарування не дійсним.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Компаніївського районного суду Кіровоградської області.
Справа підсудна Компаніївському районному суду Кіровоградської області.
Підстави для залишення позову без руху, відмови у відкритті провадження у справі або повернення позову з наданих суду матеріалів не вбачаються.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з положеннями ч. ч. 4, 5ст.19ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду: 1) малозначних справ; 2) справ, що виникають з трудових відносин; 3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; 4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
За правилами ч.ч. 1, 2 ст. 274ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута малозначна справа та будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 4ст. 274 ЦПК Українидана справа не віднесена до категорії справ, розгляд яких повинен здійснюватися виключно за правилами загального позовного провадження, разом з тим враховуючи приписи ст. 19, ч. 3 ст.274 ЦПК України, суд дійшов висновку, що розгляд справи належить здійснювати саме за правилами загального позовного провадження, з повідомленням (викликом) учасників справи.
Разом з позовною заявою подано клопотання про витребування доказів, в якому вказано, що для встановлення всебічного і об`єктивного розгляду справи, необхідно витребувати копію належним чином завіреної нотаріальної справи щодо вчинення нотаріальних дій по укладанню договору дарування земельної ділянки, який зареєстрований в реєстрі № 2394 від 08.12.2023 у приватного нотаріуса Кропивницького районного нотаріального округу Кіровоградської області Солодової Людмили Анатоліївни.
Посилаючись на ч. 8 ст. 8 Закону України «Про нотаріат» зазначено, що у сторони позивача не має можливості самостійно надати дану інформацію суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Клопотання про витребування доказів відповідає вимогам ст. 84 ЦПК України, є обґрунтованим тому підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 19, 83, 175, 177, 187, 259-261, 274 ЦПК Українисуд, -
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження по справі за позовом ОСОБА_1 від імені якого діє адвокат Багірян Еміль Борикович до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору приватний нотаріус Кропивницького районного нотаріального округу Кіровоградської області Солодова Людмила Анатоліївна про визнання договору дарування недійсним.
Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання з повідомленням (викликом) учасників справи на 24.10.2024 року о 09.10 год. у приміщенні Компаніївського районного суду Кіровоградської області (смт. Компаніївка вул. Вишнева, 21).
Запропонувати відповідачу не пізніше п`ятнадцятиденного строку з дня вручення даної ухвали подати відзив на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити третій особі десятиденний строк з дня вручення даної ухвали, подати письмові пояснення щодо позову.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у приватного нотаріуса Кропивницького районного нотаріального округу Кіровоградської області Солодової Людмили Анатоліївни (вул. Шевченко, 66, смт.Компаніївка, Кропивницького району, Кіровоградської області, 28400) належним чином завірену копію нотаріальної справи щодо вчинення нотаріальних дій по укладенню договору дарування земельної ділянки, який зареєстровано в реєстрі № 2394 від 08.12.2023.
Витребувані матеріали направити до Компаніївського районного суду Кіровоградської області на адресу: 28401, Кіровоградська область, Кропивницький район, смт. Компаніївка, вул. Вишнева, 21.
Роз`яснити, що відповідно до вимог ст.84ЦПКУкраїни будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://km.kr.court.gov.ua/sud1110/.
Суддя Компаніївського районного суду
Кіровоградської області В.М. Капиш
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121917594 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них дарування |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Капиш В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні