Справа № 703/1181/24
2/703/761/24
УХВАЛА
26 вересня 2024 року м. Сміла
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
в складі головуючого судді Криви Ю.В.,
при секретарі судового засідання Крамній Л.С.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сміла справу за позовом акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Черкаське обласне управління АТ «Ощадбанк» до спадкоємців ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , малолітньої ОСОБА_3 в особі представника, третя особа - Смілянська державна нотаріальна контора, про стягнення боргу, -
встановив:
АТ «Державний ощадний банк України» в особі філії - Черкаське обласне управління АТ «Ощадбанк» звернулося до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області із позовом до спадкоємців ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме до ОСОБА_2 та малолітньої ОСОБА_3 в особі представника, в якому просив стягнути з останніх борг за договором про споживчий кредит від 27 серпня 2020 року в розмірі 34599 грн. 96 коп.
Ухвалою судді від 23 квітня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Відповідачам визначено строк для надіслання до суду відзиву на позовну заяву, позивачу - для надання відповіді на відзив. Окрім того, означеною ухвалою суду задоволено клопотання представника позивача та витребувано із Смілянської державної нотаріальної контори відомості про законного представника неповнолітнього відповідача ОСОБА_3 , яка є спадкоємцем після смерті ОСОБА_1 , згідно відомостей спадкової справи № 138/2023.
На виконання ухвали суду в частині витребування доказів 14 травня 2024 року завідувачем Смілянської державної нотаріальної надано відомості щодо законного представника неповнолітнього відповідача ОСОБА_3 . Так, повідомлено, що згідно з матеріалами спадкової справи № 138/2023, законним представником неповнолітньої ОСОБА_3 є ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) (а.с.64).
У судове засідання представник позивача не з`явився, однак звернувся до суду із заявою, в якій просив судове засідання проводити у відсутність сторони позивача, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, однак звернувся до суду з заявою, в якій просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Матір неповнолітньої відповідачки ОСОБА_3 - ОСОБА_4 також звернулась до суду із заявою, в якій просить справу розглядати без її участі як законного представника неповнолітньої ОСОБА_3 , позов визнала у повному обсязі та не заперечувала щодо його задоволення.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи, що розгляд справи відбувався за відсутності учасників судового процесу, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснювалось, що відповідає вимогам ч.2 ст.247 ЦПК України.
Проаналізувавши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Згідно з положеннями ч.1 ст.2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , станом на день розгляду справи виповнилось 15 років, відтак остання є неповнолітньою.
Так, згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданого 18 червня 2009 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Смілі Смілянського міськрайонного управління юстиції Черкаської області на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вбачається, що в графі «Мати» зазначена ОСОБА_5 .
Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_3 виданого 27 липня 2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Смілі Смілянського міськрайонного управління юстиції Черкаської області 20 липня 2010 року складено актовий запис про розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , після чого остання змінила прізвище з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 ».
Відтак матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_4 є матір`ю неповнолітньої відповідачки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У відповідності із вимогами ч.1 ст.47 ЦПК України здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
Згідно ч.2 ст.47 ЦПК України неповнолітні особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також особи, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді у справах, що виникають з відносин, у яких вони особисто беруть участь, якщо інше не встановлено законом. Суд може залучити до участі в таких справах законного представника неповнолітньої особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 45 ЦПК України під час розгляду справи, крім прав та обов`язків, визначених статтею 43 цього Кодексу, малолітня або неповнолітня особа має також такі процесуальні права: 1) безпосередньо або через представника чи законного представника висловлювати свою думку та отримувати його допомогу у висловленні такої думки; 2) отримувати через представника чи законного представника інформацію про судовий розгляд; 3) здійснювати інші процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки, передбачені міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Суд роз`яснює малолітній або неповнолітній особі її права та можливі наслідки дій її представника чи законного представника у разі, якщо за віком вона може усвідомити їх значення. Суд сприяє створенню належних умов для здійснення малолітньою або неповнолітньою особою її прав, визначених законом та передбачених міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно ч. 2 ст. 59 ЦПК України права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть захищати у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, піклувальники чи інші особи, визначені законом. Суд може залучити до участі в таких справах неповнолітню особу чи особу, цивільна дієздатність якої обмежена.
Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_3 на даний час є неповнолітньою, що підтверджується свідоцтвом про народження останньої, відтак до участі у справі слід залучити в якості законного представника її матір - ОСОБА_4 .
Керуючись ст.45, 47, 59, 223, 260 ЦПК України, суд, -
постановив:
Залучити до участі у справі у якості законного представника неповнолітнього відповідача ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , її матір - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Ю.В. Крива
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121919332 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Крива Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні