ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24.09.2024 Справа №905/1221/24
Суддя Паляниця Ю.О., розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» (01001, м.Київ, вул.Грушевського, буд.1Д)
до Cелянського (фермерського) господарства «Славута» (85132, Донецька область, Костянтинівський р-н, с.Маркове, вул.Молодогвардійців, буд.40)
до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 162365,14 грн
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк», м.Київ звернувся до Господарського суду Донецької області з позовом до Cелянського (фермерського) господарства «Славута», с.Маркове та ОСОБА_1 , м.Краматорськ про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором, в розмірі 162365,14 грн, а саме:
- 131514,16 грн заборгованість за тілом кредиту;
- 23749,26 грн заборгованість по процентам за користування кредитом;
- 7101,72 грн заборгованість з комісії.
За висновками суду, позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного:
За приписами п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до порядку надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів, встановленого ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п.2, 4 ч.3 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст.7, 13 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч.6 ст.6 наведеного кодексу адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до ч.7 ст.42 Господарського процесуального кодексу України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Як свідчать відомості комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», ОСОБА_1 не має електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі чи її окремій підсистемі (модулі), а також, як фізична особа, не відноситься до кола осіб, для яких реєстрація відповідного електронного кабінету є обов`язковою. Відтак, позовна заява з додатками мали бути направлені ОСОБА_1 у паперовій формі листом з описом вкладення. Проте, відповідні докази відсутні у матеріалах позовної заяви.
За приписами ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на наведене, позовна заява Акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» підлягає залишенню без руху.
Окрім того, враховуючи що в якості відповідача 2 визначено фізичну особу - ОСОБА_1 , суд зазначає про наступне:
За приписами ч.6 ст.176 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Поряд з цим, згідно з ч.8 ст.176 вказаного нормативно-правового акту суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
З огляду на наведене, судом здійснено запит до Єдиного державного демографічного реєстру та отримано інформацію щодо реєстрації вищезазначеної особи, а отже, суд вирішує питання про залишення позовної заяви без руху без вчинення дій, передбачених ч.6 ст.176 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, керуючись, п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172, ч.ч.1-3 ст.174, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк», м.Київ до Cелянського (фермерського) господарства «Славута», с.Маркове та ОСОБА_1 , м.Краматорськ про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором, в розмірі 162365,14 грн, залишити без руху.
Надати Акціонерному товариству комерційному банку «Приватбанк» строк для усунення недоліків його позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху шляхом надання доказів направлення позовної заяви з додатками ОСОБА_1 листом з описом вкладення.
Роз`яснити Акціонерному товариству комерційному банку «Приватбанк», що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою відповідно до п.п.4, 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.О.Паляниця
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121921187 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Паляниця Юлія Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні