Ухвала
від 27.09.2024 по справі 461/7753/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/7753/24

Провадження №2/461/3183/24

У х в а л а

про залишення позову без руху

"27" вересня 2024 р. суддя Галицького районного суду міста Львова Зубачик Н.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до Львівської міської ради (код ЄДРПОУ 04055896, адреса: 79008, м. Львів, пл. Ринок, 1, електронна пошта: aqu@city-adm.lviv.ua), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса: АДРЕСА_2 ) про визнання права власності в порядку спадкування -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Угриновська Юлія Володимирівна, звернулася до суду з позовом до Львівської міської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в якому просить визнати за нею право власності на 1/3 частку в квартирі АДРЕСА_3 , в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Перевіривши матеріали позовної заяви судом встановлено, що така не відповідає вимогам ст.4 Закону України «Про судовий збір» та ст.ст.175, 177 ЦПК України.

На виконання вимог п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, позивачем не зазначено ціни позову.

Порядок визначення ціни позову визначається ст. 176 ЦПК України.

Згідно з п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Відтак, позивачу необхідно зазначити ціну позову відповідно до вимог статей 175, 176 ЦПК України.

Незазначення ціни позову, в свою чергу, унеможливлює визначити суму судового збору, яка б підлягала сплаті за звернення до суду з даною позовною заявою.

Підпунктом а) п. 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 1995 року №20 «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» визначено, що під дійсною вартістю майна розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

В якості доказу дійсної вартості майна суду можуть бути подані звіт про оцінку майна або висновок суб`єкта оціночної діяльності відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Отже, документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»), висновок про вартість майна є його невід`ємною частиною.

Тобто, дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» і в якості доказу вартості майна суду може бути поданий звіт про оцінку саме ринкової вартості майна.

Від так аналіз позовної заяви та доданих до неї матеріалів не дозволяє встановити ціну позову щодо вимог майнового характеру, оскільки неможливо встановити вартість спірного майна.

Окрім того, згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем до матеріалів справи долучено квитанцію про сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн.

Слід зазначити, що згідно з ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб 3028 гривень.

Таким чином, позивачу необхідно самостійно визначити розмір судового збору за подання позову майнового характеру із врахуванням ціни позову, яка повинна відповідати дійсній ринковій вартості спірного майна станом на день подання позовної заяви до суду, з наданням до суду відповідних належних доказів на підтвердження визначеної вартості майна, та сплатити такий судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з урахуванням вартості спірного майна, та долучити квитанцію про сплату до матеріалів справи.

Отже, на виконання ухвали суду, позивач має надати суду оригінал платіжного документа про сплату судового збору, виходячи з дійсної вартості нерухомого майна.

Відповідно до частин 1, 2 статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

При цьому суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.

Окрім того, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу та її представнику, що в разі, якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 258-261, 353 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

позовну заяву ОСОБА_1 до Львівської міської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху.

Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:

зазначити ціну позову;

долучити документ, що підтверджує дійсну вартість зазначеного у позові спірного майна;

долучити документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір»;

Роз`яснити позивачу та її представнику, що у випадку невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Копію ухвали надіслати позивачу та його представнику.

Учасник справи може отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://gl.lv.court.gov.ua/.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Зубачик Н.Б.

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення27.09.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121929593
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —461/7753/24

Рішення від 05.12.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Рішення від 05.12.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні