Ухвала
від 27.09.2024 по справі 682/2236/24
СЛАВУТСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 682/2236/24

Провадження № 2-о/682/99/2024

У Х В А Л А

27 вересня 2024 року

Славутський міськрайонний суд

Хмельницької області в складі:

головуючого судді Мотонок Т.Я.,

присяжних: Хоменко А.А.,

Кмитюк В.М.,

за участю секретаря судових засідань Мелашенко О.В.,

заявника ОСОБА_1 ,

представника заінтересованої особи Костюк Д.П.,

особи, відносно якої вирішується заява ОСОБА_2 ,

представника ОСОБА_2 ОСОБА_3 ,

розглянувши в судовому засіданні в приміщенні Славутського міськрайонного суду Хмельницької області цивільну справу окремого провадження № 682/2236/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки і піклування Виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,

в с т а н о в и л а:

06.09.2024 до Славутського міськрайонного суду Хмельницької області надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки і піклування Виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна.

В обґрунтування поданої заяви заявник вказує, що вона, ОСОБА_1 , є сестрою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , згідно довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією від 03.02.2020 має першу групу інвалідності, страждає на хронічне психічне захворювання: шизофренія в степені вираженої дебільності на межі імбіцильності, загальне захворювання, довічно, та потребує стороннього догляду та нагляду. ОСОБА_2 не може повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує медичного нагляду та лікування, а також постійної сторонньої допомоги і контролю. Весь час за своїм братом доглядає заявниця, яка на утриманні нікого не має. Вона має можливість та бажання доглядати свого брата та бути його опікуном. Таким чином, оскільки ОСОБА_2 не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними внаслідок своєї хвороби, він може бути визнаний недієздатним.

Окрім того, заявник просила суд призначити по справі судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану та здатності ОСОБА_2 усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

27.09.2024 в судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заявлене клопотання про призначення по справі судово-психіатричної експертизи підтримала.

Представник органу опіки і піклування ОСОБА_4 проти призначення експертизи не заперечувала.

Представник особи, стосовно якої вирішується питання про визнання його недієздатним, адвокат Жилюк О.В., проти призначення експертизи по справі не заперечував.

Надаючи правову оцінку заявленому клопотанню судом враховується, що згідно з ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Згідно ч. 1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно до ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Як зазначається в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1972 року №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання: 1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

В матеріалах справи наявні медичні документи: довідка серії ХМН-Р-82 № 009569, копія пенсійного посвідчення ОСОБА_5 № НОМЕР_1 , медична довідка № 117 від 12.08.2024, з яких слідує, що ОСОБА_2 страждає на хронічне психічне захворювання: шизофренія в степені вираженої дебільності на межі імбіцильності, загальне захворювання, довічно.

Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , страждає розладом (хворобою), унаслідок якої він не здатний усвідомлювати свої дії та керувати ними, суд приходить до висновку про необхідність призначення у справі судово-медичної експертизи.

З урахуванням ст. 252 ЦПК України, до завершення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст.ст. 103, 104, 260, 298 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Призначити у справі № 682/2236/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки і піклування Виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Хмельницької філії державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» (32120, Хмельницька обл., Ярмолинецький р-н, село Скаржинці).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Поставити на розгляд експертів питання:

1.Чи страждає психічним (душевним) захворюванням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою:

АДРЕСА_1 .Якщо так, то чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , через свій психічний стан усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

В розпорядження експертів на час проведення експертизи надати матеріали справи № 682/2236/24 та медичну картку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

До закінчення експертизи провадження по справі зупинити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду через Славутський міськрайонний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Мотонок Т. Я.

Присяжні Хоменко А.А.

Кмитюк В.М.,

СудСлавутський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення27.09.2024
Оприлюднено01.10.2024
Номер документу121940763
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —682/2236/24

Рішення від 20.11.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні