Ухвала
від 30.09.2024 по справі 187/1782/24
ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

гСправа № 187/1782/24 Провадження № 2/0187/467/24

ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишенняпозовної заявибез руху

"30" вересня 2024 р. Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Соловйов І.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства,-

Встановив:

23.09.2024 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ОСОБА_2 (далі - відповідач) в якій позивач просить суд:

- виключити відомості про його батьківство з актового запису № 99 від 21.04.2022 про народження ОСОБА_3 , зробленого Вільногірським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кам`янському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро);

- зобов`язати Вільногірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кам`янському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) внести зміни в актовий запис у книзі записів актів громадського стану про народження ОСОБА_3 , видати нове Свідоцтво про народження на ім`я ОСОБА_3 .

Також просить суд стягти з відповідача понесені судові витрати.

В позовній заяві позивач зазначив про третю особу - Вільногірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кам`янському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро).

Однак, даний позов не може бути прийнятий судом до розгляду, оскільки не відповідає вимогам статті 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).

Так, статтею 175 ЦПК України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Так, подаючи позов заявник визначив зміст позовних вимог, спосіб (способи) захисту прав та інтересів, та визначив коло відповідачів ОСОБА_2 , однак вимоги пред`явив як до відповідача так і до Вільногірського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Кам`янському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), процесуальний статус якого визначив як третя особа, а не відповідача, тобто зміст позовних вимог не відповідає колу визначених відповідачів.

При цьому, щодо третьої особи, слід зазначити таке.

За змістом статті 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Однак, як вбачається з матеріалів позовної заяви, такі підстави для залучення третьої особи, позивачем не вказано.

Слід відмітити, що відповідно до п. 2.16.2. Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 96/5, за наявності рішення суду щодо оспорювання батьківства або материнства в актовому записі про народження дитини виправляються відомості, про які зазначено в рішенні суду.

Заявник визначив вимоги про виключення відомостей про батьківство та зобов`язання внести зміни в актовий запис у книзі у книзі записів актів громадського стану про народження ОСОБА_3 , видати нове Свідоцтво про народження на ім`я ОСОБА_3 .

Однак, обставин щодо наявності відповідного рішення суду та відмови уповноваженого органу внести такі зміни заявник в позові не навів, доказів, що підтверджують вказані обставини не зазначив. При цьому, як зазначено вище вказавши вимогу про зобов`язання вчинити дію, не визначив вказану особу як відповідача.

У зв`язку з цим, заявник має усунути виявлені недоліки, визначивши коло відповідачів, інших учасників справи, та узгодивши в позовній заяві зміст позовних вимог, виклад обставин та зазначити докази, що підтверджують вказані обставини відповідно до визначеного кола відповідачів та інших учасників справи.

Окрім цього, заявнику слід врахувати, що ним сплачено судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру. У разі пред`явлення декількох вимог немайнового характеру, судовий збір справляється за кожну таку вимогу в розмірі визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Враховуючи наведене, з метою усунення недоліків позовної заяви і можливості вирішення питання про відкриття провадження у справі, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність вимогам статей 175 ЦПК України виправивши недоліки вказані вище.

Згідно частин 1-3 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.

Керуючись статтями 175, 185 ЦПК України ,-

Постановив:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

1) позовної заяви (відповідно до кількості учасників справи), в якій визначити коло відповідачів, та інших учасників справи; узгодити в позовній заяві зміст позовних вимог, виклад обставин та зазначити докази, що підтверджують вказані обставини відповідно до визначеного кола відповідачів та інших учасників справи.

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, суд повертає позовну заяву у відповідності до частини 3 статті 185 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя І.М. Соловйов

СудПетриківський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено01.10.2024
Номер документу121941357
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —187/1782/24

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Соловйов І. М.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Соловйов І. М.

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Соловйов І. М.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Соловйов І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні