Справа №220/1439/24
Провадження № 2/220/244/24
У Х В А Л А
Іменем України
30 вересня 2024 року Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Якішина О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_2 ) до Комарської сільської військової адміністрації Волноваського району Донецької області (адреса: с. Комар, вул. Єгорова, 19 Волноваський район, Донецька область), третя особа: Друга дніпровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області (адреса: м.Дніпро, вул. Метробудівська, буд. 1 Дніпропетровська область) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Великоновосілківського районного суду Донецької області через систему «Електронний суд» із позовом до Комарської сільської військової адміністрації Волноваського району Донецької області, третя особа: Друга дніпровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини на підставі ст.ст. 3, 4, 110, 118 120, 122 ЦПК України, ст. ст. 1261, 1269, 1270, 1272 ЦК України.
Ухвалою суду від 27.09.2024 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху для усунення недоліків, в тому числі для сплати судового збору.
30.09.2024 року позивачем недоліки позовної заяви усунуто.
Відповідно до п.2 ч.4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування, тому зазначена справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, в зв`язку з чим суд відкриває провадження у цивільній справі та призначає її до розгляду у підготовче судове засідання в порядку загального позовного провадження.
Щодо зазначення позивачем третьою особою Другу дніпровську державну нотаріальну контору Дніпропетровської області, суд зазначає наступне.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, це особи, які вступають у справу на стороні позивача або відповідача для захисту власних суб`єктивних прав, свобод чи інтересів, оскільки майбутнє рішення суду може вплинути на їхні права та обов`язки стосовно однієї зі сторін. Всі особи, які беруть участь у справах, мають юридичну заінтересованість, що виявляється у їх прагненні за результатами розгляду та вирішення цивільної справи отримати таке судове рішення, яке позитивно відображатиметься на їхніх правах і обов`язках. При цьому відповідна заінтересованість може мати як матеріально-правовий, так і процесуальний характер. Матеріально-правова заінтересованість осіб, які беруть участь у справі, полягає в їх прагненні за результатами розгляду та вирішення цивільної справи домогтися для себе захисту порушених, невизнаних або тих, які оспорюють, прав, свобод чи інтересів, а саме отримання блага, відновлення, підтвердження чи визнання права тощо. Такою заінтересованістю наділені лише сторони і треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору. Це зумовлюється тим, що вони ймовірні учасники ймовірних матеріальних правовідносин, спір щодо яких передано на вирішення суду. На відміну від матеріально-правової заінтересованості, процесуальна юридична заінтересованість є функціональною ознакою особи, яка бере участь у справі, що полягає у прагненні досягти певного процесуального результату у формі відповідного судового рішення.
Відповідно до частини другої ст. 1 Закону України «Про нотаріат» на нотаріусів (як державних, так і приватних) покладається вчинення нотаріальних дій, якими, зокрема, є: посвідчення правочинів, видача свідоцтва про право на спадщину, засвідчення вірності копій документів і виписок з них, а також справжності підпису на документах, вірності перекладу документів з однієї мови на іншу, посвідчення факту, що фізична особа є живою, тощо (ст. 34 Закону України «Про нотаріат»). Отже, нотаріуси не стають безпосередніми учасниками матеріальних правовідносин, факт виникнення, зміни чи припинення яких вони посвідчували, і до них не можна пред`являти позовних вимог і залучати їх як відповідачів у цивільних справах, що виникають з відповідних матеріальних правовідносин, вони лише посвідчують певні правочини, засвідчують певні документи, приймають документи на зберігання, вчиняють протести, виконавчі написи тощо. Із цього приводу (хоча лише щодо справ про спадкування) Верховний Суд України підкреслив, що нотаріуси не є заінтересованими особами і не повинні залучатися до участі у таких справах (постанова Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування»).
Таким чином, суд зазначає, що рішення суду не впливатиме жодним чином на права та обов`язки Другої дніпровської державна нотаріальна контора Дніпропетровської області, а тому суд виключає вказану особу з числа третіх осіб по справі.
Керуючись ст.ст. 13, 27, 84, 187 ч.2 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Виключити з числа третіх осіб по справі Другу дніпровську державну нотаріальну контору Дніпропетровської області.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Комарської сільської військової адміністрації Волноваського району Донецької області, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Призначити підготовче судове засідання в порядку загального позовного провадження на 11-30 год. 22.10.2024 року у Великоновосілківському районному суді Донецької області.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1ст. 193 ЦПК Україниу строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятоїст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьоїп`ятоїст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається http://vk.dn.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ О.М. Якішина
Суд | Великоновосілківський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121942252 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Якішина О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні